Cadillac ATS krijgt een 2.0-liter turbomotor
Gepost op 15-12-2011 om 9:03 door ricardo - 37 Reacties »De ontknoping van de ATS is nakende. Volgende maand staat de nieuwbakken concurrent van de 3 Serie/A4/C-Klasse in Detroit, en dus moet er geteast worden. Vorige maand deed Cadillac dit al met een paar video’s, nu is het de beurt aan de motor line-up: de ATS krijgt een 2.0 turbo met 273 pk.
Plaatjes van de ATS houdt Cadillac vanzelfsprekend nog even geheim tot de NAIAS in Detroit de deuren opent. Wel hebben ze alle info van deze 2.0-liter vrijgegeven. Logisch, want ze zullen ongetwijfeld zeer in hun nopjes zijn dat een sedan -die ook in Europa op de markt komt- niet alleen met GM’s 2.5-liter viercilinder of een 3.6-liter V6 wordt aangeboden. Ter info: de ATS staat op het Alpha-platform van General Motors, wat dus betekent dat de ATS over RWD beschikt. Geen verrassing hier.
Goed, dan de specs. De viercilinder krijgt beademingshulp van een twinscroll turbo, beschikt over variabele kleptiming en perst er in totaal 273 pk en 353 Nm uit. Negentig procent van het koppel komt vrij tussen 1.500 en 5.800 tpm, kenmerkend veel voor geblazen blokjes.
Heel Amerikaans worden de concurrenten er nog even met de haren bijgesleept en met naam en toenaam genoemd. Dit heeft Cadillac te melden over de overduidelijk ondergeschikte blokken van de Duitse Drie:
Met 135 pk per liter is de 2.0T viercilinder turbomotor van de Cadillac ATS één van de krachtigste motoren in zijn segment, met concurrenten als de Audi A4 2.0L turbo (106 pk/l), de BMW 328i 2.0T(123 pk/l) en de Mercedes-Benz C250 CGI 1.8LT (113 pk/l)
Pats, strike one voor de Yanks. Heel toevallig vergeten ze Audi’s 2.0 TFSI met 272 pk in de vergelijking mee te nemen, maar dat zijn slechts details. Vanaf volgende maand mag Cadillac zich gaan waarmaken. We zijn benieuwd…









kdenk dat je mijn blokje bedoelt , maar dat is een 2.3 t (aero) 260 pk en 400 nm :p en dat is een lekker blokje , echt bmw killer , I Love It mmmm
amerikanen hebben saab echt helemaal gef*ckt , even techniek inpikken en dumpen , kan echt niet vind ik .
Behalve dat. Ik vind het wel vet om zo’n Caddy op de wegen te gaan zien, tenminste eens een keer wat anders dan je standaard Audi/BMW/MB verhaal.
Maar hoezo staat Daihatsu bij de tags? Want ik zie geen verwijzing naar Daihatsu in de tekst?
De BLS was echt een aanfluiting, nep Saab. Dan heb ik liever een echte Saab. Maar dat bleek ook wel. Van de BLS was de target om er 10.000 per jaar verkopen.. uhhuh.. ik geloof iets van maximaal 7.000 verkocht in de hele ..wat was het? ..4 jaar? ..dat die auto op de markt is geweest.
Deze kan het alleen maar beter doen dus. RWD, sluit goed aan bij zijn concurrenten, dus hopen dat hij ook zo goed is afgewerkt én rijdt zodat hij kan concurreren.
De motor klinkt veelbelovend in ieder geval. Als dit nou wel een heerlijk draaiende en klinkende 2.0 Turbo is, misschien kan Henrik Fisker daar eens met Cadillac over gaan praten dan. Kan die 2.0 Pontiac Solstice motor met pensioen.
(offtopic: gisteren een rijtest zitten kijken met de Karma.. man, man, wat is iedereen toch ontevreden over die motor.. teveel vibraties, teveel lawaai en ook nog eens het lawaai wat je niet wilt.. enz.. jammer, jammer..)
Vind je de 2.0 turbo die in de solstice ligt niet lekker draaien? Die ligt ook in mijn Opel GT.
Heerlijk motortje is dat, alleen het geluid is wat minder, maar dat is met een rvs uitlaat en andere eind dempers, makkelijk te fixen:)
Maar zegt nog niks over de versnelling die de ATS zal gaan maken. factoren als welke transmissie, totaal gewicht, balans, …, spelen net zo’n grote rol. Ik moet nog maar zien of de nieuwe 328i daadwerkelijk geklopt wordt door de yanks.
kvind een aero tenminste wat unieker dan de zoveelste bmw . VOILA
btw: respect voor alles van bmw tot en met de e30 , e34
zo’n e34 sedan vindk echt DIKKE apparaten , sorry als k dat ng niet duidelijk gemaakt heb :D tzijn gwn de nieuwere turkenmodellen waar ik iets op tegen heb. ( saaie boel , slecht interieur ) en ja , dat heeft een saab ook :o
nee , het is een spijtige zaak , de rot-amerikanen :(
eargasm!
@kaasboerin : daar heb je gelijk in , maar kzou ook liever een e30 of e34 hebben dan die nieuwere 3 of 5 , gewoon geen bmw meer vind ik
maar ja , als iedereen hetzelfde dacht zou de wereld maar saai zijn .