
Zweden is he-le-maal gek van auto’s. Af en toe lijkt het een match tussen de Scandinavische landen waar ze het meest bizarre tuning-project kunnen maken. Dat tunen en die cultuur gaat hand in hand met: illegale straatraces. De Stockholm Open is een van de oudste jaarlijks terugkerende ‘verboden’ evenementen.
De politie weet er van, de politie is het er mee eens en toch kunnen ze er weinig mee. Auto’s zijn te snel, soms hebben ze bijna 2000pk. De organisatie is goed (genoeg) en de race-locaties zijn nooit vooraf bekend.
Het trekt een enorme menigte aan maar het aantal deelnemers beperkt zich meestal tot lage tientallen (10/20/30). Meerdere auto’s merken, meer en minder extreme vormen rijden mee. Toppers zijn echter de klassieker muscle-cars. Camaro’s en Mustangs uit vergane tijden, met een hele grote V8 en superchargers. Auto’s in staat om in minder dan 8 minuten seconden de magische ‘quarter mile’ af te leggen.
De Stockholm Open vindt ieder jaar het eerste weekend van september plaats. Van tevoren verzamelen de fans en deelnemers zich op 15 verschillende plekken in en rond de stad om de politie te verwarren. Later op de avond vind de race plaats, natuurlijk op de openbare weg. Dit jaar waren er 32 deelnemers.
Vind ik wel gaaf opzich…
Die laatste scene, niet normaal hoe snel ze accelereren.
zozo, de quarter mile in minder dan 8 minuten! :O
@fant: dat lukt me ook nog kruipend :p
Auto’s in staat om in minder dan 8 minuten de magische ‘quarter mile’ af te leggen.
Dat haal ik kruipend nog wel… :’)
8 minuten quarter mile? 8 seconden
?
Zelfs een 2cv legt een quarter mile af in minder dan 8 minuten
@jeanwillem: Zelfs nog als je moet duwen
@Alwood: de politie is het er – NIET – mee eens….
OT: waarom niet gewoon een asfaltweggetje gebruiken hiervoor, zoals een landingsbaantje of een afgedankte doodlopende snelweg…overigens heb ik er geen moeite mee…;-)
@Megakix: dan is toch heel de pret er af! het moet juist illegaal zijn,:P
Dat haalt onze Rechercheur nog met z’n Hyundai, 8 minuten
Proficiat jullie hebben een fout in de tekst ontdekt!
ja duh… 8 minuten zo dicht bij de noordool is toch ook heel anders dan hier! Dat weet toch iedereen!!
je moet dat dacht ik delen door 20 en er dan een wortel van trekken, dan heb je ongeveer wat het in Nederland zou zijn… als je uit Zweden komt.
Tja, genoeg ruimte daar in Zweden! Stockholm is echt een Metropool, maar zodra je 1 km buiten de stadgrens bent, sta je midden in de bush. Zat plek om te ‘verstoppen’ dus!
What an acceleration!!! hoeveel sec. Doet die witte er over? 2000pk ….. 2bugatti motoren… Vast geen bpm xD
@amg77: nee, 1 motor, hele dikke sepercharger(‘s) en helium!
@bigcar: @bigcar: als je helium bedoelt om de auto lichter te maken kom je van een koude kermis thuis. En helium is geen brandbaar gas dus heeft ook weinig zin om het in je motor te spuiten voor extra Peekaa’s . Jij bedoelde waarschijnlijk “stikstofdioxide” A.K.A. NO2 A.K.A NOS/Nitro
Komt scheikunde op de middelbare school toch nog van pas
@Roelio: het is distikstofoxide. Alhoewel “NOS” erg lijkt op NO2, is het wel degelijk distikstofmonoxide, oftewel lachgas dat wordt gebruikt om de prestaties te verhogen. Just my 2 cents.
@trigger565: klopt ik haalde N2O en NO2 even door elkaar.
Het probleem is de politie en de 15 lokaties. Ze moeten op 15 lokaties de kwart mijl afleggen. 15 x 8 seconden = 2 minuten, dus nog 6 minuten over als reistijd tussen de 15 lokaties, dat is exact 24 seconden om van lokatie naar lokatie te rijden en dat is best wel snel
in 8 minuten een kwart mijl… dat is absurd traag. Maak er maar 8 seconden van
Zoo Dope ik wil daar ook een keer naar toe
niet meer zeiken over die 8 minuten. er word 8 seconden bedoeld. elke hond kan wel begrijpen dat het een typfout is ofzo. kun je toch zien op die video.. die witte accelereert wel tering snel… wow zeg hey… word zeker platgedrukt in je stoel door de g krachten….
