Alle grote Engelse autofabrikanten zijn niet meer of zijn in buitenlandse handen. Echter er zijn meer dan genoeg kleinere Engelse fabrikanten die vaak heel spannende auto’s produceren. Ginetta is zo’n fabrikant en zij zijn hard bezig met de ontwikkeling van de G50.
Na diverse eigenaren te hebben gehad, verdween Ginetta bijna van het toneel. Echter met de G50 willen ze vieren dat ze het toch al weer 50 jaar uithouden. De G50 wordt een coupe met een laag gewicht van rond de 800 kg. Voor de aandrijving van de achterwielen zal een 3.5 liter V6 worden ingezet die rond de 300 pk zal leveren. Voor de versnellingsbak zou worden gekozen voor een sequentieel exemplaar met 5 verzetten. Spektakel lijkt dus wel gegarandeerd. De prijs voor dit pretpakket is naar verwachting rond de €50.000 ex. belastingen.
zie zeker potentieel in die computertekeningen, en €50.000 voor pk/kg van 1:2,3. Jammer dat de betrouwbaarheid van engels auto’s al niet groot is, en die van kleine fabrikanten……..
Die achterkant doet mij eerlijk gezegd niet veel, maar het zal wel weer een redelijk hoog fun gehalte hebben die wagen..
De prijs is in ieder geval heel schappelijk.
wat betreft design ontbreekt het die Engelse bedrijfjes wel aan originaliteit zeg
Hmm… mooi. Lotus Exige meets Marcos Mantis meets Jaguar XK.
Niets mis mee!
Mag gauw in mijn garage geparkeerd worden… :D
gaaf, ik wist niet dat ginetta nog leefde. interessant
Kijk ik niet goed of zie ik een ingekrompen ferrari!?!?
Het doet mij een beeeeeeeeetje denken een aan de dodge viper… niet zon heel klein beetje ook…
@Jurrian
Ze schijnen nog aardig wat geld te verdienen door het blijven bouwen van de G4 die ook in Gran Turismo 4 zit :)
http://www.ginettacars.com/modelrange.htm
(staat zelfs een type tussen die GT4 heet :D )
Geweldig! En dat voor 50k :|
Nee, een “veertien in ’n dozijn” sportwagen!
ik zie er heel veel auto’s in
een porsche, een bmw, opel en nog heel vele meer
@ Martinus en MarinusVanderLubbe
Een beetje respect heren. Dit merk is van een andere orde dan de Zonda- en Spijker-prollaria, namelijk kleinschalige produktie voor liefhebbers. Het heeft meer historie, vindingrijkheid en doorzettingsvermogen dan menig ander fabrikant. De prijs/pret-verhouding is ongekend.
Een echt Engelse “TVR”:
Dat word spektakel!
Wat zeurt iedereen nu over het design, dat doet er niet toe bij deze wagen, hier gaat het om pk/kgs en dus snelheid tegen een betaalbare prijs. Leuk toch juist!?
Mooi ding maarre, waarom ook geen 4 cylinder 2liter met turbo? met 800 kilo gewicht lijkt me dat meer dan genoeg en je doet ook niets af aan de fun factor.
Kijk maar naar Lotus, de meesters in PK & gewicht, plus je kunt een 4 cilinder misschien wel verder naar achteren bouwen a la Honda S 2000 !
Het kommentaar over de vormgeving : vorm volgt functie ! Cw Cw Cw
die diffusors trekken op niet veel maar voor de rest is hij wel een prijsvriendelijk huis en tuin autootje
@ Fruitcake: daar moest ik ook gelijk aan denken! Daar heb ik nog de Europese 70’s cup oid mee gewonnen in GT4 :)
Ziet er wel leuk uit. dus waarom niet
oee!! TVR
8c competizione ??????
@ Citrofiel: jij snapt ’t tenminste!
Ik ben wel bang dat ze de gestelde prijs niet kunnen waarmaken…
… maar als dat wel lukt: hulde!
Wel ontzettende lelijke renders trouwens, je zou verwachten dat ze meer tijd besteden aan zoiets voordat ze het de wereld in sturen.
lijkt wel op een soort van Engelse Viper ofzow
eey mensen
mooi auto voor niet te veel geld
800KG en 3.5 L met 300PK
maar hij lijkt van voor best wel veel op de aston martin vantage of DB7 en hij lijkt ook heel veel op de lotus exige en elise
maar bij mij mag hij wel in de garage erbij naast mijn
getunde honda CRX uit 96′
Zal ik dan maar de eerste zijn…
FOTOSHOP!!!!
Even zonder dollen. Leuke auto, al zie ik het britse er niet zo hard in terug. Misschien moet ik hem dan ook in het donkergroen zien met een licht lederen interieur. Met en retailprijs van zo rond de 60.000 euros ook zeker schappelijk geprijst.
Maar als dit een BRITSE sportauto is die zo goedkoop wordt, krijg je dan teminste kofferbak verwarming voor tijdens het duwen? Kan iemand mij meer vertellen over de betrouwbaarheid van Ginetta’s?
huub Vanderlubbe schrijft,
25 May 2007 om 15:49
Nee, een “veertien in ‘n dozijn” sportwagen!
——————————————————————————
Op wat voor manier? Het PK/gewichts ratio licht iig super hoog al kan hij natuurlijk niet tippen aan de nieuwe Ariel Atom (300pk op 500kg). Looks? Who cares! Als je maar fun hebt :-D