Volkswagen Golf VII GTI Concept gelekt: VW gaat retro
Gepost op 26-09-2012 om 10:55 door sir_smokalot - 108 Reacties »
Hoor wat lekt daar kinderen? Oh, alleen maar een nagenoeg productierijpe versie van de Golf 7 GTI! Deze heeft een..ehm.. nogal apart ruitjesinterieur. Dit is uiteraard een knipoog naar het verleden.
Let wel even op het woordje ‘concept’, dit is nog een designstudie. Aan boord ligt de bekende 2.0 TSI, die 220 pk oprakelt, met het optionele performance-pakket krijg je daar 10 extra pk’s bij, wat het geheel op 230 paardjes brengt. Het koppel ligt op 350 Nm, terwijl het gemiddelde verbruik naar 6,6 6,0 l/100 km zakt (want: lichter. Onder andere.).
Standaard accelereert de driedeurs (via de configurator konden we er al digitaal kennis mee maken) Golf GTI in 6,6 seconden naar de 100 en haalt een topsnelheid van 246 km/u. Wil je per sé 250 halen, neem dan het eerdergenoemde performance-pakket. Hiermee doe je de sprint ook een tiende tel sneller.
Het Golf GTI Concept staat op de Autosalon van Parijs, dus die zien we vanavond op het VAG-event. Onthulling van het productiemodel in Genève? (maart 2013)










Maar mijn God wat ziet dat interieur er armoedig uit.
Whats next? Geel, bruin en oranje ook weer terug als modekleuren? Bloemetjes print weer helemaal hip?
Over vooruitgang gesproken….
Offtopic: waarom in godsnaam een elektrische handrem?! No fun!
Verder zie ik niks verassends aan de auto. Ik hoop trouwens dat ze niet de oude 2.0 gaan gebruiken maar de nieuwe die ook in de Audi S3 ligt. 220pk is gewoon niet “hot’ meer.
En ruitjes bekleding is typisch gti
Er is veel frivoliteit te vinden in deze klasse, dus laat maar gaan dese bak :(
Dat moet toch wel makkelijk in 6seconden kunnen wil je een echte hothatch zijn.
Kijk b.v. maar naar de Astra OPC
T’is een hothatch geen supersportwagen. 6,6 tellen volstaat prima om boodschappen te doen denk ik zo…
Ik vond persoonlijk de golf 5 gti het mooist.
Wel heel erg jammer dat er weinig verandering is.
Maar het blijven top autos om in te rijden.
Dat is de Arafat edition….
Zwarte bekleding is (meestal) een gratis optie
Nee hoor de Golf heeft 5 strepen van links naar rechts in de bekleding ;)
Verder is het zowat 1 pot nat bij VW idd :’)
Mercedes was z’n tijd vooruit zo te zien met de 190:
Zelfs elektrische raambediening achter, en een digitaal klokje.
http://static.ccfs-static.com/images/car-adverts/large/2012/01/23/7ec26f5b2521ca4a8cf9a5b073311c41-4.jpg
Maar dat alles stamt nog van veel vroeger:
http://www.ritzsite.nl/300SL/1955_Mercedes_300_SL_Coupe_interior.jpg
[IMG]http://i45.tinypic.com/ziu8pl.jpg[/IMG]
Mijn juweeltje (25 Jahre edition)
Leuk, dat ruitjesmotief, de golfbal pookknop en het rode randje in de grille.
Beste Mijnheer Peugeot en consorten,
Daar traditie voor de nieuwe Golf GTi Mk 13 voor Volkswagen zeer belangrijk blijkt te zijn, mag ik vurig hopen dat u en de uwen in lijn der traditie van uw nieuwe 208 GTi een betere auto weet te maken dan eerdergenoemde.
U bent dit eenvoudig aan uw stand verplicht.
p.s. Mocht u vergeten zijn hoe het moet, zijn mijn broer en ik bereid u onze 106 XSi en 106 Rallye’ ter beschikking te stellen.
Maar u hebt vast nog wel een paar hete 106 en 205′jes ergens in een hoekje staan.
Echter dient uw lijstje van ingrediënten kort te zijn:
- licht, vooral licht.
- knettergoeie remmen
- geweldige wegligging
- lekker oppakkende motor.
- leuk uiterlijk.
- goede prijs kwaliteit verhouding.
Je kan ook leer als optie doen
XD
Laat enige waarheid niet tussen de VAG bashers en hun monotone zever komen natuurlijk. Wetenschappers vd toekomst gaan bepalen dat de VAG bashers zever het meest onveranderlijke is in het multiversum. Zelfs al zou VAG een wagen bouwen die op niets lijkt dat een mensenoog ooit heeft gezien – hun commentaar zou steeds dezelfde blijven gezien het religieuze snobs zijn zonder enige appreciatie voor techniek of esthetica – of een orginiele opinie. Tijd mag dan wel relatief zijn – de ongeëvolueerde gerepliceerde zever van de anti-VAG autoblog lobby is tijdloos tijdverlies.
Dan vind ik het jammer dat zij zichzelf met BMW associeren want dan moet BMW gedrochten als de X6 of the 5serie GT beginnen bouwen om hun clienteel van snobs van groteske ego proteses te voorzien. Andere intellectueel arme passief agressieven gaan ook hun gade vinden in het snobsime – zeker als het lijkt alsof ze in de meerderheid zijn. Hierdoor forceren de snobs dat je er aandacht aan besteed – wat hen misschien nog meer zal aanmoedigen. Maar als sociaal bewuste auto appreciator moet je de wildgroei aan snobs toch proberen te minderen – zodat BMW weer wat meer richting e30-e39 kan gaan. Het word dus iedereen zijn tijderverlies – zelfs dat van mensen met smaak en complexe gedachten – dus een exponentieel groter tijdverlies. En dat voor de narcistische impulsen van annonieme adolescenten. Een generatie opgevoed door de manipulaties van reclame bedrijven die voor iedereen de kwaliteit naar beneden trekken. Want laat ons eerlijk zijn – als jullie bvb aan een vrouw gaan vertellen waar jullie zich hele dagen mee bezig houden – zal het vlug duidelijk worden hoe zielig dit wel is.
Het ziet er trouwens heel strak uit.
Nee, het lijkt wel een zoekplaatje dat mijn kinderen vroeger deden.
Zoek de verschillen maar dan voor gevorderden….
Nu nog wachten op de Golf R. Ik heb begrepen dat daar de 2.5 liter 5 cilinder in komt, dus dat doet de vorige R gelukkig vergeten.
De II vind ik het mooist, en niet alleen vanwege de velgen.
Toch komt daarna wel de 7. Voegt aan de 5 net de scherpte toe die ontbrak.