8min quarter mile? Een tuk tuk red dat nog…
Onverantwoord!
wow een typfoutje! laten we allemaal een Hyundai grap maken!
OT: super gaaf eigenlijk een keer gaan kijken… alleen jammer dat t niet echt om de hoek is…
Just so you know, de linkse auto in de eerste sprint is geen Camaro. Het is een Chevrolet Monza.

Poor man´s Camaro
@carmasterr: Lijkt ook gewoon écht op een Opel.
@Pallas: Ah, jij had dus ook een Calibra in gedachten
Dan zou het eerder een Manta zijn.
Hij lijkt in de verste verte niet op een Calibra…

Calibra
kijk dat zijn nou dikke auto,s , en wat een vet geluid, die mensen waarderen dikke v8ten, en wat de fuck onverantwoordelijk , ga lekker bomen en je schoonmoeder knuffelen man .
@Alwood ..
mooie job heb jij ..
een beetje de Zweedse sic-fuc auto cultuur bijbrengen ..
en dan als respons “huhuhuh 8 minuten” in ontvangst mogen nemen ..
on-topic ..
dat stukje Zweedse auto-cultuur is nergens mee te vergelijken ..
de behendigheid en vakmanschap van deze knutselaars lijkt geen grenzen te kennen ..
Lambo,s en Ferrari,s zijn ineens armoedige hoopjes plastic ..
Tja,
Ben net terug uit Zweden. Ze houden daar idd van auto’s. Maar ook zonder straat races rijden ze hard, heel hard. Duitsers zijn er niks bij.
Ik heb nog nooit zoveel kostbare auto’s bij elkaar gezien. Lambo, Ferrari, veel gloednieuwe Jaq’s en Bentley’s.(En dan een Saabje of een Wolwo voor de vrouw) Helaas geen Koenigsegg. (later begreep ik dat het voorstadje van Goteborg, Langedrag, tot het één na rijkste gebied van Zeden behoord)
Opvallend was dat je er overal E85 kon krijgen, voor een prijs die onder onze dieselprijs ligt. En de Koenigsegg haalt daar z’n pehkaas uit, heel slim.
(Zweeds raadseltje; Welke drie dingen vindt je in de bush bush in Zweden?
…
…
Een Duitse auto
een Nederlandse auto
en heel veel steekvliegen
de vliegenperiode is toch al weer voorbij zeker ..
maar laten we wel wezen ..
de meeste mensen hebben daar gewoon een Balkenende-mobiel + bij behorend kapsel ..
Ik vind het minder leuk. Het is slechts een tijdsvraag wanneer er een zwaar ongeluk gebeurt. Niet ondenkbaar wanneer zo een dragster aan 350km/h controle verliest, dat die over de middenberm gaat terwijl er gewoon mensen in de andere richting rijden.
En aangezien ik bij Stockholm woon en hier veel mensen ken, krijgt het toch een meer persoonlijk tintje voor mij…
Ja ja. De deelnemers weten waar ze heen moeten (en ik neem aan met de racewagens op trailers dus hard gaan ze niet), het publiek (“enorme menigte”) weet waar ze heen moeten, maar de politie heeft geen idee? Kom nou…!
Ze zeggen toch dat tussen de races in de racewagens niet op trailers vervoerd mogen worden, heb je het filmpje wel gekeken?
Die gast die het startsein geeft is zijn leven schijnbaar ook niet heel erg lief…
Zo dit is even iets anders dan de meeting bij de mac met je lupo 1.0 en de golf uit 1856.
De grap is dat politie in Zweden je pas kan bekeuren voor te hard rijden als ze een overtuigend bewijs hebben dat jij de chauffeur bent. Ze mogen dat doen door camera’s, maar dan moet de chauffeur herkenbaar in beeld zijn. Als je een helm, zonnebril, shawl of weet ik veel wat voor je gezicht hebt ben je al niet meer te herkennen. Er als politie achteraan rijden en aanhouden is, gezien het filmpje een onbegonnen zaak…
Off-topic @ D-Drive, dit jaar viel het reuze mee met de muggen! (en ‘Deet’ beschermt prima)
Mister X van radio 538 is naar stockholm verhuisd!
Niet mijn soort van racen maar zalig dat ze dit kunnen doen.
Ik vind het goed dat het niet legaal is, dan is er te veel rompslomp mee verbonden.
