Spyshots: Peugeot 301? [updated]
Gepost op 07-11-2011 om 22:36 door sir_smokalot - 26 Reacties »
De Peugeot 301 zegt u? Ja, dat is geen tikfout. Het zit namelijk zo: Er moet een opvolger voor de 308 komen, maar er was vrij recent nog een 309, die best wel behoorlijk hard neushoornpiemels zoog. En dus gaat Peugeot de vervelende associatie uit de weg met de badge ’301′.
Een 301 was er trouwens ook al eens, maar dat was ergens in de jaren ’30, dus die kan alleen je dementerende overgrootmoeder zich nog herinneren. Oh wacht..
Op de 301308 is een mule-body van een huidige 308 geplaatst, maar een vlotte blik op de wielkasten verraadt dat we hier toch met een model in ontwikkeling te doen hebben. Het lijkt er op dat de wielbasis een stukje gekrompen is, maar de auto oogt wel breder. Geheel in lijn met de 208 schijnt de 301 308 ook lichter en wendbaarder te worden.
Hij komt op het platform te staan waar ook de Citroën C4 en DS4 op gebouwd worden, en qua motorisering kunnen we sowieso de 1.6 THP en bekende dieselbloken verwachten. Ook een HYbrid4 is niet onwaarschijnlijk, alsmede wat driepitters onderaan de range. Qua design wordt het een mix tussen de 208 en het SR1 Concept. Verwachte introductie: 2013.
En wanneer gaan ze over op namen in plaats van nummers? Het hangt al even in de lucht, maar vooralsnog houdt Peug het nog aardig vol met de 3-cijfer-combinaties.
Update – Het gaat toch anders dan we dachten: de 301 wordt een budgetwagen, en de 308 blijft gewoon 308. Lees HIER alles over de nieuwe naamstrategie.











Die 309 GTI (16) was nog best grappig voor die tijd!
http://www.autofans.be/content/vergeten-auto-21-peugeot-309-gti
Daar hebben ze lang over nagedacht, lol.
Maar goed: zo simpel kan het dus zijn. Gewoon op nuuw beginnen.
Zou leuk zijn als er subtiele verwijzingen terugkomen naar de 301 van weleer. En mocht dat zo zijn: dan kan ik niet wachten op de 205, maar goed, dan moeten we dus eerst de 208(bleeech!), 201, 202, 203, 204 nog. Hopelijk maak ik dat nog mee.
Het moet toch niet gekker worden.
Wereld van verschil hoor..
Oh, dat had ik inderdaad niet door! ( nee niet sarcastisch bedoeld )
Thnx voor de tip ;)
Ik ben het er niet mee eens dat de 309 neushoornpiemels gezogen heeft, bekijk het zo: ze hebben een kant en klaar model van Talbot van de ondergang gered. Daar heeft Peugeot best nog wat van kunnen maken. Chapeau.
De 2e generatie met moderne motoren, en helemaal de S16/GTI natuurlijk, was een hele snelle auto voor die tijd en het stuurde ook nog eens top.