Robbie was al helemaal fan van de Nissan Qazana Concept die in maart van dit jaar in Genève werd gepresenteerd. Van hem mag het het concept per direct in productie en Robbie lijkt zijn zin te gaan krijgen.
Althans, als we het Britse Autocar mogen geloven. Zij beweren op basis van ingewijden bij Nissan, dat het concept vanaf oktober volgend jaar te koop zal zijn. Met de introductie van dat model zal Nissan’s nieuwe designrichting worden ingeluid. Nissan’s moeten aantrekkelijker worden en meer emoties losmaken. Dat laatste kan natuurlijk twee kanten op.
De Qazana staat op het platform van de Nissan Note. Het productiemodel van de Qazana zal zijn “opgeblazen” proporties behouden en het interieur van het concept zal grotendeels worden doorgevoerd. Nissan is volgens de ingewijde niet bang hiermee een te gewaagde stap te nemen, want het merk heeft de markt en de consumenten zorgvuldig bestudeerd en is ervan overtuigd dat de auto een succes zal worden. Nissan hoopt/verwacht dat de auto in Europa minstens een net zo groot succes wordt als de Qashqai.
wat een lelijk hok!
Dat ding komt van een andere planeet
Crisis.. Dat interieur is leuk, maar het exterieur… Niks voor mij
ik dacht eerst dat het nieuwe model in de fischerprice collectie was. t ziet er zo mooi plastic uit allemaal.
ik vind die deuren wel vet dat ze op elkaar aansluiten en dus geen metalen staaf zeg maar er meer tussen zit… verder is ie wel lelijk
@spykerboy:
Dat gaat het productiemodel toch nooit halen, dat kan nooit met de stijfheid.
Wat een gedrocht!
oh, en gezien de reacties hier heeft Nissan dat marktonderzoek niet in Nederland gedaan..^^
ziet er mooi uit, althans de binnenkant, de buitenkant, zie hierboven!
apart is ie wel..
dat interieur word hem niet!
en al helemaal niet in combinatie met het exterieur.
en die 5 mooie gaten in de voorbumper maken het nog even af!
@EJS: als Opel het kan met de Meriva, waarom zou Nissan dat dan niet kunnen?
Leuk als concept, maar ik zie het toch niet al te straf verkopen.
@Esprit_de_Flandre:
Hmm, misschien had ik het anders moeten formuleren: Het kan wel, maar je moet niet hopen dat ze het doen, daar wordt de stijfheid van de carrosserie en dus het weggedrag niet beter van;)
Nissan wil inderdaad volgende jaar met nog een crossover komen, met deze Qazana. Ik betwijfel alleen of hij er zo uit komt te zien. Denk dat ze hem nog wel veranderen
Nissan verwacht veel van dit model. nissan wil vooral ook het merk van de crossover worden.
Waar ze in mij ogen een erg sterk product hebben, de qashqai.
Oh, en voor de volledigheid; Ze kunne zonder die balk best de carrosserie nog stijf krijgen, maar dan moet je op andere punten zo erg verstevigen dat dát het gewicht niet ten goede komt..
@EJS:
ik denk niet dat carroserie stijfheid, en weggedrag echt belangrijke beslissingsfactoren gaan zijn voor het potentiele koperspubliek van dit karretje. het is nu niet bepaald een circuit monster ofzo, noch nodigt het hoge ding echt uit tot sportief rijgedrag. dus geef ze eens een goede reden om het niet te doen, er gaat toch niet mee gehoekt worden. en ik denk dat zo’n ruime interieuropening het wel heel erg goed doet bij de potentiele kopers..
@bakkerst:
Als je zo’n auto gaat kopen ben je vermoedelijk weliswaar niet echt op zoek naar een sportieve auto, maar het is wel leuk als het geen dwijl is. Daarbij denk ik dat Nissan hoopt hiermee een jong publiek aan te trekken, en het lijkt mij dat als je dat wilt je iig moet zorgen dat het rijgedrag in orde is, want veel jonge mensen stellen daar gewoon eisen aan.. Maar goed, misschien heb je gelijk en kijk ik te veel naar wat ik zelf belangrijk vind..
Emoties als zo vaak, bij auto’s, in dit geval negatief…
Leljik gedrocht, dit is echt te kansloos voor worden.
Zulke dingen komen toch nooit op de markt!
interieur nog even aanpassen en de voorkant beetje, dan mogen ze em op de markt brengen :D
Beter dan een gekopieerde Alto, toch?
Ik vind ‘m wel leuk en ik ga iedereen heel hard uitlachen als ie gewoon in productie gaat volgend jaar. Zeer onwaarschijnlijk, maar dat geeft niet :P .
@BananaFlip: Wat jij zegt. Ze tonen wel lef. Maar kunnen ze de lef doorzetten naar het productiemodel? Er moet toch op de auto verdiend gaan worden. En de markt is er nu niet naar om een apart model, neer te zetten, die baanbrekend is. Maar slecht is, in de verkoop. Of de auto mooi of lelijk is, dat is iets persoonlijks. Maar als het veel op dit model lijkt, zal ik het zeer moedig vinden..
Let´s just hope it´s not…
OMMFG
Japan gaat echt de zaligste auto’s maken binnen 1-2 jaar,
FT86, MR-S Supra NSX Lexus LF-A en amerika doet het ook niet mis
tijd voor een “waar is europa me bezig” artikel
Vind dat er wel meer concept-cars de productie mogen halen.. Ook al is het in een beperkte oplage.. Zo mag van mij de Maserati Kuba er ook wel komen, als ze de voorruit nog een beetje aanpassen..!
Ik vind hem wel mooi :) laat maar komen.
Ziet er stoer uit:D
ehm… de verwachting is dat hier alleen maar oude lijken in gaan rijden vanwege de handige hoge instap.
kom op hebben ze niks anders te doen dan dat ding in de dealer te zetten???
Gewaagd, laat maar komen. Eindelijk eens echte vernieuwing!
De Qazana is al aan het testrijden en lijkt voor 85% op het concept: super geweldig dus!
Wordt de auto van 2010! Tja dus niks voor ubersaaie mensen die glof cq. astra rijden.
Prijs zal om en nabij 18.500 euro worden afhankelijk van de CO2 uitstoot en de nieuwe BPM-regels ingaande per 2010. Nieuwsgierig naar de eerste spyshots?
http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/246133/nissan_qazana_shapes_up.html