
Saker Sportscars is een Nederlands bedrijf dat vooral bekend staat om de lichtgewicht racertjes die ze bouwen. Ex. btw kosten ze €42.500. Daarvoor krijg je 272 Pk en een 0-naar-100-tijd van 4.5 seconden. Eén nadeel: je mag er niet mee de openbare weg op. Maar op verzoek hebben ze in Etten-Leur tóch een Saker GT omgebouwd naar een straatlegale versie.
Een van onze bezoekers wist gisteren in de buurt van Saker Sportscars deze matzwarte racer op een fotootje vast te leggen. Op een plek waar je ze normaal niet zou kunnen tegenkomen, namelijk op straat. Veel verder dan het circuit mogen deze auto’s normaal gesproken niet komen. Maar dit exemplaar wel, aangezien het RDW een kenteken heeft afgegeven voor dit Saker-model (info).
Volgens Saker is dit een eenmalig project voor een Nederlandse klant. Om er twee kentekenplaten op te mogen plakken werden er een aantal zaken gewijzigd, maar de motorisering bleef ongewijzigd. Ja, er ligt dus nog steeds een viercilinder boxermotor van Subaru in. In deze straatlegale versie goed voor 272 pk. Niet slecht, voor een auto die ongeveer hetzelfde weegt als een Daihatsu Cuore. Wat dit geintje moet kosten was nog even niet bekend bij Saker HQ (komen we later nog op terug). Foto van de Saker GT met kenteken staat op Autojunk.
Met dank aan Diederik voor de foto!
Ziet er goedkoop uit. Maar wel leuk voor op de weg
dat zal wel wat gekost hebben, zo´n one-off!
klinkt goed! Als je die foto ziet verwacht je meer dan 272 pk’s maar leuk project!
Mmm het klinkt allemaal wel stoer, maar om in zo’n plastic kart de openbare weg op te gaan, lijkt me niet al te veilig.
@luckylen;
licht bedoel je, gewoon de lichtste materialen gebruikt zodat het gewicht lekker laag is
Denk dat de kosten wel mee vallen wat lampjes en knipperlichtjes erop en je bent klaar
Gaaf, alleen in drempelland Nederland zwaar KUT. Lekker naar de Ring met je Saker is dan wel weer erg leuk.
haha… wist niet dat er op 200m van me huis zo’n autobouwer was! lol… Ziet er wel stoer uit als je dat in je spiegel ziet aankomen!
Kenteken onbekend bij RDW? Fake
@Bob: beter zoeken, ik had hem direct gevonden
Hopelijk heeft deze een hoogtoerig geluid, en niet het gebrom van een WRX want dat staat natuurlijk niet ;)
Volgens RDW is de BPM 9155 euro… daar moet dan toch ook de prijs van af te leiden zijn? :)
@Kees: Opzich wel uitgaande van 42% bpm prijs ex. btw/bp, 21800 + 9155= 30995 *1.19 = €36884,= .
Maar blijft raden, uitstoot is niet bekend. Denk dat deze auto ergens tussen de 35 en 45 heeft gekost.
Ook kunnen ze slim zijn geweest en eerst de auto laten keuren zonder de extra’s en deze later na de keuring te hebben gemonteerd. Het blijft dus raden
@Luckylen: Ex btw was toch echt 42-en-een-half…
ik heb deze saker vorige week gespot op de A27 ik heb er zelfs een foto van
Even ter vergelijking hè.
Een Impreza van 2008 (vorig model) draait 280pk op 1470kg en gaat van 0-100 in 5,4 seconden.
Deze gaat met 272pk op een -X- gewicht van 0 naar 100 in 4,5 seconden.
Zo licht gewicht is deze dus nu ook weer niet, naar mijn inschatting.
ff aanvulling
http://www.jtteam.nl/smf/index.php?topic=121.msg845#msg845
hmm, heb het opgezocht.
755kg, super licht dus. Snap niet dat deze niet onder de 4 seconden zit.