Maar in plaats van het tegen te werken zouden ze het oogluikend kunnen toelaten en wie weet of al die moeite om ze tegen te houden, niet voor de schijn is om van boven af met rust gelaten te worden.
Vanaf 0:35 zie je de Audi A5 met 1000 pk die een tijdje geleden op autoblog stond: http://www.autoblog.nl/archive/2011/06/11/deze-audi-a5-heeft-1-000-pk-video
@Romeo: En het is nog steeds geen audi a5, het is gewoon de cover of hoe je het ook noemt van de a5.
zo kan het ook. zieke dingen wat ze daar hebben
SUPER GAAF! lekker voor die politie!
heerlijk ![]()
Zouden ze hier in Nederland ook moeten doen, al denk ik niet dat we er geschikte wegen voor hebben.. ![]()
Zijn wel ongelofelijk snel zeg..
hey wat is dit..
THNX AB!
Als je maar genoeg slijmt dan kom je er wel, goed joh dennis.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
afgelopen weekend naar de nurburgring geweest, zie hier een paar van de fot...
Wat een vet ding! Echt mijn lievelings old-skool American Muscle-car
De Wolverine, productie aantal 1.
Maserati
Op de AVD oldtimer GP waren diverse M1 procars aanwezig welke verschrikkeli...
lekker ronkend
ook een schitterende oldtimer
super bentley gespot in de bentley garage. Hij zal ook te zien zijn over 2 ...
Er waren niet alleen Porsche's aanwezig (en op de bon geslingerd) in Naarden. De krappe oude stra...
Oldtimer races zijn gaaf. Racen met Corvette's, Shelby Cobra's en Mustang's (Shelby) al helemaal....
Een supergarage met alle belangrijke modellen van een merk ooit. Bij Nissan, waar ze nu bijna 80 ...
De Nissan Skyline GT-R, de auto waar het allemaal mee begon. Een origineel uit 1971, toen voorin ...
Men neme een Audi 80 uit 1974. Voorwielaangedreven, met 130pk en heel veel oefening op de 'ring r...
Veertig jaar geleden had Porsche haar eerste 'beste 911 ooit' klaar. De originele Carrera RS is v...
Die nieuwe SL is hier en licht. Reden voor Mercedes om weer een stukje geschiedenis af te stoffen...
Vergeet strakke inhaalacties met ronkende MX-5'jes, Exige GT3's en Gallardo's. Dit is andere poep...
Het begint allemaal met een oude, rotte Fiat 600. Oud en langzaam maar ook licht. Van de standaar...
2.700 Nm om precies te zijn. EV's zijn eigenlijk ideaal op de dragstrip, want je hebt meteen ...
Maar liefst om en nabij de 27 stuiterende ponies aan de start van deze dragrace. En dan bedoel ik...
Het is d'r dan toch gelukt! Nadat het lieve blondje met het leuke smoeltje een keiharde diss kree...
Tijden veranderen, geluiden ook. Dat meet je bijvoorbeeld aan Ferrari's. Het gejank van een moder...
Ondanks het aanhoudende geweld in de vorm van regen reden de echte mannen gewoon door. Geen ABS. ...
Aangezien autoliefhebberij een religie is, kan de Nürburgring met recht een bedevaartsoord...
Vandaag vond in Deventer de eerste editie van de Brouwers Boulevard Sprint plaats, een sprintrace...
Oooh, ow, au, owh, sjezus. Man wat gaat dat weer mis op ons aller Zandvoort. Venijnig overstuur i...
De afgelopen jaren hebben we niet alleen de revival van bijvoorbeeld de MINI en Fiat 500 gehad,...
Veel mooier dan klassieke raceauto's wordt het niet snel. Of scoort de 33 Stradale hier toch het ...
Ik ben de Alfa Romeo 33/2, met een 2,5 liter v8 en 315pk bij 9600 toeren. Compact, plat, zo licht...
Een Carrera GTS?! Hebben ze een nieuwe supercar gebouwd dan? Nee, de Porsche '904' Carrera GTS is...
De legende en het groentje stonden onlangs even naast elkaar in Monte Carlo. Een moment van bezin...
Wat hebben een kiwi, Lancia Delta S4 en een rustiek zonnig park met elkaar gemeen? We trappen ...
Alleen als ie ijs- en ijskoud is. Zullen we ons een beetje opwarmen met het heerlijke geluid van ...
Replica's, ze zijn ontelbaar. Voor ieder model bestaat er wel een. Leuk wordt het pas als ze via ...