Top 10: Nederlands populairste occasions in 2016

Auteur: , 64 Reacties

De nieuwe autoverkopen zijn vrijwel ieder jaar om te huilen. De occasions doen het daarentegen niet slecht.

Sterker nog: we zien bijna alleen maar groene getallen in vergelijking met 2015. Uit cijfers van VWE Trendweb blijkt dat er in totaal 1.128.313 occasions werden verkocht in 2016. In 2015 was dit aantal 1.079.968. Een stijging van 4,5 procent! Het is wel een kleinere groei. In 2015 groeiden de verkopen namelijk met 4,7 procent.

Kijkend naar de merken dan pakten Volkswagen, Peugeot en Volvo de grootste plussen. Enkel Fiat deed het binnen de top 10 slechter in 2016. Qua modellen waren de Renault Clio, Ford Fiesta en Renault Megane het populairst als het gaat om groei. In dit tweede lijstje is het Opel met de Corsa die het als enige slechter heeft gedaan.

De getallen representeren enkel B2C cijfers/verkopen: autobedrijven die personenauto’s verkopen aan consumenten. De verkopen tussen consumenten onderling (C2C) zijn niet meegenomen in deze twee lijstjes. De cijfers, inclusief een vergelijking met het voorgaande jaar, check je hieronder.

Positie 2016
Merk
Aantal 2015
Aantal 2016
Groei 2016
1Volkswagen114.463123.4787,9%
2Peugeot93.661105.52912,7%
3Opel97.774100.5152,8%
4Renault91.18593.1212,1%
5Ford85.92088.7473,3%
6Toyota49.30452.4036,3%
7Citroën51.40751.8900,9%
8Fiat52.36750.826-4,6%
9Volvo40.93744.4478,6%
10BMW42.75544.1783,3%
Positie 2016
Model
Aantal 2015
Aantal 2016
Groei 2016
1Volkswagen Golf37.88539.8115,1%
2Volkswagen Polo35.80137.0733,6%
3Opel Corsa32.48632.065-1,3%
4Opel Astra26.93727.4732,0%
5Ford Focus25.07326.6716,4%
6Peugeot 20622.31422.7001,7%
7Renault Clio20.61022.5309,3%
8Ford Fiesta20.65022.1057,0%
9Renault Megane18.52919.7886,8%
10BMW 3-serie19.36119.6311,4%