
Tenminste, vanaf 1 oktober. De examens die een taxichauffeur de afgelopen elf jaar af moest leggen worden dan namelijk afgeschaft omdat de overheid faalde in de handhaving van de regels. En als je regels afschaft kan je er ook niet langer mee falen natuurlijk.
Eigenlijk was het in het jaar 2000 allemaal heel simpel: het was een chaos in taxiland. Iedereen plakte lukraak gele bordjes op zijn of haar auto en werd binnen no-time rijk. Daarom werd er een landelijk examen ingevoerd waarmee je officieel bevoegdheid kon krijgen om een taxibedrijf te runnen. Klinkt logisch, maar in praktijk kreeg de overheid haar schaapjes niet op het droge.
Zo waren er slimmeriken die besloten om dan maar een taxi te rijden op iemand anders zijn naam, bijvoorbeeld omdat ze het examen niet wisten te halen of gewoon te lui waren om het te doen. De taxirijder betaalde vervolgens een fee aan degene mét vergunning en iedereen was blij. Controle bleek te omslachtig en soms zelfs onmogelijk en dus besluit de overheid nu om het bijltje erbij neer te gooien: iedereen kan weer taxichauffeur worden, het enige wat nodig is is een bewijs van goed gedrag. Er zijn wel vage plannen voor “taxiverenigingen” in de grote steden maar of dat nou een succes wordt? Taxichauffeurs die zich verenigen, dat moet je eens in Amsterdam voorstellen.
Kortom: terug naar de chaos! Vanaf 1 oktober kan elke halve gare zich taxichauffeur noemen, dus riemen vast en hopen op een goede afloop.
UPDATE: het blijkt dat we slecht geïnformeerd waren, het gaat hier om het vervallen van het examen voor het starten van een taxibedrijf. Het examen voor taxichauffeur blijft gewoon bestaan.
*Plakt taxibord op rammelbak en zet alvast koers naar Schiphol voor beste plekje*
@Benjamin1: Dan moet je wel jezelf voor in de rij prakken, anders sta je de hele dag te wachten. Waarom dacht je anders dat ze hun klanten zo hard proberen uit te knijpen…
Wel op blijven letten mensen. Het gaat hier om het vervallen van het examen voor het starten van een taxibedrijf. Het examen voor taxichauffeur blijft gewoon bestaan!!
Doe mij maar Taxi Tintel.
als je een eenmans taxibedrijf start, mag je dan direct ook rijden? in that case kan dus inderdaad elke idioot een taxibedrijf nemen. Het is ongelooflijk dat een overheid die zo goed is in het bedenken van allerhande kromme regels hier geen grip op kan krijgen.
Daar tegenover staat wel dat ze zich binnenkort verplicht bij een TTO (taxi groep) aan moeten sluiten en ze een Boordcomputer taximeter moeten kopen. Daarmee zijn de instap kosten en de controle mogelijkheden aardig hoger en beter gemaakt.
Maar des al niet te min blijft het een beroep voor geluk cq. goudzoekers
Overheid hoeft zich ook niet overal mee te bemoeien. Maar hoe zit dat met die blauwe platen, belastingvoordeel toch? Rijdt iedereen daar straks weer mee rond.
@bobb: Er ligt een wetsvoorstel klaar om het voordeel (geen bpm en geen wegenbelasting) af te schaffen. Maar als je op blauwe platen rijdt moet je ook bijtelling betalen. En bij een nieuwe E-klasse wordt de gemiddelde taxi sjoof niet vrolijk
@bartelicoise: niet als je alle km’s aan jezelf in rekening brengt. De winst keer je aan jezelf uit. Wel een goede kosten/baten analyse maken. Met name voor het >100k wagenpark interessant.
@bartelicoise: dan krijgen we vast ouwe rammelbakken terug in het straatbeeld omdat de youngtimers het beter doen in de belasting.
Duitse autohandelaren zijn straks in no-time van hun grotere wagens af
Straks;) Er rijden toch al genoeg rammelbakken rond@Simpson:
Ik vraag me af wanneer we Queen Latifa op de wegen tegen gaan komen
Bedankt voor het vermelden van mijn foto ![]()
http://www.autojunk.nl/2010/06/taxi
Kunnen die blauwe platen er nu ook af?
Leuk voor onze magreb medeburgers.
Eigenlijk was het in het jaar 2000 allemaal heel simpel: het was een chaos in taxiland. Iedereen plakte lukraak gele bordjes op zijn of haar auto en werd binnen no-time rijk.
uhm taxi borden zijn nog altijd blauw en niet geel
@terror-daan: jhe mag zelf kiezen, mierenneuken, muggenziften of kutkammen?
