Fiat ziet het helemaal zitten met Chrysler en heeft volgens plan besloten om nog wat aandeeltjes van de Amerikaanse autobouwer bij te kopen. Fiat had inmiddels al 30 procent van de Chrysler aandelen op zak, maar zal dit belang met nog eens 16 procent vergroten naar 46 procent. Hiervoor heeft de Italiaanse autobouwer een bedrag van 1,27 miljard euro gereserveerd.
In 2009 nam Fiat 20 procent van de Chrysler aandelen over van de Amerikaanse overheid. Chrysler had toen net een doorstart gemaakt nadat het hard geraakt was door de crisis. Toen was bepaald dat het belang van Fiat zonder bijbetalen kon worden vergroot naar 35 procent indien afgesproken doelstellingen zouden worden gehaald.
Inmiddels heeft Fiat 30 procent van de aandelen op zak en een optie genomen op nog eens 16 procent van de aandelen. Deze optie wordt uitgeoefend wanneer Chrysler zijn schuld aan de Amerikaanse en Canadese overheid heeft afbetaald. Fiat heeft dan nog 5 procent van de aandelen tegoed van de Amerikaanse overheid (mits de doelstellingen worden gehaald), waarmee het kan uitkomen op een belang van 51 procent, wat volledige zeggenschap geeft. Plannen voor een fusie heeft Fiat’s topman echter niet. (via: automotive news)
Tweemaal een foutje: Chrysler.
Kan gebeuren!
@DouweDG: Selectief haperende R-toets.
Tja…
Ik had laatst een tip gestuurd. Interview met Dodge CEO ralph Gilles. Die ziet het ook allemaal wel zitten en is erg positief over de samenwerking.
Dit is toch simpelweg een dekmantel om de dreiging van overname door VW af te wentelen ? En als dat niet lukt, kunnen ze uiteindelijk nog méér verdienen als ze wèl overgenomen worden door VW….ach en wee..die Marchionne is toch een zielig (klein) baaske.
@Megakix: Wat is daar mis mee? Je doet net alsof het niet mag. Moeten ze onder VW gaan vallen dan? Je doet net alsof VW alles is? Beetje rare post..
Voor de rest is dit natuurlijk ideaal voor FIAT om Amerika binnen te sneaken en ik denk dat daar het idee ligt. Vooral de 500 zou het wel goed kunnen doen evenals een aantal Alfa’s.
@Ruudje: de idee…(mannelijk)…is uitgebreid bekend; men wil de naam Lancia behouden en door rebadging van Chrysler uiteindelijk geld overhouden om weer zelf tot design te komen. Kwestie van je achtergronden bijhouden…
Erg verassende move dit van de Amerikaanse overheid. Ik heb een paar dagen geleden nog gezegd dat het aandel ondergewaardeerd was. Als je het toen had gekocht had je nu ruim 9% winst te pakken in 3 dagen.
Maar goed, Chrysler loopt als een trein, ze verwachten een operationele winst dit jaar van 2 miljard euro. Dat aandeel wat Fiat nu heeft is echt al een paar miljard waard. Kopen die aandelen dus.
Megakix
Achtergronden bijhouden?? En dat doe jij door artikeltjes op autoblog te lezen.
Toppie.
Wat een groot risico neemt Fiat hier. Een ander autoconcern denkt twee keer na of je aandelen moet nemen in Chrystler. Chrystler maakt mooie auto’s maar mist vaak het kopend publiek.
Gaat dit fout dan kan Fiat een beroep doen op de Italiaanse overheid om het concern overeind te houden en dit is denk ik waar Fiat zich in verdiept heeft.
@tarquesh: Daimler-Benz heeft ook niet al te lang nagedacht destijds. Hebben zelfs gefuseerd, ook een riskante bizznizz. Fiat houdt de inboedel tenminste nog gescheiden (voorlopig). Ik denk wel dat ze het afkunnen, maar het zal inspanningen vragen. Aan Fiat om zich te bewijzen…
Ik heb al vaker gereageerd op die maffe Marchionne (oa op zijn vervelende opmerking mbt de Alfa 159)
Maar tot nog toe zien we alleen omgekatte Chryslers enz. die nu in Europa Lancia of Fiat moeten gaan heten….
Vreemde jongen die Romein…
Chrysler heeft alle staatschuld met interest terugbetaald en dat zet de deur open voor hogere winst en een 51/52% aandeel in Chrysler door Fiat. Ze mogen zelfs 76% kopen, maar dat zullen ze niet willen/nodig hebben. Nu 46% maar de amerikaanse overheid wil de aandelen kwijt, die 6,6 % zal Fiat wel opkopen en dan hebben ze een ruime meerderheid. Goede zaak dat ze die leningen kwijt zijn. VEEL te hoge rente, dat kunnen ze zelf veel goedkoper financieren nu het beter gaat.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Dr. Klavan praat jullie even bij.
Deel 2 van de spots in Rome
Een dagje in Rome, het is al weer een tijdje geleden en ik kwam de foto's t...
Bob Nardelli (CEO Chrysler) legt uit waarom Fiat en Chrysler heel goed bij ...
Vanaf binenkort in een Fiat-Chrysler-auto naar keuze, beginnend met de Dodg...
Het leukste compacte autootje op de markt?
Leuk he al die kleine auto's? Wacht maar tot je op een bakbeest zoals de Q7...
Verkeersagressie van de bovenste plank.
Poolse sneeuwschuiver. Op winterbanden?
De 300c is een hit! Autoblog reed de SRT-8 om een oordeel te vellen...
Dat is ook een mooie vogel: op het ene continent een beetje goede sier maken en als een Fransisca...
All hail Sergio Marchionne! Het duurde eventjes, maar Chrysler was dan ook het diepste gezonk...
'In de toekomst zullen er nog maar een stuk of zes grote concerns overblijven die de dienst uitma...
En dat is niet omdat de Amerikanen en Italianen nou zo gecharmeerd zijn van ons fantastische klimaa...
Een kleine autofabrikant die een hele grote overneemt, gaat dat wel goed? Heel klein is Fiat o...
Hoppakee, weg ermee. Na in crisis-tijd flink geld in Chrysler te hebben gepompt vindt de US Treasur...
Het tij lijkt te keren voor nog een van de Amerikaanse Grote Drie. Want na de eerste winstcijfe...
Onder het mom van "naastenliefde" buitelen alle autofabrikanten momenteel over elkaar h...
Lancia heeft eindelijk weer een noemenswaardig vlaggenschip in haar lineup. Het is weliswaar e...
Net zoals op het tunersfeestje SEMA van vorig jaar komt Chrysler/Fiat ook naar Detroit met een ...
Fiat heeft vooralsnog geen plannen om een fusie met Chrysler aan te gaan. Dat zei CEO Sergio Marchi...
Fiat en Chrysler hebben vandaag bekend gemaakt dat ze fors gaan investeren in de Fiat's Mirafiori...
Pizzabakkers, dat zijn het! Wel verkopen of niet verkopen, met Alfa Romeo komen ze er niet uit. Red...
De kleine 500 is een showcase voor Fiat voor wat betreft zuinigheid en milieuvriendelijkheid. Naa...
Chrysler heeft grootse plannen voor de aanstaande SEMA. Mopar (hun onderdelen- en servicetak) is ...