“Schat ik ga even boodschappen doen!”
Nog nooit was deze zin zo leuk, want Mitsubishi lanceert (woordspelinkje) de Wagon Evolution. Na jaren marktonderzoek is namelijk gebleken dat ook mannen die zwaar onder de plak zitten van autorijden kunnen houden.
Helaas blijkt dat alleen in Japan zo te zijn, dus komt de Lancer Wagon Evolution niet deze kant op. Puur om jullie te pesten geven we nog wel even de specs. Voluit heet de nieuweling Lancer Evolution Wagon MR, waarbij MR staat voor Mitsubishi Racing. Een Lancer Evo is tenslotte wat gewoontjes.
De cijfertjes blijven hetzelfde: 280 pk en 392 nm (de versie met handbak). Voor een fijner motorgedrag werden wel het continu variabele kleptiming-systeem aangepast en ondermee een aluminium-titanium turbinewiel gemonteerd. Een automaat is overigens ook verkrijgbaar (alleen met doktersverklaring of fotografisch bewijs van missende ledematen) en dan is er slechts 272 pk en 343 Nm beschikbaar.
De Wagon Evolution wordt in slechts vier kleuren leverbaar zilver, White Pearl, Medium Purplish Gray Mica en rood. Totaal worden er 1500 stuks gebouwdm naar dat is inclusief de sedan versie van de Evo MR.
Medium Purplish Gray Mica… Wat voor kleur is dat in godsnaam? Verder wel een goed idee, ik verbaasde me ook al dat hij er nog niet was…
Na jaren marktonderzoek is namelijk gebleken dat ook mannen die zwaar onder de plak zitten van autorijden kunnen houden.
sacha als er iets is mag je dat altijd kwijt hoor ;)
Ja Franqie dat durfde ik ook niet zo goed te vertalen. Middel Paars Grijs Mica :-)
*pardon sacha moet wouter worden
Waarom? Zie http://www.autoblog.nl/archive/2005/10/20/snel_boodschappen_doen ;)
‘k Zal me ‘r eentje importeren! :)
Niet mooi, op het eerste zicht dacht ik dat het een sport-paus-weekend-mobiel was. :)
‘Na jaren marktonderzoek is namelijk gebleken dat ook mannen die zwaar onder de plak zitten van autorijden kunnen houden.’
Waarom dacht je dat al die vertegenwoordigers in hun A4’tjes zo irritant rijden? Thuis in de Vinex onder de plak, op het werk een baas die ze op de nek zit. Alleen op de weg zijn ze voor hun gevoel de gelijke of meerdere van iedereen.
De transporthistorie van deze frusten loopt van Ford Sierra via de Vectra naar de A4.
vroom :D
lijkt me heerlijk om in de Wagon te rijden :cool:
en jammer dat ze niet naar Europa toe komen :(
zou niet verkeerd staan in ons straatbeeld ;)
als ze het maar wel doen bij de Evo X dan vergeef ik het ze :D
@wouter: ja, iets van: gemiddeld paarsachtig grijs mica
Prachtig ding en handig voor een bezoekje aan de bouwmarkt
MAKEN!!
je kan ‘m altijd nog overspuiten in het Impreza blauw…
Ik vind in het algemeen station mooier dan sedans of hatchbacks. Oke uitzonderingen daar gelaten (twee zitters) maar ik zelf rij de lancer Intense wagon en deze lijkt me nog veeeeeel leuker. De 2.0 16V bevalt me al prima maar met een turbo er op en allwheel drive kan het me helemaal voorstellen dat het uber moet zijn.
Nou goed, even door sparen en importeren maar !!!!
Wie wil hem voor mij kopen? :P
Dat ziet er nog eens goed uit voor een Japanse stationcar.
Weer een bewijs dat die Jappen geen mooie auto’s kunnen maken. Ze doen er wel veel moeite voor om dat te bevestiggen. Zo lelijk.
het is helemaal mijn merk auto’s maar wat ik wel mis van hun is de Carisma GDI uit voering die was echt het einde voor mij mocht ik ooit weer in de slappe was zitten komt deze auto er wel weer of anders de pajero (de 1e ) op mijn op rit te staan .
na mijn mazda passie ben ik toch over gestapt naar deze merk .
ik hoop dat er ooit nog een Carisma weer komt op de markt misschien een nieuwe model of een die van binnen nieuw is .
een en al lof over Mitsubishi ik hoop dat ze ook wat goed koper worden in aan schaf en onderhoud .