Waar kan ik een bordje bestellen?
MX-5 taxi, here I come! Alleen even uitvinden waar ik dat bordje ga plakken dan…
@fant: Maak er een kinbandje aan vast en draag t op je hoofd
Wat een onzin artikel!
Om een taxi chauffeur te worden heb je alsnog een chauffeurspas nodig. Daarvoor dien je een theorie en 2 praktijk examen te halen.
Enige wat veranderd is dat je nu gewoon makkelijk vergunningen kunt krijgen om voor jezelf te rijden. Dit om fraude tegen te gaan van zogenaamde vennoten die zich als een vennoot inschrijven bij een bestaande v.o.f. (tegen een vergoeding) om alsnog een “gratis” vergunning te krijgen.
Je hoeft dus geen examen meer af te leggen voor bijvoorbeeld boekhouding of marketing.
Autoblog-schrijver worden kan blijkbaar ook elk idioot!
@Terror_daan: wat is een maghreb burger?
@Qasim: magreb burgers zijn inwoners die meer rechten dan plichten denken te hebben.
@divine:
Dus ook mijn “autochtoonse” buren die meer echten dan plichten denken te hebben zijn maghreb burgers?
@Qasim: http://nl.wikipedia.org/wiki/Maghreb
@divine: Zeer kort door de bocht. Zeker dat je het paaltje niet mee hebt?
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Neem voortaan dus maar een taxi ipv dat je gaat fietsen.
Iedereen hier staat vast en zeker dikwels hard op de remmen voor een flitsp...
Wanneer je met 150 km/u op de snelweg rijdt, kom je in een bocht liever gee...
Zeker in je vrachtwagen...
Fryse plysje gaat achter 'm aan.
Vrachtwagenchauffeur vergeet laadklep omlaag te doen. Boem is ho!
Vrouwen en auto's...
deze hardwerkende hebben veel lol op hun werk
Check die vieze ouwe Russische mennekes;)
Eeuwige virtuele roem voor de beste "In Sovjet Russia"-comment!
Soms kan je maar beter in een taxi stappen dan op een fiets. Dat is een les die deze man in Ho...
Kijk, zo ga je met lastige klanten om. Zeker als ze uit woede op je motorkap klimmen. Het enige ju...
We zijn vanochtend lekker tegen diesel aan het ageren, maar uiteraard niet geheel zonder reden. In ...
Zojuist kwam deze foto op onze tiplijn binnen. Autoblog bezoeker Erik had vanmiddag een besprekin...
Heb jij stalen zenuwen? En ben je niet bang uitgevallen? Dan daag ik je uit om net als Steve Bent (...
Niet alleen de aanleg van ons wegdek loopt soms voor op schema, ook de kassa's op hoogte schijnen...
De Inspectie SZW (Sociale Zorg en Werkgelegenheid) doet onderzoek naar agressief gedrag tegen vra...
Autorijden is su-per-du-per moeilijk, iedere afleiding levensgevaarlijk en ga zo maar door. Eigen...
Je bent er misschien wel eens overheen gereden: zo'n poepsmal weggetje zonder vangrail pal naast ...
Een kleine tip als u in Dordrecht, Den Haag of Rotterdam werkt: neem een paar uur eerder vrij. O...
Wij hebben bepaalde verwachtingspatronen van het Saoedische verkeer: zo verwachten wij er een ond...
Gisteravond vond er op de A2 bij Grathem een ongeluk plaats waarbij tien gewonden te betreuren wa...
Vrachtwagens, met de huidige inrichting van logistiek en distributie zitten we er aanvast maar ni...
Is het een vliegtuig, is het een brandend vogeltje? Nee! Maak kennis met Philips Freestreet. Want...
Nadat de grote blonde roerganger vorige week het kabinet de nek omdraaide is de beleidslijn er op e...
Dat politieagenten nogal eens brokken maken (al dan niet bewust) is geen geheim, maar er is een o...
Een eenduidige verklaring heeft de politie er niet voor, maar in het afgelopen kwartaal zijn de...
Dacht je het tegenwoordig al moeilijk genoeg te hebben met je medeweggebruikers, gaan die verkeer...
In Nederland kan je je rustig voor een draaiende camera misdragen in het verkeer, de politie doet...
Deze voetganger op het zebrapad maakt zich uit de voeten omdat er achter de afslaande Passat een ...
Sinds 2003 (destijds bijna 1.100 verkeersdoden) is het aantal dodelijke slachtoffers in het verke...
Afleiding in het verkeer, het is de plaag van de 21ste eeuw. Vroegah konden alleen een krakkemikk...
Even met je TomTom de Franse grens over piepen en er niet bij stilstaan dat je flitslocaties nog ...