
Wanneer je iets dat niet van jou is sloopt, dan regel je dat de schade betaald wordt. Ik had zelf enkele weken geleden de pech dat iemand mijn nieuwe telefoon liet vallen, maar diegene regelde dit netjes met mij. De FBI heeft dit fatsoen echter niet, want ook al crashte een van hun agenten een Ferrari F50, voor de schade mag iemand anders lekker opdraaien. En de rechter heeft ze nu definitief in het gelijk gesteld.
De auto was gestolen in 2003, maar werd teruggevonden door de FBI, die de Ferrari hield als onderdeel van een onderzoek. Of de Feds geïnspireerd waren geraakt door Miami Vice, en zelf ook graag de bink wilden zijn in een Ferrari weten we niet, maar in 2009 werd het ding in ieder geval door een agent het struikgewas in gerosd. Schadepost: 750.000 dollar. Succes d’r mee.
Naar het schijnt weigerde de Amerikaanse overheid verder ook nog de nodige documenten vrij te geven, maar toch pleitte de rechter de FBI vrij, en mag de verzekeraar van de auto, die de claim had ingediend, het lekker zelf op lossen. ‘Dat is mijn beslissing, en daar zult u het mee moeten doen’, aldus de Amerikaanse rechter, Judge Frank Fisher.
Dus onze tip: wil je zonder daarvoor de gevolgen te dragen auto’s totaal aan gort rijden, ga bij de politie. (Chicago Tribune, via egmCartech)
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 5.5 | € 453.780,- | 520 pk | 3.9 sec | » |
| 4.7 | € 454.617,- | 520 pk | 3.9 sec | » |
750K is serieus geld, maar de Amerikaanse overheid doet wel vaker domme dingen waar ze geen verantwoordelijkheid voor nemen.
Zwak
Dat slaat echt helemaal nergens op
En voor die 750k kan je toch weer mooi 10% van een Tomahawk-raket kopen. Prioriteiten he..
haha je zou toch een wat professionelere actie van de FBI verwachten… lijkt de politie hier in NL wel zeg… oeps! die is er niet eens.
Tja los van dat het niet netjes is… is dit wel de beste oplossing voor alle F50′s
@911GT2: ach aan mij geven mag ook, ik zorg er wel voor dat ik zo hard rij dat je me niet kunt zien
@911GT2: joh, het spat van je af…
Voor 750k schade aan een F50? Die rechter is een kenner, de verzekering flest de boel. Die mislukte Ferrari is dat bij lange na niet waard.
Zelf bij een schadeverzekeraar gewerkt, ook de gemeente kan er wat van, die reageren niet eens op je brieven al heb je zeer goede bewijzen waar je in een ‘normale’ zaak allang gelijk zou hebben gekregen, na zo’n 5 brieven, 29 telefoontjes en 3 maanden tijd namen ze de moeite om toch een brief te sturen met in enkele woorden omschreven dat zij daar geen schuld aan hadden. Dit was met bijna elke schade het geval.. Al komt er hier een rechter bij kijken, maar tevergeefs. RIP de portomonnee van deze eigenaar.
hoe idioot is de ‘american law’ !?
@KaCh1ng: Zo idioot: http://listverse.com/2009/01/28/top-10-bizarre-or-frivolous-lawsuits/
@Benz65: kwil het niet eens lezen
doet pijn als student in het recht (bachelor) :/
@Benz65: Die komen niet eens in de buurt van de ergste. Zo was er ooit de zaak tegen een Ford SUV. Een man die in slaap was gedut raakte van de weg waarbij zijn zoon, die geen riem droeg omkwam. Natuurlijk kende de rechter de familie 60 miljoen dollar toe. En als toppunt Whirlpool die ooit 200 miljoen dollar moesten betalen omdat ze iemand 1000 dollar teveel hadden gefactureerd. Jaja, common sense daar.
@raphael: Heb een tijd geleden ook gehoord dat een vrouw een schadevergoeding kreeg nadat ze haar kat in de magnetron had gestopt om te drogen. In de gebruiksaanwijzingen stond niet dat je er geen levende dingen in mocht stoppen, en toen besloot de rechter de schadeclaim toe te kennen.
