Porsche is bezig met een eigen DSG-achtige versnellingsbak. Deze bak zal `PDK' worden genoemd, een afkorting van "Porsche Doppel Kupplungen". De versnellingsbak met twee koppelingen is de laatste jaren bekend geworden door Volkswagen, maar eigenlijk stond Porsche aan de wieg van deze techniek.
Het is nog niet bekend wanneer PDK officieel op de markt komt. Voor wat betreft de acceleratie kunnen we er van uitgaan dat het sneller is dan de handgeschakelde versies, iets wat we reeds mochten meemaken bij de tiptronic automaat van de 911 Turbo. Wel is er een grote kans aanwezig dat deze revolutionaire versnellingsbak zal debuteren in de 911 GT2 (via motorauthority.com).
24 reacties
mvg
kijk hier maar eens even. http://auto.howstuffworks.com/dual-clutch-transmission.htm
Als je met twee koppelingen werkt, kan je de volgende versnelling er alvast “”inhangen””zodat de schakeltijd zeer kort is.
mvg
je bent toch stiekem geen vrouwe he…
DRU:Oh, gewoon, met DSG Pujaka! Aaait!
Ik heb DSG dus al helemaal geassocieerd met de Veyron. En het is een mooi paar.
Misschien eigenlijk wel goed dat porsche haar systeem PDK noemt…
En zo verandert de DRU binnen slechts 1 comment van mening. Wat zegt dat over mij? Pfff…
@Jonas – Jonas, Jonas, Jonas … Je zit achter je computer. Google/Wiki is echt niet ver weg. Dingen vragen is zooooo 1999 :)
Anyway, wat ik eigenlijk wilde zeggen is dat ik het jammer vind dat Porsche haar DSG PDK noemt. DSG vind ik zo mooi klinken. DSG. D S G. Die-Es-Djie.
Random person: Hoe schakelt jouw 16.4?
DRU:Oh, gewoon, met DSG Pujaka! Aaait!
Ik heb DSG dus al helemaal geassocieerd met de Veyron. En het is een mooi paar.
Misschien eigenlijk wel goed dat porsche haar systeem PDK noemt…
En zo verandert de DRU binnen slechts 1 comment van mening. Wat zegt dat over mij? Pfff…
Maar toch, is een tiptronic niet nét ietsjes sneller? Als je de schakelmomenten zelf kan bepalen ben je volgens mij toch altijd een beetje sneller.
Bij een dsg bak schakel je ook zelf of automaat dus daar zit geen verschil in.
Een normale schakelbak gaat het dus echt niet redden tegen een dsg.
dat linkje moest er nog tussen.
met de hand schakelen is altijd trager. ook met tiptronic. bij de DSG-bak heb je geen vermogensverlies tussen het schakelen, je blijft maar dooraccelereren zonder pauzes, wat dus met een handbak onmogelijk is.
Weinig betekenend, maar PDK klinkt zo John Deere/Massey Ferguson :)
Heb opzich niet veel toe te voegen aan dit artikel. Maar moest behoorlijk lachen om de posts…! slimmerds
Later pas, werd het gebruikt toen microprocessors (en daardoor kleine computers) kwamen die super snel konden schakelen.
PDK bestaat al sinds de jaren 80 en is zoals eerder vermeld een joint-venture van Audi Sport en Porsche voor de Porsche 956LM, Porsche 962LM en de Audi Sport Quattro S1 rallywagen…
Pas toen Volkswagen het op een “goedkope”, betrouwbare (de vroege PDK’s waren zeer slecht) en compacte manier kon produceren is het pas aangeslagen.
De CVT is nog steeds de optimale versnellingsbak, maar de DSG is naar mening van velen veel sportiever én bijna even optimaal!