
En dan heeft de begrenzer nog niet eens ingegrepen…
De prettig gestoorde Fransen van Option Auto houden ervan om topsnelheidvideo’s te maken van de auto’s die ze testen. En toen ze de beschikking hadden over een BMW 1M Coupe konden ze het dan ook niet laten om even volgas te gaan. Uiteindelijk wordt de run afgebroken bij 264 km/u op de teller, maar ik heb zo’n vermoeden dat er meer in het vat zit. De toerenteller zit in elk geval nog lang niet in het rood, dus er is nog wel wat ruimte voor extra snelheid.
Officieel ligt de topsnelheid van M GmbH’s kleinste model op 250 km/u, maar wellicht is bij dit exemplaar die elektronische limiet opgeheven. Of de teller heeft natuurlijk een enorme afwijking;)
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 116i | € 27.950,- | 136 pk | 8.5 sec | » |
| m1 m | € 82.300,- | 340 pk | 4.9 sec | » |
En het ding is nog geeneens behoorlijk ingereden .
@norge: Maar 2600 kliks dus er zit nog meer in het vat.
En wat klinkt dat ook lekker zeg!
ja wel lekker hoor.
gaat gewoon bijna sneller dan die hele M3.
wel jammer, want qua uiterlijk kan deze M1 niet tippen aan M3 en de roffel in de M3 is ook 10x beter.
@philipzuidijk: in rechte lijn is de 1M kansloos vermoed ik. Op het circuit is het ding evensnel als de M3.
snel beestje hoor, en hij ziet er ook héél dik uit, vooral in die lekkere oranje kleur
er zit wel wat verschil op de wijzer en het kleine tellertje van onder :p
maar jullie hadden dit toch ook voor met de m3 die doortrok tot 275 ipv 250 ?
@bpc: ik heb ff gekeken, hier wat van de M3.
260 km/h en BMW M3 AC Schnitzer (Option Auto)
266 km/h en BMW M3 GTS (Option Auto)
en ook die M5 gaat niet veeeel harder:
@MichaelvdBroek: de 1M had zoveel meer kunnen zijn dan dat hij is (een beetje het porsche cayman effect ) een goede auto maar had zoveel beter kunnen zijn als de hierarchie niet behouden moest worden
@MichaelvdBroek: Een standaard E60 M5 zonder limiter gaat 330, dus ja, die gaat VEEL sneller.
Ik denk dat het opeens stukje heuvel afwaarts ging. Want een snelheidsbegrenzer kan alleen de gastoevoer beïnvloeden, ik meen dat rem ingrepen niet door een snelheidsbegrenzer kan worden gedaan.
@AutomotiveDesigner: Op zo’n snelheden is je aerodynamische weerstand zo groot dat je al een heel steile snelweg moet hebben om je snelheid te kunnen behouden als de begrenzer geen gas meer geeft. Ik zou het kunnen berekenen maar ik bespaar mezelf de moeite.
Idd, remingrepen worden niet gedaan door de begrenzer. Alleen door ESP/ABS/…
Ik neem aan dat hetzelfde is als in de M3.
Je doet 270km/h op de teller en dan grijpt de begrenzer in.
Hebben jullie dat niet getest met die M3′s waarin er gereden is?
Die teller ziet er nog oubolliger uit dan die van onze oude Volvo 740 GL…Verder wel een aardige snelheid, zit zeker meer in!
@Sandor: Mee eens! Best teleurstellend als je het vergelijkt met de 2 andere Duitse merken!
Dat ding moet veel sneller kunnen, 270kmph deed mn stock e46 m3 (op de teller) terwijl de 1 M meer vermogen en veel meer koppel heeft…
@Spiller: er zijn ng dingen als versnellingsbakverhoudingen ,gewicht, Cw waardes, banden,… vermogen zegt niet alles he , anders zou elk beetje vrachtwagen 300 km/h halen
Een M3 blijft een klasse op zich met zijn hoogtoerige v8 zonder turbolag. Afgezien dat ik hem ook mooier vind, maar uiterlijk is natuurlijk erg persoonlijk.
@JanJansen: beetje lastig ook om turbolag te hebben als er het een ongeblazen blok betreft
@JanJansen: turbolag? n54 heeft daar eigenlijk geen last van door de bitturbo
Lekker hoor! Alleen heeft dit filmpje er laatst ook niet opgestaan? Toen was het alleen binnen 5 minuten weer van ab afgehaald. Desalniettemin, strakke bak!
Zo te zien zit men nog lang niet in het rood! dus de 300 is goed te halen.
Wie zegt er dat de begrenzer er niet af gesloopt is..
