
De mensen die indertijd aan de McLaren F1 supercar hebben gewerkt, zijn niet stil blijven zitten. Gordon Murray heeft een eigen merk opgericht, andere medewerkers bleven bij McLaren om te werken aan de Mercedes SLR en sommigen sloegen hun eigen weg in met de Caparo T1. Er is nu een andere ex-McLaren ontwerper met de naam Jim Dowle opgestaan, hij heeft plannen om een Lotus Exige “killer” te ontwikkelen.
Jim Dowle was betrokken bij het ontwerp, de ontwikkeling en het testen van zowel de McLaren F1 als de Mercedes SLR. Het merendeel van zijn tijd werkte hij onder supervisie van Gordon Murray. Over 18 maanden hoopt hij met zijn bedrijf JJAD een rijdend prototype te kunnen presenteren van zijn Exige killer, op dit moment bekend als JJAD Project 001.
De 001 zal worden uitgerust met een middenmotor goed voor ongeveer 200 pk. Dat moet genoeg zijn om het lichtgewicht van 870 kilo vlot van zijn plaats te krijgen. Het moet een lekker handelbaar karretje worden voor het betere bochtenwerk. Daarnaast zal er ruimte worden gereserveerd voor bagage, waardoor de auto ook praktisch in gebruik zal zijn. Dowle mikt op een prijs rond 52.500 euro exclusief belastingen.
bij de eerste impressie dacht ik direct aan een lambo
Mooi ding, maar zou hem liever zien met ietsjes meer vermogen…
en lijkt hij niet stiekum op een lamborghini murcuielago die in de lengte samen gedrukt is ?
Verder mooi ding, i love small butt fast cars :D
Gr.
Die oogt gedrongen van opzij, zeg… En wat een minizijruitjes. Wel een stoer bakkie verder/daardoor.
@ jan aka pueblo…
Dan dachten wij hetzelfde, en de ontwerper ook waarschijnlijk ;P
Dit zou zoals velen al zeggen eerder een Lambo zijn, misschien een concurrent voor een toekomstige Dino.
Wordt wel een beetje moe van al die zogenaamde ex mcLaren medewerkers die over de rug van de F1 hun ‘photoshop moment of glory’ willen beleven.
Dat ziet er toch niet uit zeker. Ik ben helemaal niet overtuigd door dit ding. Mn wil inderdaad precies nogal makkelijk profiteren van het succes van de McLaren.
nou .. spannend is anders ..
en onmogelijk uitvoerbaar met deze styling ..
ik wens em natuurlijk wel veel succes ..
Dat Exige-killen valt wel een beetje tegen, 20 pk minder en 8000 euro excl. belasting duurder vergeleken met een Exige S. Ik weet niet of 65 kg minder gewicht daar tegen opweegt.
En dat is nog als concept, bij de daadwerkelijke uitvoering zullen zowel gewicht als prijs nog wel wat omhoogkruipen.
Leuk bedacht, maar lijkt me nog veel meer een niche-geval dan de Lotus.
Toch leuk om met 200 PK-tjes zon dikke duitse worst met het dubbele aan pk-tjes eruit te rijden… Hopen maar dat ie er daadwerkelijk komt dan!
Voor = mooi
Zij = raar
Achterkant = van wat ik kan zien iets wat me niet zo zal bevallen
Te zwaar, te weinig vermogen, niet mooi moet ik nog even doorgaan…
Wat nou exige killer?
Ik wordt een beetje simpel van die virtuele tekeningetjes. Wordt er ook nog wel eens een echte auto onthuld?
En heeft dit apparaat niet een wat erg korte wielbasis?
Dat wordt lachen als je met die 870 kilo’s op tempo over een bult rijdt!
verpeste lambo niks meer niks meer niks minder eerst de specs maar eens horen wat mooi is hij niet, hopelijk wel snel anders kan je maar beter meteen stoppen met de ontwikkeling van dit gedrocht
Lotus Exige killer? Is dat de moeite waard? Hoeveel van die dingen verkoopt Lotus per jaar?
UPDATE: heb een extra plaatje toegevoegd en wat meer info erbij gezet.
Het bedrijf heet JJAD en de auto heet JJAD Project 001…
200 pk-tjes id niet echt veel om als ‘killer’ door het leven te gaan, ik denk dan aan minstens 300 pk! Anyway, ik vind de achterlichten eigenlijk wel mooi. Maar da’s dan ook alles….
ik vind exige killer een behoorlijk goed streven, aangezien de exige ook wel redelijk bekend staat om sublieme rijeigenschappen (em om veel duurdere sportwagens het nakijken te geven). Ik vind alleen het profiel van de zijkant echt veel te kort. T lijkt net een matchbox autotje
Wat een smakeloos ontwerp, in onze tijd had niet eens iedereen een auto dan (als je geluk had) had je überhaupt een auto die er niet uitzag maar hij deed het. Nu heeft iedereen een auto en zijn sommeige mensen nog niet blij wat een wanmensen vindt ik dat. (sorry voor mijn vreselijke taal.
Ziet er top uit zeg, zowel de looks als de specs! Met 200 pk, middenmotor en 870 kilo zal dat een aardig bommetje worden!
Mijn auto heeft ruim 130 pk (op de voorwielen), het blok voorin en weegt nu circa 900 kilo. Daarmee rij ik nu al menige “dikke Duitser” zoek (vooral in de bochten) dus meer dan 200 pk zal deze auto echt niet nodig hebben!
En ik hoop/denk/verwacht dat Jim Dowle genoeg kennis heeft opgedaan de afgelopen jaren om hier een strak rijdende bak van te maken…
@ stormram. dat is niet nodig, heb je naar het gewicht gekeken?
Dit ziet er toch niet uit man.
Ik vind hem er echt wel heel leuk uitzien, lekker sportief
Laat maar komen! Mogen van mij meer van dit soort wagens de weg op. (dan bedoel ik het principe van sportwagentjes door gewichtsbesparing ipv lomp vermogen)
‘Gordon Murray’
–edit: dank u!–
idd lijkt erg veel op een ontwerp van Lamborghini. ik vind de zijaanzicht wel erg gedrongen overkomen. iets klopt er niet aan de proporties. of hij moet lager worden of langer. en die motor had wel iets meer pit mogen hebben of het voertuiggewicht moet met 100kg omlaag. dan is het een echte lotus killer. nu net niet. (of hij haald dezelfde specs.)
Re: Te zwaar, te weinig vermogen, niet mooi moet ik nog even doorgaan… Wat nou exige killer?
Oh ja, hij heeft geen 1001 pk WTF!
De hoogste tijd voor een slim initiatief als dit concept: geen ingewikkelde motor – en groener dan bv een V8 – 300pk/ton stuurt vast prima.
Doet een beetje de tijden herleven van de CRX en alle andere kleine snelle kartjes van vroeger.
Ik vind hem wel geslaagd alleen nu nog een dik blok inkopen bij Honda.
niks aan
Inderdaad veel hintjes in de vorm en details van een CRX.
Ook het gewicht komt is slechts 29kg lichter dan een ed9.
Maar dan 70 pk meer.
Nou hopen dat hij vrijwel onveranderd de weg op komt!!!