Weet u nog, in 2008, toen Nissan en Porsche het met elkaar aan de stok kregen wegens een meningsverschilletje over rondetijden op de Nürburgring? Porsche betichtte Nissan van vals spelen, maar de Japanners bleven de aantijgingen stellig ontkennen. Nee, sinds die tijd is wel duidelijk dat de twee merken geen BFF's van elkaar zullen worden. En nu gooit Nissan wederom raceolie op het vuur door wat Porsche-eigenaren in Düsseldorf te zieken.
Nissan Duitsland heeft kortgeleden een reclamebureau in de arm genomen om op ludieke wijze een aantal Porsche-eigenaren duidelijk te maken dat de nieuwe GT-R is gearriveerd. Hoe? Nou, door een foto van het kontje van de GT-R op voorruiten van Porsches te plakken. U snapt ‘m: het doel was om de eigenaren duidelijk te maken dat ze toch alleen maar de achterkant van GT-R’s te zien krijgen. Guerrillamarketing FTW, zullen we maar zeggen.
Als we de verantwoordelijke reclamemensen mogen geloven heeft de campagne wel degelijk geresulteerd in meer proefrit-aanvragen voor de GT-R, missie geslaagd dus. Filmpje van de actie op Autojunk.
58 reacties
http://www.santegoeds.net/wp-content/uploads/2009/12/Audi_BMW_reclame_4.jpg
http://www.dzl.nu/wp-content/gallery/blogpost-images/audi_bmw_reclame_1.jpg
Ik heb net een fanboy-oorlog ontketend ;-). Leuke actie van Nissan :mrgreen: In zo’n strijd zie je het beste van een marketeer boven komen, en dat leidt toch geniaal goede ideeën.
ja want jij weet alle statistieken wel uit je hoofd? :’)
ik vind het wel een grappige actie, feit blijft nogsteeds dat nissan een potent scheurijzer op de markt heeft gezet tegen een zeer concurerende prijs, een porsche van de zelfde prijs legt het zowieso af tegen een GT-R.
Vrijwel iedere andere wagen met een zelfde prijskaartje trouwens…
De reclames van BMW en audi zijn ook erg geestig.
mischien wil je wel niet de snelste zijn. zo ja, koop dan een zr1. die rijd ze er allebij uit
Het is een stukje folie dat je er met de hand af kan pakken. Je kent het wel, plakplaatjes die je kinderen achtering op je zijruiten plakken? Dat spul dus.
Je loopt te miepen alsof ze met een etspen de tekening in het glas hebben gekrast… zo zie je maar weer opgefokte egootjes en porsches…
En de opmerkingen dat die mensen ooit zijn begonnen in een Golf…keep on dreaming. Die rijden nu een zielige Audi.
Nissan heeft er wel een extreem snelle auto neergezet voor een scherpe prijs. Maar, ik ben een 911 liefhebber.
Met 343km/u was de auto in die tijd zeeer snel. Daar had je een McLaren F1 voor nodig om de RUF in te halen.
ontopic: het is allemaal wel leuk en aardig wat Datsun gedaan heeft, maar als ik moest kiezen tussen een roestige Porsche uit de jaren 80 en een Datsun GTR Vspec 2011…Porsche come to Daddy!!!!
De Countach komt zelfs niet in de buurt, in realiteit haalt een Countach (zeker met achterspoiler) net 290 km/u…
Oo ja daar rij ik ook elke dag -.-
Voor mij is het duidelijk genoeg. Als nissan dit soort acties moet gaan uithalen om klanten te werven dan weet ik al genoeg.
De GTR is een goede auto begrijp me niet verkeert. Maar ik ben hoe sneu dan ook gewoon enorm merkgevoelig. Dus ga ik voor de Duitser.
Is wel grappige reclame..
En dat zonder electronische hulpmiddelen. Ik vind de GTR een sublieme auto en prijs kwaliteit is heel goed. Alleen ik ben Porsche 911 gek.
