
De auto die de oudste rijdende conceptcar ter wereld zou moeten zijn wordt verkocht. De two-tone Rolls Royce 10EX heeft al wat kilometers gereden, en is niet één of ander kleimodelletje zonder motorblok en interieur.
De auto is zes jaar lang ingezet als bedrijfsauto door Rolls Royce zelf, en in 1926 gebouwd. Ook diverse toenmalige beroemdheden hebben de auto te leen gekregen. EX staat overigens voor experimental, en uit de 10 in de typeaanduiding blijkt dat dit de tiende conceptcar is die de Britse fabrikant gebouwd heeft. De bouwers hadden de opdracht gekregen om een snelle lichtgewicht auto met een aerodynamisch koetswerk te bouwen.
Voor zijn tijd was de auto met een topsnelheid van 147 km/h bloedsnel, maar enigszins teleurstellend. De magische grens van 150 km/h werd namelijk net niet doorbroken. De auto was belangrijk voor het merk om te laten zien dat het chassis -waar normaliter grote luxe koetswerken opgezet werden- in staat was om hoge snelheden te bereiken. Concurrent Bentley had namelijk de naam snelle auto’s te kunnen bouwen, en Rolls Royce wilde laten zien dat hun auto’s niet alleen extreem luxe maar ook snel kunnen zijn.
RM Auctions gaat de auto verkopen. Verwachte opbrengst: Tussen de 400.000 en 800.000 Britse pond, dat is ongeveer tussen 440.000 en 880.000 euro. Victor Muller verkocht zijn Rolls Royce 17EX twee jaar geleden voor € 480.000,-.
Gallery: Rolls Royce 10EX |
|||
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 6.7 aut | € 345.700,- | 460 pk | 5.9 sec | » |
| 6.7 aut | € 528.826,- | 460 pk | 5.9 sec | » |
-edit: nutteloze bijdrage-
@meneersander: werd met dt? serieus?
@declaessens: uhmm ja:p
@meneersander: Zó off-topic zie je ze niet vaak. Jij verdiendt een pluim.
@august: van mij krijgdt hij er ook een!
@august:
Valt wel mee.
Waarschijnlijk is 800.000 euro het gemiddelde salaris van de Ajax selectie.
Zo is de cirkel weer rond.
Het is wel iets bijzonders.
declaessens: zegt iets over het niveau van een gemiddelde voetbalsupporter;-)
Jaja aerodynamisch…met van die enorme voorspatborden als windvangers
Je ziet wel waarom het een concept is gebleven; witte wielkasten waren wellicht toch niet zo sierlijk als ze eenmaal onder een dikke laak modder zaten.
Dit vind ik toch maar een mindere.
2 nikkelstuivers en een handdruk…dat is wat ik ervoor geef…vervolgens maak ik er een lekkere circuitbak van
Erg mooie auto, had alleen de verkoopprijs iets hoger geschat…!
Vrij laag geprijsd lijkt me. Dacht dat er in Midden-Oosten/Rusland/China meer zou rollen…
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Of willen we dit wel missen?
Op een mooie zonnige dag staan deze twee geweldige auto's te stralen op het...
Heel aparte creatie dit, weet iemand wat meer hierover? Check ook de Iphone...
mooie auto hij zal al wel gespot zijn maartoch een mooie auto
Honderd Rolls-Royce auto's gingen de straten van Londen op 6 februari ...
WTF? Een getunede Rolls Royce van Euromillions !!! Die vlammen op de zijka...
deel 5
Wat is ie klein he?
Fred van der Vlugt voor de AVRO op de Autorai in 1981. Over de crisis en al...
Een wat smakeloos getunede Rolls Royce als reclame voor Euro Millions
Rolls-Royce Phantom Coupe 6.7 V12.
Koop nu voor slechts 545.000,00
Rolls-Royce Phantom.
Koop nu voor slechts 225.000,00
Rolls Royce Phantom 6.7-V12 AUTOMAAT 460PK.
Koop nu voor slechts 199.450,00
Rolls Royce Phantom 6.7 V12.
Koop nu voor slechts 185.000,00
Rolls Royce Phantom 6.7 V12 phantom.
Koop nu voor slechts 179.500,00
Rolls Royce Phantom 6.8, aut netto Eur.99500.
Koop nu voor slechts 118.405,00
Hey, psssst, ouwe verbouwde Rolls Royce kopen? Ooit gebouwd voor een Arabische oliesjeik: de R...
Terwijl Beatrix en de rest van de Koninklijke familie vandaag lekker aan het koekhappen zijn in V...
Wist jij dat Lamborghini, voordat ze in 1986 met de LM002 op de markt kwamen, in 1977 ook al eens...
Is Roland Hall uitgekeken op zijn miljoenen kostende one-off Rolls-Royce Hyperion by Pininfarina?...
Zie ik daar nou echt vier Ferrari 250 GTO's voorbij komen? Holy supercar collection Batman! Of...
Wie, wat, welke Suzuki?! Ok, adem in, focus en voorbij het meisje kijken. Op de achtergrond ve...
Niet verkeerd, deze occasion. Hij is nagenoeg net zo oud als yours truly, maar ziet er een stuk b...
Na een dag op zulke hakken lopen zak je graag even weg in het zachte leer van deze klassieker. ...
Dat Chinezen ware meesters zijn in het namaken van alles wat er is op de wereld wisten we al, maa...
Kennen we het Nederlandse 'automerk' Huet Brother nog? Op basis van een Triumph TR6 bouwden ze en...
Het lijkt erop dat David Beckham is uitgekeken op zijn Blacked Out Rolls-Royce Phantom Drophead C...
Eerder vandaag schreven we over de oprolactie van Megaupload in Nieuw-Zeeland, maar helaas ontbra...
Een Veyron doet tweedehands doorgaans nog wel een tonnetje of zeven á acht, maar als je gr...
Zo, da's even een niet-alledaagse occasion. Zomaar te koop op Nederlands grondgebied, en no...