
Et voila, iemand heeft het voor elkaar gekregen beeldmateriaal van Lexus nieuwste conceptcar te lekken! Dit is de auto die onlangs werd geteased en die binnenkort in Detroit te bewonderen is: de Lexus LF-Lc concept.
We zien een coupé met een zeer strak daklijntje en bijzonder scherp gesneden neus. Voetgangersvriendelijkheid was overduidelijk niet de prioriteit van het ontwerpteam van Lexus. Wat verder opvalt nadat we hier op de redactie onze “CSI – zoom in – enlarge” hebben gedaan is de badge “Hybrid” net voor het achterwiel. Zitten we hier te kijken naar een hybride LF-A opvolger? Waarschijnlijk niet. De aanduiding “Lc” in de typenaam staat waarschijnlijk voor de coupéversie van de LS, daar is immers ook al een hybride aandrijflijn voor. Daarmee zou Lexus serieus de aanval kunnen openen op de Mercedes SL of misschien zelfs CL.


Road & Track wist de boel te lekken op Youtube maar heeft het officiële materiaal weer verwijderd. Één of andere petdragende dude heeft het materiaal gelukkig op tijd opgepikt en in een eigen filmpje verwerkt dat hier te zien is (zo lang het duurt).
Update: Lexus heeft een nieuw plaatje vrijgegeven, deze staat nu bovenaan het artikel. In ieder geval kunnen we nu zien dat het om een 2+2 gaat. Dank aan Felix voor de tip!
De bumpers worden steeds aparter bij Lexus, ik vond de nieuwe GS al apart, maar dit is toch wel heel erg.
Handig voor in de winter, zo’n sneeuwschuivert!
@kliko: Kun je beter zo’n Anliker SLR nemen, wat een gedrocht is dat.
geweldig, lexus heeft de weg omhoog gevonden. als je het een lelijke auto vind, denk dan eens aan een willekeurige audi nog lelijker
@ferrari94tr: ik begrijp niet waar dit vandaan komt. Audi is niet lelijk, je ziet het gewoon teveel. Ik ben ook geen fan. Maar lelijk slaat nergens op
Ik vind het op het eerste zicht best goed ogen. Nog voor ik het artikel las dacht ik ook aan de voetgangersveiligheid. Maar dat zal je een worst wezen als bestuurder, right?
-edit: nutteloze bijdrage-
Mooi ding, dacht bijna dat pininfarina hiervoor verantwoordelijk was door die hybride badge
Lexus snapt het, het moet geen saai merk worden! Met zulke ontwerpen gaat dat wel lukken
@michelyman: En nu nog hun plannen uitvoeren….
Wat een heeeerlijke auto! Die grille is wat te aanwezig, maar de lijnen van die auto. Heerlijk! Als ie nog eens gebaseerd is op een Toyota GT-86 dan wordt het zeker een toppertje. Laat maar komen!
@jzaero: deze auto is echt een stukje groter dan de GT-86, dus die kans acht ik niet heel groot!
@CasperH: Maar het platform kan wel verlengd worden, gebeurt wel vaker bij andere merken toch? Over de aandrijflijn twijfel ik dan, Lexus neigt inderdaad wel vaak naar hybride, maar daar is helemaal niks mis mee. De oude GS450h wilde nog weleens onder de 5 seconden naar de 100 schieten! Voor een sportauto echter zou ik wel voor een andere versnellingsbak dan een CVT-automaat kiezen. Liever eentje die toch wel van verzet naar verzet springt.
@jzaero: andere beperking is dat de GT-86 voor zover ik weet niet als hybride platform is ontwikkeld. Dat zou niet matchen met de Hybrid badge die we op bovenstaande foto zien
@CasperH: Daar kan ik wel mee inkomen. Bij de nieuwe 3 serie bijvoorbeeld, is het platform al vanaf begin af aan meeontwikkeld met als gedachte dat er een hybride-aandrijflijn in zou komen. Dat is bij de GT86 niet het geval en dat kan inderdaad wel een reden zijn dat het niet als basisplatform wordt gebruikt. Het lijkt mij echter ook weer beetje onlogisch als zij een compleet nieuw platform ontwikkelen voor deze auto als zij het maar in één model gebruiken. Perhaps new platform for a Supra?
@jzaero: wellicht dus een ingekorte versie van het LS platform?
@CasperH: Haha, denk dan eerder een verkort GS platform
De nieuwe welteverstaan!
@CasperH: Het is natuurlijk nu wel lastig in te schatten hoe groot de auto is, als het formaatje SL is, dan is een GS platform logischer, als het formaatje CL is, dan is het LS platform inderdaad realistisch.
Weet iemand of er ook nog een nieuwe SC komt ? Of is dit de nieuwe SC/LS?
Iedereen maakt zich zo trouwens zo druk om die grille, maar bij de uiteindelijke versie van de GS is ook alles goed gekomen.
@xdoctorx: Dat vind jij.
Nog een vraagje Autoblog, als het echt een LS coupé is zou het dan niet eerder een CL concurrent zijn dan een SL concurrent?
