De Litouwse petrolheads van Dartz zijn druk bezig met een Europese uitbreidingstour. Sinds kort zit er een vestiging in Frankrijk (inclusief tuningschool), twee weken geleden opende een Dartz-werkplaats in België haar deuren en over niet al te lange tijd zal er ook een Nederlandse tak uit de grond worden gestampt.
Dartz-eigenaar en vodka-adept Leonard Yankelovich houdt zich niet alleen bezig met het bouwen van gepantserde SUV’s die in alle opzichten extreem zijn, zijn bedrijf Dartz Films ziet het als een uitdaging om zo veel en bizar mogelijke wraps in de wereld te zetten. Zo hadden we al een Porsche met imitatie-walvishuid, de CA$H.CAMO Bentley of die ene met een slangenhuidje, een S3 met carbon wrap, een R8 verkleed als schaakbord en als meest recente voorbeeld: de Bugatti Veyron gewikkeld in een roodchroom omhulsel. Jep, verzin iets geks of ludiek en Dartz maakt er met alle plezier een motiefje van om het vervolgens om je auto te wrappen.
De vestigingen in België en Nederland zullen dus helaas geen asobakken gaan verkopen, maar zich volledig richten op de betere wrapmotiefjes. Via onze vrienden van GTspirit -die regelmatig de deur platlopen bij Dartz- kwamen we erachter dat ze veel meer wrappen dan auto’s alleen. Denk aan boten, meubels en zelfs helikopters. Wacht, helikopters? Jazeker. Qua locatie hebben ze het in ieder geval goed voor elkaar bij onze zuiderburen, ze zitten namelijk in Knokke-Heist, daar waar de duurste auto’s van België te vinden zijn.
Over de vestiging in Nederland is nog weinig bekend, Dartz houdt de meeste info nog even geheim. Wel weten we dat deze toko binnen een maand open gaat voor publiek. De vestiging in Cannes zal trouwens als een soort ‘hoofdkantoor’ blijven fungeren waar de excentrieke wraps worden ontwikkeld. We zijn benieuwd hoe Marianne Thieme zal reageren op de komst van deze walvispenisleder-wrappers.
-edit: probeer het eens met meer dan één woord-
-edit: check!-
ben wel benieuwd waar ze zich gaan vestigen hier in nederland, ik hoop in het noorden
wel leuk zo’n bedrijf in nederland iig
@dennisr: ik hoop in mijn straat
A’dam of Utrecht zullen ze gaan zitten lijkt me? Ik zie mijn auto het liefst zonder wrap!
@magetwan: nemen ze dan ook, als ze (hopelijk) de randstad in komen, de kombat of de probon (lees: porno baron) mee..???
Tof dat ze naar Nederland komen.
Ben alleen wel benieuwd of hier echte een grote markt ligt voor de speciaaltjes van Dartz. In landen als Rusland en UAE, waar genoeg maffe mensen met te veel geld zitten, die dit soort extreme creaties op hun auto willen hebben.
Nederland heeft toch meer de doe-maar-normaal-dan-doe-je-gek-genoeg-cultuur. Matzwart,- grijs en –wit zien we in Nederland wel. Maar dit doet elke carwrap-bedrijf in Nederland.
Geen asobakken? Dus geen Kombat of Prombron in Nederland?
als ze nou ook nog eens een leuke prijs noemen voor die dingen zou ik mischien nog wel geintreseerd zijn. maar 2200+voor een wrap in nl vind ik te duur. al helemaal als je ziet waar ze het voor doen in turkije en de kwaliteit.. dan kan je dat beter doen en combineren met een vakantie….
@spykerboy: wat kost een auto wrappen in turkije dan ? altijd handig om te weten
@dennisr: ik las van de week op DF dat iemand zijn nieuwe M3 heeft laten wrappen in mat grijs/bronze voor 800 euro!
ze hebben zeker nog een zwikkie zilver-grijze wrap meuk over ..
waar kan ik mezelf aan melden heb nog al veel steen slag op mijn motorkap van mijn v40
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Dit Franse auto styling bureau heeft de audi s3 een complete carbon kit geg...
lekker hoor
Is dit nou mat? Nee toch?Heeft iemand een idee?
Sex sells
Me wrapsta.
Wubwubwubwubwuwbuwubwuwbuwb #dubstep
Mijn broer is naar deze vakantie met vrienden naar Monaco en St. Tropez gew...
Tijd voor een grote beurt?
Als Audi zelf geen RS3 bouwt, dan doet iemand anders dat wel.
Na Ken Block's geweldige eerste Gymkhana filmpje is het nu tijd voor deel 2...
Mocht u met een DB9 voorzien van Mansory-goodies nog steeds niet de mate van aandacht krijgen d...
Kan iemand mij aub uitleggen waarom een inwoner van België het nodig vond om zijn prachtige ...
Dat je een Mitsubishi Lancer Evo IV bezit is op zich jaloersmakend genoeg. Dat je hem door een wo...
Mag ik van u uit de categorie "Wat Den Neuck" de in rood chroom gewrapte Bugatti Veyron...
Het zal je niet ontgaan zijn dat deze week het Top Marques-evenement werd gehouden in het spotter...
Altijd al de fijne kneepjes van het automotive veredelaarsvak willen leren? Denk je de hele dag...
Als het Russische Dartz met een nieuw project op de proppen komt weten ze altijd vriend en vijand...
Kennen we 'tuner' Dartz nog? Ze zorgden al eens voor een opstootje met een interieur van walvispe...
Ja hoor, weer een creatie van Dartz, de koningen van de vreemde wraps. In dit geval gaat het o...
Een volledige carbon wrap voor je Audi S3, staat 'em goed! Deze unit werd in Monaco gespot do...
Walvispenisleer in een Russische asobak, een cash-wrap om je Conti GT en nu weer een Snake Skin...
Voor als een matroze Continental GT je te gewoontjes is. Voor Dartz rijders is dit de ultieme...