Trucje van BMW om filmpjes als deze de wereld in te sturen?
Over de auto: Ik begin hem stilletjes een klein beetje te respecteren. Maar de M3 blijft toch dé auto die je moet hebben als je een “family sport saloon” wil kopen.
@vale46: hahaha audi geeft 450 aan bij de RS5 eb heeft niet eens 420 pk. bmw geeft aan 340 en zalzal ws 360pk hebben zonder tuning. ik heb een 335i en rij gemakkelijk 280. dat kan de m3 nog beter.
@335istage4: Een standaard RS5 levert een vermogen van 438 pk op de dyno, das maar 12 minder dan opgegeven.
http://www.rs6.com/showthread.php/22309-RS5-by-RS-QUATTRO
Ik heb ook al meerdere malen gezegt dat je atmosferische en turbomotoren niet met elkaar kunt vergelijken. Turbomotoren leveren bijna altijd meer dan opgegeven, atmosferische vaak minder dan opgegeven.
@335istage4: Ik had het over de snelheidsbegrenzer. Vermogen word niet eens begrensd dus ik snap niet waarom je je aan mij richt.
Ik wist heus wel dat er afwijkingen op de fabrieksgegevens zitten! Ik weet niet hoe het zit, maar ik denk dat de vermogens van deze 2 auto’s hetzelfde is als appelen met peren vergelijken.
Om echt een definitief besluit te hebben zou je ze in dezelfde omstandigheden(temperatuur, vochtigheid,…) op dezelfde dyno moeten zetten. Pas dan kan je vergelijken.
De fabrieksgegevens zijn ook gemeten bij verschillende omstandigheden, zowizo. Dus het is logisch dat er war verschil op zit.
Maar ik wil je best geloven dat Audi z’n beloftes niet waar maakt & BMW een beetje bescheiden blijft.
Moet je eens in Nederland proberen rond die tijd,.
Not bad..
Wat doet hij steeds met die gas bij 250?
@speedzz: Option rijdt vaak in Duitsland op de snelweg, dus hij zou wel andere weggebruikers zijn tegengekomen.
Niet bijzonder.
Standaard M5-begrenzer grijpt ook pas in bij 270km/h, zelf al meermaals mogen ondervinden
Heb vanochtend 174 op de GPS gereden terwijl de auto eigenlijk maar 163 zou moeten kunnen halen…
@Hubert: 0,5 M?
Bij MotorSport rijden ze ‘m tot aan de begrenzer, bij 270km/h dus:
Begrenzer? Haha! Liever een IS-F.
@G-Ammo: ja die zitten echt in de zelfde prijsklasse …
@raoulkroes: euhm kijk nu eens zelf naar die tittel , dit ding heeft 600 pk ! een standaard m3 heeft er 420 !
Ik heb met een Bmw 123d ook een keer de 260 aangetikt (met 4 volwassenen). Dat is pas een prestatie…
M1 heeft 340 pk en 200kg lichter dan de m3. Bij tuning stage 3 heeft het 380-400pk zonder IC. Bij stage 4 +IC heeft de m3 geen kans op rechte lijn en laat staan in de bocht. Ik denk dat het een concurrentwordt voor de m3GTS
Voor de liefhebber:
@megakix
Ja dat is wel de bedoeling ja
alle zwaardere type bmw’s van tegenwoordig lopen bij 270 pas in de begrenzer
en wat een overschot in toeren…
kheb er vandaag eentje zien staan, zo’n 1 m coupeetje
Terug naar de dealer. Begrenzer is stuk! De kwaliteit van die nieuwe BMWs valt toch wel wat tegen.
Erg rap is ie niet, denk niet dat hij 300 haalt..
Vind die hele 1M niks, als audi nou die À1 clubsport Quattro er is in gooide dan had je pas is een gaaf gooi en smijt kartbakkie ?
Het is al een tijdje zo dat de Duitse auto’s die in officiele uitingen begrenst zijn tot 250 km/h, in het echt wat harder lopen (indien de specs dat mogelijk maken).
Bij Audi is de grens (weet ik uit ervaring) 272 km/h op de speedo (264 km/h op GPS) voor de begrenzer ingrijpt. Uieraard kun je de begrenzer weg laten halen, maar het aardige is dat de limiter ingrijpt op de digitale speedo waarde, dus als je andere banden monteert kun je ook nog wat harder
Iedereen vergelijkt hem met de M3. Op rechte lijn zal die nu iets langzamer zijn echter is dit motorblokje (n54) heel eenvoudig te tunen. Doe er andere software (voor een paar 100 euro) in en hij komt op 400+ pk. Ben je sneller dan de M3 op circuit en rechte stuk.
