
Onze Belgische vriend Vincent van Wadda.be (geen familie van) spotte op de E40 in Belgie de Landrover Freelander in een ochtendjurkje. Vanuit de rijdende auto heeft hij een aantal foto’s geschoten van het nogal hevig gecamoufleerde exemplaar. De Freelander wordt gebaseerd op een nieuw platform. Het Ford C1 platform, wat is afgeleide versie is van de Ford Focus en Volvo S40.
De nieuwe Freelander wordt een tikkie groter dan de oude en zal er ook wat stoerder uitzien. Het kleintje van Landrover komt hoger op zijn poten te staan en de wielkasten worden geprononceerder.
Ook een Topgear-lezer spotte de nieuwe Freelander, maar dan in het verre Amerika. Zij besloten er achter aan te reizen en schoten wat plaatjes. Met dank aan Dekster voor deze tip!
wat ik kan zien, lijkt de voorkant wel op de oude, maar je kan het niet goed genoeg zien. Maar ben wel beniewd laat maar snel komen.
Ze wilden niet echt dat ik foto’s nam. kleine achtervolging moeten inzetten. Testmodel doet zeker 154km/uur op GPS (165 op teller) ;)
De neus was vierkanter dan de huidige. Had iets mee van de range rover. Ook dezelfde zijluchthappers.
1e regel laatste stukje tekst lijkt me freelander ipv disko :-P
heb het verder niet zo op die nieuwe laro’s beetje veel tupperware allemaal en weinig échte kwaliteiten…
@Alwood: klopt, we hebben het over de freelander;)
Stonden er niet al plaatjes van de Freelander II vorige week op autoblog.it?
Dat waren deze: http://www.worldcarfans.com/rsslink.cfm/article/6060330.003/landrover/land-rover-freelander-on-the-road-spy-photos
Jeppert
Die zijn veel duidelijker. Mooie auto.
landrovers zijn goede en prachtige wagens alleen jammer dat ze te duur zijn en dat de leveringstermijn etc. zo lang duurd
wel een grote panty
Hoi!
Ik heb een vraag. Wij zijn ons aan het oriënteren op een andere auto. Van mensen om ons heen hoor je dat de Freelander geen veilige auto is. Hij zou de veiligheidstesten niet hebben doorstaan…?? Weet iemand hier meer van??
Bedankt alvast!
Groetjes Sophie
Veiligheid!,
Inderdaad het eerste model freelander was wel veilig maar naar de maatstaven van ongeveer 1997.
Het gemodificeerde model, anno 2003 is echter op 700 punten verbeterd.
Met name het schutbord (ruimte tussen motor en zitcompartiment) is dikker geworden en heeft meer structuur ten behoeve van absorptie van botsenergie.
De auto is verder rondom een flink stuk steviger en stijver geworden.
Het interieur is wel wat plastic achtig, maar dat schijnt tegenwoordig normaal te zijn bij bijna alle merken.
Je koopt ook een landrover om zijn kwaliteiten, en die zijn het beste van alle SUV’s die op de markt te koop zijn.
Ik bezit een 3 drs versie, die heeft eigenlijk nagenoeg geen gelijke op de markt.
Mocht je besluiten tot koop van een freelander over te gaan laat je dan goed inlichten door de echte dealer en maak een grondige testrit!!
Succes