@jack_abarth: Verschillen in effectief vermogen denk ik. Vergeet niet dat een Impreza geblazen is, dus die heeft een koppelboost om eerder op de 100 te komen. Van deze weet ik dat niet. Leg hier eens een V8 van AMG in, kijken of ‘ie dan wil.
Ik heb meer foto’s van deze auto, bij saker zelf toen hij nog in aanbouw was. wil iemand ze op autojunk zetten? mail me op jellederijke AT gmail DOT com. (ook een foto waar ik er zelf in zit). Ik moest met een trailer zo’n circuit saker ophalen voor TT assen tijdje geleden.
@ Jack Abarth
Ik geef je een hint:
Huge Big Ass Spoiler
@preske
O is dat zo? zal ik ff een brilletje scoren vanmiddag
@Mardec: Huge ass spoiler verklaart geen relatief trage 0-100 tijd. Dat begint pas vanaf die snelheden een rol van betekenis te spelen.
Zoek de verklaring eerder in de achterwielaandrijving (tegenover de impreza’s vierwielaandrijving). Met een lichte auto met achterwielaandrijving heb je gewoon wat meer moeite het vermogen kwijt te kunnen.
Jammer, geen foto van de voorkant. Maarjah! Volgende keer beter :D !
755KG???? wooow
Ik vind het niet uitzien. Een fatsoenlijk kleurtje had deze auto een minder kitcar gehalte gegeven.
755 kg! En aan de bpm te zien ook niet al te duur.
Klinkt als een koopje (als auto voor erbij dus). Waar zit het addertje? Want dat is er wel, toch?
Het addertje ? Dat je ze normaal niet voor de openbare weg kan krijgen! Maar dat deze meneer er aardig wat meer voor heeft neergeteld om hem vanuit de fabriek straatlegaal mee te krijgen.. Denk ik zo
Ik zag hem vorige week op de A58 de afslag Oirschot nemen.
Mooie verschijning! goeie spot!
@ enkele, ik denk dat dit ook met de versnellingsbak en vertandingen te maken heeft.
Op zandvoort enkele keer zien racen, en deze autos hebben echt een prima wegligging, zitten ook ventilatoren op de voorkant…ze hoeven veel en veel later te remmen als een Impreza zou hoeven doen en vervolgens kunnen ze harder de bocht door en sneller op het gas.
Op zandvoort rijdt een saker in zon 1,48 het circuit rond en een impreza in ong. 2,10
Dat is 22 seconde verschil op 1 ronde…. das echt veel zeg maar.
Volgens de RDW site is dit een 6 persoons LMC camper met een dieselmotor !!
@Tolkien: heb je de juiste kenteken wel ingegeven? 80-LRR-8
Zal denk ik wel heel wat gekost om deze te laten keuren…
@atakan,
Ik heb wel foto’s van de voorkant, zie post hierboven als je ze wilt zien. Mooie bakken die sakers, mensen die gaan klagen over tegenvallende sprint cijfers moeten zichzelf er even aan herinneren dat er op een circuit dingen belangrijker zijn dan 0-100 tijd. Het is immers een circuit auto.
Heeft ie denk ik niet, ik krijg dit namelijk via het RDW:
Merk SAKER
Handelsbenaming SAKER
Datum aanvang tenaamstelling 11-06-2010
BPM € 9155
Is die BPM echt zo weinig? o.O
Wat is er precies verandert dan? Daar ben ik benieuwd naar.
Meer vette footage van Saker Sportscars: http://www.motorsportmedia.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=88&Itemid=140
Handig, geen circuit huur om een beetje te oefenen…
Ik heb ooit de race auto’s gezien en gehoord. :D
Leuk lichtgewicht speeltje. :twisted:
Over de performance tov een Impreza. 1 hint is al genoemd. Downforce dus.. Daarbij heeft dit RWD en niet echt brede banden. ;) De racespeeltjes(op slicks) moeten ook akelig opletten met wegrijden. Deze speeltjes willen erg graag lanceren met fink wielspin.
heb ze laatst nog echt gezien en gehoord, geluid is niet echt mooi want als je hoofdtribune zat hoorde je bijna niks…. das wel weer jammer :( al die demping op cpz van maximaal 92 decibel mogen maken is echt kut!
