BMW 3 Serie GT is af en gespot!
Gepost op 03-12-2012 om 9:47 door CasperH - 112 Reacties »
De BMW 3 Serie Klokkenluider van de Notre Dame Edition is helemaal klaar en wordt al gefilmd voor een commercial. Dus duiken er nu foto’s op van een ongecamoufleerd exemplaar.
Kijken we hier naar de auto die onlangs op Schiphol werd gespot? Wie weet! In ieder geval rijdt de BMW 3 Serie GT al rond om vastgelegd te worden voor persvideo’s of commercials. Of misschien wel allebei? De 3GT is voorzien van dezelfde neus als de F30 3 Serie en een bips die lijkt op die van de BMW 5 Serie GT. En dat is op zich voor niemand leuk, want de 5GT is nog steeds oerlelijk. Toch lijkt één en ander iets beter in proportie bij deze concurrent voor de Audi A5 Sportback.
Ander opvallend detail is het kleine ventilatiesleufje in de voorspatborden. Deze is op de twee verschillende auto’s die we zien op de foto’s van F30post.com in verschillende kleuren uitgevoerd, wat ons leert dat de verschillende uitvoeringsniveaus die we al kennen van de F30 3 Serie waarschijnlijk bepalend zullen zijn voor de kleur van deze ventilatieopening.
Geinig detail: de F34 3 Serie GT wordt vastgelegd met behulp van Mercedes camera-auto’s. Maar goed, wat vinden jullie van deze BMW 3 Serie Gran Touring? Mooier dan de BMW 3 Serie Touring of niet? Roep maar!
Met dank aan Erwin voor de tip!











*doet kotsen*
Maar vergeleken met deze zetpil is een Prius nog mooi….
Zie hier een foto van de achterkant:
http://www.filmotechnic-canada.ca/ml55-chasecar.html
http://www.youtube.com/watch?v=jrM_8lxg8Ho
http://www.youtube.com/watch?v=VzsYcOcPQjU
Maarre, ik sla even over denk ik.
Een gt heeft een hogere en prettige instap. Een touring heeft gewoon een lage instap. Zoals elke BMW dat heeft. Ik zou zelf graag een GT aanschaffen wanneer deze betaalbaar worden omdat ik niet van SUV’s hou, en dus nooit een X3/5/6 zou kopen.
Buiten het feit dat ik persoonlijk de auto’s wel mooi vind. Is het een alternatief voor een SUV als je opzoek bent naar een hoge instap.
Dan lees je niet goed wat ik typ. Ik vind persoonlijk de WEL mooi.
Zo lelijk is die 5GT nog niet.
coupe
station
cabrio
GT
Nu nog een “Allroad” variant en elke niche wordt bediend.
De marketingmasters bij BMW zullen aan de champagne zijn inmiddels…
De X3 houdt ze tegen bedacht ik later ;)
BMW?!
STAHP?!
:’(
Elke x als ik zoiets zie krijg ik het gevoel dat hij begint te huilen ipv boos kijken.
http://images.paultan.org/images/History_M3_E30_5.jpg
Kijk, daar ben je nou een premium-merk voor.
Eindelijk eens een BMW in het rijtje ‘meest lelijke auto’s ooit’, maar zal ongetwijfeld wel goed verkocht gaan worden onder de vergrijzde bevolking die niet om uiterlijk geeft, maar wel om “premium”, comfort en inruilwaarde.
Er zal wel een business case voor zijn. Maar heb nou ook niet het idee dat de 5 GT zo’n verkoopknaller is?
Zou u zo vriendelijk willen zijn om de Multipla hiermee te vergelijken. De Multipla is lang niet zo lelijk als dit hok….
Deze is niet voor europa ontworpen, maar ook hier gaat ie goed verkopen.
Motorenaanbod:
320i&d (waars. 20%)
328i&325d
335i&330d
Allemaal met xDrive leverbaar!
Het geheel doet me een beetje aan zo’n ‘Darda Bahn’ wagentje
(yes, alles onder de 25 hier; eat your hart out, dit soort heerschgoed hadden jullie niet!)
Ik dacht dat de premium Duitsers met de X6 een dieptepunt bereikt hadden…
Toen kwam BMW met de GT serie!
Kunnen mensen precies uitleggen wat hier lelijk aan is?
De 5GT is toch ook een beauty?
Ik snap de overdreven reacties gewoon niet!
BMW moet lekker door gaan met de GT serie.
De GT is gewoon een niche waar niemand in wilt zitten ;-)
BMW moet niet denken dat een lager neuspunt en een hogere reet bijdraagt aan enige sportiviteit, want dat doet het niet. Ja goed je moet wat meer kofferbak ruimte creëren, maar dat doe je niet zo. Ik ben bang dat we hier niet voorlopig van af komen door die idioten bij BMW design en future.
Laten we vanuit gaan dat de richtprijs 40k wordt ( net iets meer dan de sedan & touring variant ), als je dan een praktische overweging moet maken in deze tijd dan gaat men eerder voor een alternatief als de santa fe of sorento.
Daarbij is het nog maar de vraag of er een optie komt, waarbij de achterbank gesplitst wordt met middensteun zoals bij de 5 GT / X6 of verdeelbaar is ( aldus functionaliteit ).
Kijk ik ben geen anti zus en zo, maar als je een auto produceert moet het wel voldoen aan de eisen als waarvoor je hem introduceert. Iets wat ik niet terug zag bij de 5 GT ( in dat geval ) ben je beter af met een 5 touring. Want de 5 GT werd gepositioneerd als auto tussen de 5 en 7 series met wat meer praktische mogelijkheden, wat dus niet zo blijkt te zijn.
Als ik kan kiezen tussen touring en GT wordt het wel ZEKER de touring… :p
Vergeleken met dit hok is zelfs de Multipla van een oneindige schoonheid….
En die was weer de grootste fout sinds de X6…etc…etc…etc….
Rare combinatie in proporties,facelift zal (moet) wel
beter worden.
Jah over smaak kan er niet gediscuteerd worden..
Een facelift wordt(bij BMW)uitgevoerd op modellen die circa 4jaar op de markt zijn.
Dacht dat deze nog maar net uit was…
Zelfde verhaal met 5 GT en A7, als ze met de 4 GC komen hebben ze wel een concurrent…….
nee ik snap deze 3 gt echt niet. de touring is veel praktischer mooier en later verkoopbaarder
deze witte op MP bijv:
beetje duur maar dan heb je ook wat! een 4 cilinder diesel.. :D
doe mij de touring maar.