Mocht je met een gewone Transporter tegen het probleem lopen dat je regelmatig vast komt te zitten buiten de gebaande paden, dan is deze Rockton-uitvoering wellicht een uitkomst. Aandrijving op vier wielen en hoog op d’n poten.
De Rockton is de laatste toevoeging aan de Transporter-familie. Met zijn 4Motion 4X4 aandrijving (Haldex-koppeling in het midden) en grote all terrain banden moet een doorsnee blubberpoel geen probleem meer zijn. Daar bagger je wel doorheen. Ook is deze Transporter 30 millimeter hoger gezet en zit er een diff lock op de achteras.
Je kan deze ATB (all terrain busje) nog verder uitbreiden. Volkswagen biedt een Expedition-pack en een Protective-pack aan. Bij de eerste krijg je versterkte 16 inch stalen velgen en een versnellingsbak die meer is afgesteld op het betere offroad-werk. In het interieur worden twee zetels geplaatst op de plek waar je normaal een 3-zits bankje vindt.
Het Protective-pack doet wat de naam al doet vermoeden: bescherming bieden. In dit geval in de vorm van een afgeschermde bodemplaat. Handig voor bouwvakkers die consequent carterpannen kapot rijden. Oh, en optioneel kan je de T5 uitrusten met een klaptafel.
De Rockton word geleverd als 2.0 TDI. Je kan genoegen nemen met 140 pk, maar de échte linkerbaanklevende busjesrijder kiest dan natuurlijk voor de 180 pk-versie. Als ook dat niet genoeg is raden we je deze T5 met 800 pk aan.
UPDATE: De Transporter Rockton wordt officieel niet in Nederland geleverd, meldt importeur PON ons. Maar wie er toch graag een wil kan naar de dealer stappen en er een bestellen.
op zich geen verkeerde uitbreiding, best handig in wintersportgebieden bijvoorbeeld! en ziet er ook nog is gewoon goed uit!
@Jipp: Ja hoor, het ziet er fantastisch uit. Een busje op ballonbanden… :roll:
Wat een rare vexel plaatjes… Wel handig als je eens een stukje wilt afsnijden of zo.
VAG, van alle markten thuis.
OT: wordt een trend, stalen wielen.
Handig voor Sepp Blatter op de Russische wegen. Er passen een hoop bankbiljetten achterin.
Wel handig voor dit wintersportgebied!
Wel handig als je op zondagmiddag tegen een gebouw wil oprijden.
@faalhaas: haha
het is zeker veel duurder , doe mij maar een gewone Transporter met 4motion , dat is meer dan genoeg
geef mij maar een Mercedes vito met 4×4.
handig voor het WK in rusland!
Vet, ideaal voor snowboard reisjes!
Ik moet zeggen, vind hem er behoorlijk gaaf uitzien.
Zijn er echt mensen die dit nodig hebben? Of wordt dit vooral gekocht door coole bouwvakkers?
Ik kan me wel voorstellen dat dit handig is in skigebieden en ook voor sommige bouwvakkers… Is eigenlijk geen slechte toevoeging…
voor de wegenbouw-boeren wel handig ..
maar zonder twijfel een dure bedoeling ..
ideaal voor de ZZPer die zich in de schulden wil steken ..
bull-bar ..
automaat ..
leder ..
kruis maar aan ..
“je leeft tenslotte maar 1 keer” zegt de dealer er achteraan ..
ik vind hem wel stoer zo hoog op ze wielen!
Speciaal gemaakt voor deze mannetjes?
Ziet er eigenlijk niet slecht uit. Maar of veel mensen dit echt nodig hebben?
Ik gok dat de vrienden van het KLPD wel een oogje hebben op deze Transporter… aangezien ze nog wel eens vast komen te zitten:
http://www.flitsservice.nl/cm_php/main_repo.php?id=2960
Hoog op de wielen, vaak slechte wegligging…
@Hilbert: het is een bestelbus, dus goede wegligging was er (dank simpele achteras en bestelwagenbanden) toch al niet.
@mashell: daarbij merk je daar niets van als je hem gebruikt waar hij voor bedoeld is, onverhard terrein.
Handige A-team bus !
Een bus voor de FUN..