Zoals Michiel al schreef in zijn column; Nederlands autodesign begint weer zichtbaar te worden op de wereldkaart. Reden te meer om wat extra aandacht te besteden aan nieuwe initiatieven. Eentje daarvan is het project om een hedendaagse low budget race-versie van de Volvo Katterug te realiseren.
Het project is een initiatief van de bekende autocoureur Huub Vermeulen, tevens voorzitter van de stichting DNRT. Met behulp van de Hogeschool Rotterdam heeft hij partners gezocht, zoals een garagebedrijf en ontwerpbureau Ceemo Design, waarbij studenten onder toezicht konden werken aan de diverse onderdelen. Tijdens de komende Autorai zal de nieuwe “Katterug” te bewonderen zijn, waarschijnlijk in complete vorm.
Men is op dit moment druk bezig met het chassis en de body. Er wordt daarvoor een BMW onderstel gebruikt. De motor komt van Audi en heeft een vermogen van 130 pk. Volgens Huub zal de auto een topsnelheid krijgen van minimaal 200 km/u.
We vroegen ons af of er met die bolle achterkant wel genoeg downforce op de achteras komt. Met een vermogen van 130 pk, een gewicht van 800 kilo en de motor achterin moet dit volgens de makers geen probleem zijn. Daarnaast wil men het design in ere houden.
De auto is zeker geen one-off en moet nog dit jaar in productie gaan. Er zijn plannen om reeds in 2008 een aparte klasse voor deze nieuwe pv544 te starten. De auto moet een goedkoop prijskaartje krijgen zodat het voor beginnende autocoureurs een interessante optie is. Het tijdloze design zal zorgen voor een lange houdbaarheid van de nieuwe klasse.
Ik heb vandaag even met Huub mogen praten en het is duidelijk dat er erg veel passie achter dit project zit. Ik ben dan ook overtuigd dat we hier nog veel meer van gaan horen!
39 reacties
Nou ben ik wel benieuwd wat ‘betaalbaar’ inhoudt…
Ik zou zelf als fabrikant niet zo blij zijn met dit soort alternatieven. Leuk als het goed gaat, maar als het misgaat (op managementvlak of nog erger ongelukken) heb je een bak antireclame waar je u tegen zegt…
Aan de andere kant: je had ook die raceklasse met nep-Kevers, dus het is mogelijk…
owja, kost dat geintje trouwens;)
alleen die voor kant die is minder
Dit ziet er honderd keer beter uit als een C30
wat een katten bak is dat zeg
– lichte auto
– goed onderstel
– en genoeg vermogen (in verhouding tot het gewicht)
en tis ook nog een Volvo :)
wat wil ik nog meer?!?!
ik ben zeker benieuwd naar de verdere info…
alleen vind ik het orginele model toch mooier, ik mis het chroom op deze :(
maar dat is natuurlijk veel te zwaar bij een race wagen ….
voor een metamorphose
die wielen heb ik ook op mijn auto zitten…
haha… alleen gaan die bandjes bij mij een dagje mee op straat…
Maar ik vind het eerlijk gezegt een beetje een low budget hotrod.
Mij zul je er niet in zien, doe mij maar iets moderners.
Het is een beetje vleesch noch visch. Gelukkig zit er blijkbaar iemand (of een groep iemanden) met passie achter, dat is wel een van de voorwaarden voor succes.
Ik ben benieuwd, maar verwacht er eerlijk gezegd op langere termijn niet veel van…
En racen is zeer binnenkort alleen nog voor milieudummies.
in amerika bouwen ze toch ook auto,s om tot hotrod of customcar
dus oude auto,s in een nieuw jasje met de modernste techenogie
en dus blijf je wel het oude model zien wat het is
Amerika is iets groter > meer deelnemers > meer circuits etcetera…
Of wordt dit een Europese klasse?
@ Bernadette: Uiteindelijk denk ik dat de volvo niet veel onder doet voor een gemiddelde auto wat betreft de stroomlijn eerlijk gezegd. Was toch al wel 1 van de aerodynamischere modellen uit die tijd. Zal wel ergens tussen de 0,30 en 0,35 liggen. Zelfde als de gemiddelde moderne auto….