@Benz65: yep…en het verhaal van de vrouw die uit een bus stapt en op de trottoirband valt. Busmaatschappij aangeklaagd, want de chauffeur zou niet dichtgenoeg bij de stoep hebben geparkeerd; 2 mio schadevergoeding.
volgens mij binnenkort een headliner in de amerikaanse krant:
“Judge Frank Fisher has been shot dead”
althans ik zou wel moord neigingen krijgen als ik de eigenaar van de F50 was…
Eerder: “Judge Frank Fisher has been run over by twelve Ferraris…”
de FBI hield het voertuig voor onderzoek.. nou ik vraag me af wie hier nou gek is.. als mijn gestolen F50 word teruggevonden laat ik die echt niet bij de FBI staan..
maar goed.. wel zwak dat de FBI dit niet even netjes af handelt..
als de fbi hem in beslag neemt heb je weinig keus lijkt me
@dennisr: Tegen dat al die papiertjes zijn ingevuld, ben je een mooi jaartje verder…
Of hij heeft een hele slechte advocaat. Dat kan natuurlijk ook.
Als het erop aan komt is de Nederlands overheid geen haar beter.
Maar als de schade 750000 Dollar bedraagt, dan is dat ding toch gewoon total loss?
Juist. Hij is inderdaad total loss verklaard
Zielige rechter
De Nederlandse politie kan er ook wat van. Ik zag op tv dat bij een boer (die een oude flitspaal op zijn erf had, dus meteen politie erbij) een historische loods werd opengebeukt (waar de man bijstond, ze hadden gewoon de sleutels kunnen vragen) omdat ze dachten dat hij er wiet verbouwde. Dat bleek niet zo te zijn, maar vervolgens wilde de politie niet de 3 mille schade vergoeden. Ik weet niet hoe het is afgelopen.
dat is bij de wet toch verplicht? als de politie onderzoek doet zonder iets te vinden en ze veroorzaken daarbij schade moeten ze het vergoeden?
maar ja, zie het alsnog maar eens te krijgen…
No way dat de schade 750,000 dollar is.
@Jimmie: Staat er toch echt.. En oh ja.. Exclusief de kosten van de rechtzaak hé.
@kaasboerin: da’s de verzekeringsmaatschappij die easy money dacht te krijgen.
Deze bak wasdan ook van een drugsdealer en moet je er dan nog netjes mee omgaan, compleet terecht dat de klacht genegeerd wordt.
@The360box: dus omdat belusconi de president van italie een maffia rat is moeten de italianen hier ook onder lijden? Wat is dat nou voor rare uitspraak? Het is geen forza 4 hoor
Uiteindelijk is alleen maar de verzekeringsmaatschappij de dupe, en met die mannen heb ik geen compassie. Dat hebben zij ook niet, met niemand. Je mag dan nog jarenlang trouwe klant zijn, als het moment daar is, zetten ze je in de zak…
Aangezien die hun verliesposten doorberekenen aan hun klanten zijn die uiteindelijk de dupe. Bovendien zou de uitspraak voor een particulier niet anders zijn uitgevallen, en dat is triest.
F50′s doen overigens ca. €450000.
@topless: Idd, klanten gaan het gelag mogen betalen. Jammer dat ze niet gewoon failliet gaan…
in het land waar ik woon raakt alles wat bij de politie komt kwijt ..
en kan je een grote smoel op de koop toe krijgen ..
daar willen zelfs de verzekeringsmaatschappijen hun handen niet aan branden ..
@lincoln: begint de naam van je land met een ” N ” en eindigt het op ederland?
Mooi ,nou kan de betreffende agent schade vergoeding voor trauma gaan eisen van de drugsdealer in kwestie .
@norge: ?? Iemand met een F50 is zonder twijfel drugsdealer? Interessante gedachtegang.. Alle rijke kloodtzakken moeten natuurlijk allemaal accuut dood, want die hebben hun geld niet eerlijk verdiend.. Kom ik een beetje in de buurt?
@kaasboerin:Nee dat meen ik niet ,maar ik dacht gelezen te hebben dat het om een drugs dealer ging ….Mea culpa
@norge: Ken g’beur’n
Belachelijk kijk is het nou een Prius dan denk ik ja die moet je expres tegen een muur rijden, maar een F50….