Nog een paar maanden wachten en dan is ie te rijden in Forza 4!
Miscchien gewoon sports package net als bij de M5 en M6 .
Dan gaat je begrenzer eruit.
Hij loopt wel heel makkelijk door de versnellingen en komt vaak niet eens bij de toerenbegrenzer in de buurt voor hij schakelt dus kan nog sneller.
lol @ brandstofmeter, ff blazen weer paar liter weg
@ roestvrijstaal ;
ach tis diesel he, gezien het aantal toeren waarin deze
135i M-technik… op zijn best is, dus kosten vallen mee!?
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
De BMW 1M Coupe is niet te vergelijken met de BMW M3, maar is ook 30k goedk...
Liever een hele goeie of hele leuke auto?
Uiteraard kan dit alleen met een 1M ;)
Mag 'ie weer een uur lang spelen met 's werelds beste speelgoed!
Lelijk, maar wel snel!
Klinkt lekker hoor!
Ook in Parijs (maar niet op de beursvloer): een grotendeels ingepakte M-ver...
Eindelijk is het dan zo ver! De eerst gespotte BMW 1 Serie M Coupé op Neder...
Mijn 120d, stukje van mam's haar golf bluemotion & vaders 1M coupe...
Wat zou hier mis gegaan zijn?
BMW 1 Serie - Cabrio 118i ZONDAG 29-04 OPEN!!! Automaat M-PAKKET/Navigatie.
Koop nu voor slechts 36.945,00
BMW 1 Serie - 118i Cabrio Automaat.
Koop nu voor slechts 36.900,00
Toch lullig als je met je afgeplakte test-BMW M3 een Youtuber in z'n 1M niet los kan rijden. E...
Turbo's zijn niet direct bevorderlijk voor het geluid. De BMW 1M komt er aardig mee weg maar met ...
Nog eentje uit de laatste speelvideo van Jeremy Clarkson? Een video die alles samenvat. Ondanks d...
Eigenlijk bieden bovenstaande twee auto's het perfecte vergelijkingsmateriaal: ze hebben dezelfde...
Jeremy Clarkson, de man die we allemaal stilletjes haten omdat hij onze droombaan heeft ingepikt,...
Zet je schrap voor weer een lekker Nürburgringfilmpje, gefilmd vanuit een standaard BMW 1M C...
De uitlaatkunstenaars van Eisenmann hebben lopen knutselen aan wat nieuwe rioolpijpen voor de 1M ...
Heb je het ondanks alle trailers, previews, clipjes en aankondigingen toch nog klaar gespeeld om ...
Hoewel BMW de spirituele opvolger van E30 M3 eigenlijk pas zondag zou onthullen hebben ze nu toch...
Wat komt uit München, is groen, exclusief, heeft meer dan 400 pk, en is toch geen BMW M3? Ju...
Dikke MotoGP-livery, vleugel, rolkooi en Alcantara binnenin. Deze 1M means business. Dat zien we ...
We hebben 'm mensen. Een BMW eigenaar die het héél erg goed begrepen heeft. Geel, 1...
Cool Bimmer bro. Deze E82 1 Serie begon zijn leven als 120d, maar heeft nu wat meer oempf. Wat he...
Hartge heeft er weer een pakketje 'echte' tuning. Extra power met behoud van de flexibiliteit van...
Dit is 'm mensen. Geen proefrit-machine of testlab voor autojournalisten maar een serieuze belast...
Buiten is het frickin' cold, dus elk verstandig mens blijft binnen. In Friesland echter niet, daa...
Nee, wij ook niet. Dit ding? Ja, het heeft wel een V8 aan boord, maar echt veel 'BMW' zit er ni...
Lieve petrolheads, u kunt ophouden met mailen. Ja, we weten dat MotorTrend een strakke video i...
Woon je in een Vinex-wijk? Dan wil ik je afraden om deze AC Schnitzer ACS1 te kopen. Je zal namel...
Zo. Dat antwoord op de RS3 van ABT liet niet bepaald lang op zich wachten. Dit bewijst maar weer ...
Doods, bleek en onnatuurlijk. Enig gevoel van ongemak kan ik niet ontkennen bij het aanzicht van ...
Tsja, dat krijg je er nou van als een jongeman van 25 een proefritje gaat maken op vochtig wegdek...
Je kunt er de klok op gelijk zetten: zodra er een M-product de BMW fabriek uitrijdt, proberen tun...
De Audi RS3 en de BMW 1M zijn qua vermogen behoorlijk aan elkaar gewaagd. Sterker nog, ze zijn ...
Je zou bijna denken dat de BMW 1M voor uitsluitend één doel gemaakt is: driften! ...