@Luckylen
Die berekening van jou is gebaseerd op de oude BPM-schijven?!
@Thomas Bol: Klopt, alleen er is te weinig info, voor een goede berekening. zeg niet voor niets tussen 35 en 45 duizend. CO2, energietabel allemaal onbekend
Grappig ik woon in etten-leur is kijken of ik dat ding ergens kan spotten :P
Voertuig
Kenteken
Voertuigsoort personenauto
Merk
Handelsbenaming
Brandstof Benzine
Vervaldatum APK
Overzicht
Datum aanvang tenaamstelling 11-06-2010
BPM € 9155
Motorrijtuigenbelasting Opvragen Motorrijtuigenbelasting
WAM verzekerd geregistreerd Ja
Datum eerste toelating
Datum aanvang laatste tenaamstelling 11-06-2010
Datum eerste afgifte Nederland 11-06-2010
Wacht op keuren Nee
Catalogusprijs
Geregistreerd als gestolen Nee
Geregistreerd als vermist Nee
Uitvoering
Omschrijving van de inrichting coupe
Aantal zitplaatsen 2
Aantal staanplaatsen N.v.t.
Kleur(en) ZWART
Motor
Brandstof Benzine
Aantal cilinders 4
Cilinderinhoud 1998 cm3
Vermogen 200 kW
Vermogen (brom/snorfiets) N.v.t.
Maximale constructiesnelheid (brom/snorfiets) N.v.t.
Massa & laadvermogen
Massa leeg voertuig 755 kg
Laadvermogen N.v.t.
Toegestane maximum massa voertuig 1.450 kg
Massa rijklaar 855 kg
Aanhangwagen
Maximum te trekken massa:
– ongeremd 0 kg
– geremd 0 kg
– oplegger geremd N.v.t.
– autonoom geremd N.v.t.
– middenas geremd N.v.t.
wat kost dit speeltje dan in belgie? zonder hinderlijke pbm ?
Er stonden er dit weekend 2 bij de rally van Ieper… Ik vind het eigenlijk niet zo mooi…
Deze heb ik dus gekeurd zien worden in rijen.. Zeker wel gaaf:p
ik heb ooit een tweetal rondjes mee mogen rijden in een Saker met 300 pk op zandvoort.
Er schijnen er nu ook al te zijn met 350pk.
maar ik kan je zeggen, het gaat echt retesnel en je ligt echt dicht op de weg. al die andere autos op zandvoort werden 1 voor 1 weggereden, vooral in de bochten!!!
Hij blijf mooi deze wagen.
Heb hem pas ook al gezien toen ik bij saker moest zijn.
Heeft lang geduurt voor dat deze auto op kenteken sta maar is eindelijk gelukt.
Misschien binnen kort nummer 2 die op kenteken kom.
Hier nog een link naar toen ik hem gezien heb ;)
http://www.mijnalbum.nl/Foto-YIJ8TH8K.jpg
Deze heeft na de RDW keuring een ander motormanagement gekregen. Wrs meer pks ed. BPM klopt geen donder van. Ga er maar vanuit dat ding rond 1,5ton gaat kosten. Prijs bij saker is al 46k EXT BTW EX BPM en dan is ie circuitklaar niet eens voor weg…
Waanzinnig lelijke wagen …
Koopje! Ziet er ook uit als een koopje… Maar voor dagjes op het circuit lijkt dit me helemaal de bom! Simpel, licht, goedkoop en snel;) Veel plezier dus!
Massa rijklaar 855 kg
Hoe zouden ze dat gedaan hebben met crashtests? Is de wagen gecrashtest voor het circuit?
Een Saker lijkt een beetje op een kruising tussen een Groep C renwagen en een Ferrari F40.
Voor degenen die graag meer foto’s van deze, maar ook andere, saker(s) willen zien:
http://img295.imageshack.us/g/img0368s.jpg/
Ik vind de voorkant een stuk mooier! wat jullie?
ps: die lelijke vent in de zwarte saker, dat ben ik dus.
leuke wagen die mogen ze mij wel cadeau doen