“De politie is je beste vriend” en “van je vrienden moet je het hebben”
Nooit gedacht dat die uitspraken zo gekoppeld konden worden
Only in America !
LOL @Frank Fisher! hehehehehe
Schandalig!
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
En nee, dat is dus geen F40, stelletje Spaanse pannenkoeken
Tellen we even mee? 8x Ferrari, 3x Mercedes, 1x Lamborghini, 1x Skyline en ...
Zwemmen er al vissen in?
Italiaanse BBQ?
Gevonden op internet. Wil best wel ruilen voor onze citroen berlingo
Nu zijn de foto`s minder/niet bewerkt. Ik hoop dat jullie het zo beter vind...
Mooie compilatie van de laatste race uit de Le Mans Series. De 1000 km van ...
Gevonden op http://www.wreckedexotics.com
Gelukkig vat de bestuurder en eigenaar van deze Enzo (Zahir Rana) het sport...
Ferrari F430 uitladen gaat niet helemaal goed. Is het niet de bedoeling dat...
Ferrari 458 - ITALIA 4.5 V8 570 PK F1 *EXCL. BTW/BPM*.
Koop nu voor slechts 199.950,00
Ferrari California.
Koop nu voor slechts 199.500,00
Ferrari California 4.3 V8 DTC 2+2 UNIEK.
Koop nu voor slechts 197.950,00
Over slepende kwesties gesproken. Herinner je je het verhaal van twee jaar geleden nog over de ...
Vanmiddag is een Ferrari F50 op de A20 bij Rotterdam gecrashed. De brandweer moest er aan te pas ...
Een FBI agent die een Ferrari F50 van een drugsdealer in beslag genomen had en naar de opslagplaa...
Grasmaaiers zijn verkrijgbaar in alle soorten en maten. Van een eenvoudig handmodel tot een gemotor...
Vandaag is het precies 30 jaar geleden dat F1-coureur Gilles Villeneuve het leven liet op het ...
Toch wel een klein nadeel aan het vak van verkoper van serieuze vermogensbakjes. Je weet nooit ...
Ferrari heeft de laatste jaren vooral de mond vol van het exclusief houden van het merk, vandaar ...
Volgens mij staat deze Ferrari niet helemaal lekker op zijn wielen. Een inwoner uit het Poolse...
Aquaplaning, wat is dat? Heel even hadden we echt voorjaar te pakken. Zomer was het bijna maar...
Plots een egeltje (d'awww) op je weghelft tegenkomen, wat zou jij doen? A) Een lekke band ...
Auw! Dit is een dure & bizarre crash! Een Ferrari California is in Tokio zo hard achterop...
Het nadeel van auto's rijden op een manier zoals ze bedoeld zijn is dat ze daardoor soms ook over...
Wat kan het leven toch leuk zijn als je veel geld hebt. Als je in je garage (onder andere) een Fe...
A) Ferrari Enzo B) Ferrari F430 C) Fiat Ritmo Goed, ook al is het nog vroeg, het antwoord o...
Dit is het resultaat van de megacrash eind vorig jaar in Japan waarbij maar liefst 8 Ferrari's, 3...
WTF!?! Hoe krijg je dit voor elkaar??? En dan ook nog eens in een parkeergarage! Hoe het preci...
En onderweg pikte hij ook nog even twee vrouwen mee, waarvan de ene een gebroken been, en de ande...
Ja hoor, het is weer eens zover! Wederom heeft een of andere voetballer het voor elkaar gekregen ...
De meesten van jullie zullen de 14 supercars tellende crash gisteren voorbij hebben zien komen. O...
En op de valreep van 2011 hebben we nog even een kansmaker voor de klapperrrr van het jaar verkie...
Om hem in een koffietafeltje te laten passen moet je de Ferrari natuurlijk wel eerst een beetje b...
Zojuist bereikt ons het droevige bericht van een kapotte F40 die zwaar gehavend in een Zuid-Du...
Het is zover! De eerste kapotte Ferrari FF op Nederlandse bodem is een feit... Zojuist kregen ...
Zo ben je door een grauw en vochtig Almere aan het toeren, zo lig je achterstevoren in de sloot. ...
Rij em maar door de voordeur naar binnen hoor! Inwoners van een huis aan de Pleineslaan in Den...