@xdoctorx: het is uiteraard allemaal nog een beetje koffiedik kijken omdat we nog geen officiële info hebben maar als we de plaatjes zien lijkt de auto ons niet “CL-groot”. Desondanks heb je een punt, ik heb het artikel iets aangepast.
@CasperH: Bedankt voor je reactie Casper. Als ik zo naar het model kijk lijkt het ook eerder op de opvolger van de SC qua design en grootte en dus meer het SL voormaat. Ik zou het wel heel gaaf vinden als Lexus eens wat ballen toont en met een CL concurrent zou komen.
Ook €500k?..
@kaasboerin: Zou wel beter zijn als elke Lexus zo duur zou zijn, dan stapt dat BMW tuig tenminste niet over :’D
@xdoctorx: BMW tuig? Wauw, je hebt me goed tuk hier.. *thumbs up*
@kaasboerin: Oh sorry ik was vergeten dat boeren niet weten wat sarcasme is. Ik zal het er de volgende keer wel duidelijk voor je achterzetten. *Thumbs up* <—- !!Sarcasme!!!!
Ik vind hem alleszins al mooier als de LF-A
Sexy bak hoor
@redactie: Wat dacht je van de opvolger van de SC?
Ik vind hem iig vet, gewaagd….
Damn, wat een goedkope plaatjes! Doch ziet het er al lekker uit
Sowieso mooier dan de GT86!!!!
net een if-a, maar dan mooier.
Mooi karretje ,zou het verkopen in Europa?
Als er hybride voor staat, kopen de hippie’s alles. Aangezien NL genoeg hippie’s telt, durf ik te zeggen van wel
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Designers praten over de 2+2, en we kijken nog even naar de binnen- en buit...
Bewegende beelden
Vol moeilijk kijkende Aziaten die kopjes espresso lurken
Zo teken je een 2+2 hybride concept
Co2 neutraal?
deel 3
Nieuw slagschip van Lexus. Nu nog in de conceptfase van zijn leven, maar de...
De looks
Een voorproefje op de nieuwe Lexus Gs. LF-Gh staat overigens voor: Lexus Fu...
Ging daar afgelopen weekend eens een blik werpen, viel niet tegen. De onder...
Er zijn van die concepten waarbij de informatie langzaam maar gelijkmatig over een lange tijdsspa...
Vlak voor de kerst trakteerde Lexus ons op een sneak peek van hun hybride sportwagenconcept, dat ...
Enorme mannen-auto jij joh ja. Komt natuurlijk door die agressieve scherpe lijnen, durft geen ...
Een scherp nieuw design voor het beleefde Japanse luxemerk. De Japanners gaan uit hun dak, hoewel...
Nog sneller, nog beter, nog exclusiever en helaas nóg duurder. Als de berichten die ons be...
Naast de reeds aangekondigde MKS en MKT, toont Lincoln als verrassing nog een derde model in Detr...
De coupévariant van de Honda Accord is sinds 2003 niet meer leverbaar in Nederland, maar i...
Toyota en hybride horen bij elkaar zoals satan en de hel en het is dan ook geen verrassing dat he...
Wat is ie mooi hè...? Het concept, dat gebruik maakt van lichtgewicht materialen, heef...
Herinnert u zich het Audi Q3 RS-prototype nog? Nou, die maakt vandaag een dikke comeback op de De...
En dat is nummer twee. Naast de Tru 140S toont Chevrolet ook een wat meer praktische en wat minde...
Het zoemde de afgelopen week in de wandelgangen dat GM met twee concepten onder de Chevrolet-vlag...
Chevy Trailblazer? U heeft er een concept-uitdager bij. Het is niet alleen muesli-notengebak ...
Nissan toont in Detroit een elektrisch bestelwagentje dat in de toekomst de strijd moet aanbinden...
First World Problem: in een smart heb je geen ruimte voor twee fietsen. De For-Us brengt daar ...
Kijk eens aan, een stoere variant van de Volkswagen Beetle! Wel een beetje jammer dat er geen dik...
Want als je een V60 Plug-in maakt, dan kan je die technologie ook in een XC60 stoppen natuurlijk....
De nieuwe NSX wordt radicaal anders, werd al gezegd. Dat kan aardig kloppen, want hij wordt hybri...
Lexus heeft Calty, haar design studio in Newport Beach, flink aan het werk gezet om voor de aut...
Retorische vraag: op welke van de twee zit jij het meest te wachten? Eerder vandaag maakte Ho...
Amerikanen houden van pickups en Smart probeert nog steeds voet aan de grond te krijgen op de Ame...
Is het een one off probeersel of is het een voorbode voor een hele hete Lexus LSF? We weten het n...
De huidige GS gaat alweer een flinke tijd mee, zoveel is duidelijk. Maar Lexus werkt al even a...
De mannen van Five Axis zijn inmiddels een bekende verschijning op autoblog. De heren tuners, met...
Op de autoshow van Genève zal Lexus de nieuwe hybride CT 200h onthullen. Dit wordt de eerste...