Oeps foutje GTS=GTR natuurlijk
Persoonlijk vind ik dat iedereen met zijn of haar tengels van je auto moet afblijven, dus ook die mafketels van dat reclamebureau van Nissan. Ik plak bij jouw toch ook geen stickers op je auto? Dat kan je vast niet waarderen als dat wel gebeurd.
Je loopt te miepen alsof ze met een etspen de tekening in het glas hebben gekrast…
En dat is ze heel aardig gelukt met een toename van 23% meer proefritten.
Ben best wel een 911 fan, maaaarrrr de prijs en techniek van de Nissan zouden mij voor een GTR doen kiezen.
Mensen die hier niet mee kunnen lachen zijn stiekem gewoon stik jaloers op de GT-R.
Mooi, niet mooi, dat is geen argument. Ik vind de Nissan mooi, jij de Porsche, goed maar, of iedreen reed met dezelfde auto.
Een Nissan is maar een Nissan. Sow? een Porsche is maar een Porsche. Het is wat je er zelf van wilt maken.
Is een Cola minderwaardig aan eene Fanta? Dacht het niet, gaat er gewoon om wat je liefst hebt.
Nissan heeft geen race-geschiedenis.
Het is niet dat je iets niet kent, dat het er ook niet is.
Ik ken de Nederlandse geschiedenis ook niet goed, wil dat zeggen dat Nederland niets betekent, geen geschiedenis heeft en niets bereikt heeft? (oké, enkele flauwe grappemakers zullen mij op dit laatste wel gelijk geven. xD)
Stop the fighting, het zijn 2 verschillende auto’s, en verschillende soorten mensen kopen verschillende soorten auto’s.
Ik neem de GT-R boven de 911, zonder twijfel, maar wil dat zeggen dat ik de 911 maar stom vind? Nope, toch niet.
Nissan heeft wel degelijk Race historie anders zou er nooit een RB26DETT hebben bestaan ;p
Als snelheidsstatement van Nissan prima maar geef mij de Porsche maar.
Vind het best origineel… Wel erg persoonlijke reclame ook. Zolang ’t niet van die stickers zijn zoals die van de russische studenten, die amper van je voorruit gaan, dan kan dit geen kwaad vind ik. :)
De motor achter de achteras is niet de meest voor de hand liggende optie bij een sportwagen, maar het getuigt tenminste van karakter. Het enige wat bij een GTR van karakter getuigt is de reset knop.
Rondetijden en dat is al wat de GTR heeft, en die rondetijden zijn dan ook nog eens afhankelijk van veel factoren… Nogal subjectieve beoordeling van een wagen.
Verder heeft men het in het filmpje over toenamen van aanvragen voor proefritten. Niet controleerbaar en verder zegt dat ook niets over wat deze mensen effectief van de GTR vonden. Wat met verkoopstoenamen van de GTR? Misschien al winst op gemaakt, uiteindelijk? Dan hoor je ze niet.
Maar ja, in Japland hebben ze altijd gelijk. Laten we straks allen kijken naar “Whale wars”, waar onze favoriete Jappen walvissen vangen voor “wetenschappelijke doeleinden”. Nog eens een bewijs dat elke vorm van moraal en respect bij enkele Jappen totaal ontbreekt. Zelfde verhaal geldt voor deze en voorafgaande aanvallende marketing tov Porsche (e.a. merken), die veel meer brengen dan puur prestaties alleen. Enkel pubers zeggen dat één enkel merk de allerbeste is en de rest slecht, dus in dat groepje zal de GTR zijn fans vinden (vandaar ook de lage prijs), gelukkig weet de autoliefhebber wel beter…
En Ferrari is weer slomer dan Koenigsegg.
En zeg voor de grap eens een GTR tegenover een Ferrari F430. Of de 430 Scuderia. (Het zal elkaar niet of nauwelijks ontlopen)
Ik zou er best wel kunnen om lachen…. :-)