
BMW fans hoeven hybride niet te vrezen. Niet omdat BMW de technologie links laat liggen, maar omdat BMW marketing baas Torsten Müller-Ötvös ons gerust stelt dat groene technologie geen afbreuk zal doen aan het sportieve imago van het merk. Ook met hybride modellen en zelfs met de emissievrije brandstofcellen, zal BMW trouw blijven aan zijn roots.
Als dat geen geruststellende woorden zijn, dan weet ik het niet meer. Natuurlijk roept een marketing baas dat, duh! Alle automerken moeten eraan geloven, want de uitstoot moet omlaag. Vooral de sportieve merken maken zich grote zorgen over wat hun klanten van deze ontwikkeling vinden. Groen en topprestaties zijn twee begrippen die nu eenmaal lastig te rijmen zijn.
Het statement van Müller-Ötvös is behoorlijk voorspelbaar en daardoor tamelijk waardeloos. Iets vergelijkbaars roepen namelijk alle automerken die zich gedwongen zien toe te geven aan groenere technologie. We zullen met z’n allen af moeten van het idee dat een auto pas sportief kan zijn wanneer deze lekker gromt. Dat willen we natuurlijk niet, maar neem van mij aan dat het gaat gebeuren. Eerder dan je denkt zullen we “genieten” we van het “volle” geluid van een dikke elektromotor. Troost je met de gedachte dat elektromotoren onwijs veel koppel hebben. (via: automotive news)
Ik zag vandaaag in Amsterdam centrum demomodellen van bmw rondrijde met precies die tekst op de zijkant efficient dynamics!
“We zullen met z’n allen af moeten van het idee dat een auto pas sportief kan zijn wanneer deze lekker gromt.”
Maar nee, dat co2 verhaaltje zijn we allen wel beugehoord tegen nu, nieuwe technieken zullen er wel voor zorgen dat we lekker met een verbrandingsmotor kunnen blijven rijden ;)
leuk dat te horen
en die X6 is eeen pracht vn een bak
hoezo zeggen ze gewoon meteen dat ze niks van hybride af weten
Je hebt bij BMW meer te vrezen van de design afdeling dan van wat ze op motorisch en technisch gebied presteren. Wat een lelijke bak die X6.
Hybride X6, nu ook onder de motorkap afstotelijk.
Weet u……..en dit zeg ik met de grootst mogelijke objectiviteit, want de meeste hier weten wat voor een hekel ik heb aan BMW…….*kuch*……..maar hoe vaker ik die X6 zie des te mooier ik het ga vinden…..
Trouwens ff een sidebar, your honor…..ik werd hier op gewezen:
http://www.bmw.nl/nl/nl/index_narrowband.html
De X6 is blijkbaar in Amsterdam. Dus voor de geinteresseerde onder jullie…
Hmmm oke de BMW X6 is nu dus gewoon SSANGYOUNG ACTYON wannabe gemixed met wat Prius motor crap. Ik weet zeker als een amerikaans merk met dit model was gekomen dat ie tot de grond was afgezeken…
@ Sei
ik zie eigenljk al een chevrolet embleem prijken op de staart
Dakrails staan mooi op een stationcar, maar niet op een X6, wel een gaaf model trouwens.
Tjonge wat nieuw…hybride dit en hybride dat.
Nu wil zowat iedereen toyota/lexus achterna vanwege hun succes met de hybrides.
@ Sei
Niet iedereen vind de prius mooi maar dat wil nog niet zeggen dat ie motorisch crap is.
Kun je zowiezo al niet zeggen als je er niet eens mee gereden hebt.
Ik ben het met Dennis ernstig ONeens.
Wat BMW doet is o.a. het wegnemen van weerstand op het vermogen wat op de weg gezet wordt (bijv. dynamo en banden). Hierdoor heb je vanzelf dus meer vermogen EN minder verbruik. Dus auto’s kunnen zeker zuinig en sportief zijn!
En dat kunnen niet alle merken roepen! Audi niet, Mercedes niet, Jaguar niet, Volvo niet, enz, enz.
@Bimmer: Dat doet Audi al jaren met elektrische snelheids-variabele stuurbekrachtiging en ze zijn tegenwoordig al een tijdje bezig met elektrische airconditioning. (Wat trouweens heel erg lastig schijnt te zijn)
@ Rick dos
“Weet u……..en dit zeg ik met de grootst mogelijke objectiviteit, want de meeste hier weten wat voor een hekel ik heb aan BMW…….*kuch*……..”
*KUCH* stfu ;) jij leugenaar :lol:
@Rick Dos: De X6 staat al 2 dagen voor de Rembrandt toren vlakbij het Amstelstation. Gister stonden er ook de 7-series die sosa door de stad heeft zien rijden
@ Nick:
Audi gebruikt elektro-HYDRAULISCHE stuurbekrachtiging. Niks bijzonders. De elektrisch aangedreven airco is door BMW 2 jaar geleden al geintroduceerd op de nieuwe 3 Serie. Dus BMW loopt ALTIJD voor.
Zeker het Efficient Dynamics pakket wat ze bieden is bij geen enkel ander merk terug te vinden. Hier zijn ze gewoon erg ver mee…
Vorige zaterdag stond er voor BMW Amsterdam een stuk of 10 E65 met EFFICIENT DYNAMICS op de zijkanten geplakt.. wel grappig om te zien.
Ze kunnen zeggen wat ze willen over die hybride ongein maar, ik ga het niet leuk vinden als BMW geen zes-in-lijn meer gaat produceren.
@Ivo: Stuurbekrachtiging is altijd elektro-hydraulisch, elektrische stuurbekrachtiging wil zeggen dat het aangedreven word door een elektromotor.
En een elektrisch aangedreven airco heeft VAG wellicht nog niet in z’n producten, maar sinds de Climatronic (~1990) zijn ze er al meebezig.
Mercedes-Benz was er de eerste mee in de zestiger jaren geloof ik op de duurdere SEL versie van de W112.
@Ivo: Het principe van Efficient Dynamics’s Brake Energy Regeneration (met fusee’s als dynamo’s) bestaat al heel lang.
Düwag, een bedrijf dat trams en treinstellen maakt, had al 40 jaar geleden een vliegwiel die de energie opvangt en geloof ik zo’n 20 jaar met generatoren om stroom op te wekken.
@ Nick: break energy regeneration bestaat misschien al heel lang, en Audi is misschien al heel lang bezig met die electrisch aangedreven airco, maar BMW presteert het om het in serie productie te produceren! En het levert absoluut lagere emissies op met meer pk’s. EN, nu komen ze volgend jaar met een echte hybride (X6), EN ze hebben al een emmissievrije BMW 7 Serie op waterstof. Ik ken geen ander merk wat zo breed bezig is met milieusparende oplossingen voor mobiliteit. Ik vertrouw ze ook dat dat niet ten koste gaat van de prestaties.
Bij BMW niet tenminste …
” …, zal BMW trouw blijven aan zijn roots.”
Waarom dan die tractor op het prentje?
@ Luc omdat bmw een van de merken is die daar heel ver mee is. bmw had 2 of 3 jaar geleden al een 7 serie op waterstof
prachtig die x6!
Mooi zo die X6!
Als ze nou eens een Hybride motor in zo’n 3-serie (doorsneeworst) trappen,…gaan de sjonnies en anita’s ook misschien eens “meedenken” met het milieu,…