Blogcollega en full time Prius-lover Dennis vroeg zich eind 2009 al af wanneer hij hem kon kopen, en ziehier het halve antwoord: op de IAA in september staat er een definitieve versie.
Over de leaseprijs, actieradius en introductiedatum houdt Toyota ons nog even in spanning (vandaar het halve antwoord), maar ze weten al wel te melden dat de CO2 uitstoot op 49 g/km* uitkomt. En u weet wat dat betekent: 0% bijtelling! De eerste concurrent voor de Opel Ampera is geboren.
Het mag duidelijk zijn dat Toyota wat extra accu’s in de Prius heeft moeten droppen om dit te bereiken. De huidige Prius kan ongeveer 2 km zuiver elektrisch rijden, deze een paar kilometer meer (ik gok zelf op het 20- tot 40-voudige).
Hierdoor wordt een gemiddeld verbruik van 2,2 l/100 km* beloofd. De standaard Nikkel-metaalhydrideaccu wordt vervangen door een (veel lichter, maar ook duurder) lithium-ion exemplaar, waardoor het kentekengewicht nog onder de 1.400 kg blijft.
Meer informatie kunnen we in Frankfurt tegemoet zien. Prius-lovers kunnen op de foto klikken voor een extragroot exemplaar voor boven hun bed.
*) Streefcijfers gebaseerd op Europese homologatie cyclus.
43 reacties
http://www.toyota.eu
Klopt, de eer was vroeger wel groter toen meeste WRC-rallywagens eveneens Belgische platen droegen. Nuja tijden veranderen…
WRC-wagens van Toyota natuurlijk…
Ik mocht er op bezoek komen i.v.m. mijn eindwerk.
De luchtfoto’s op jou link herken ik nog.
;)
Ppppfff, hoezo zielig. Blijkbaar irriteer je jezelf zo aan mij, dat jij jezelf bijzonder triest gaat gedragen.
Zou me overigens niets verbazen als jij achter dit kloon-accountje @rechecheur zou zitten.
Hoewel, hij maakt aanzienlijk minder spelfouten, dus lijkt me op zich dan vrijwel onmogelijk …..
:-)
Pffff, je hebt zeker nooit een ‘echte’ auto gezien/gereden ofzo ?
Smaken verschillen idd dat is 1 ding wat zeker is.
En hier op autoblog mag iedereen z’n mening hebben toch…anders zit je zelf op ’t verkeerde forum ;)
leuk voor de bezoekers van autoblog.be
Dit ding heeft iets grotere accu’s, maar net zo weinig electrisch vermogen als het huidige apparaat. In de praktijk slaat de verbrandingsmotor direct aan als je ietsje gas geeft, behalve bij de echte eco rijders, herkenbaar omdat ze je nog hinderlijker in de weg gaan rijden. Maar het gros is lease, zal het verbruik nooit halen, en bijladen, waarom die moeite doen voor die 2-3 kWh.
Een grote farce, dit milieubeleid in de automotive sector. De Jager zeker?
Geloof me desoper, er zijn nog mensen die niet met een tankpas kunnen betalen.
En voor hen is dit (Prius plug in) een geweldige wagen.
Naast het voordelige, rijdt ie namelijk ook nog veel comfortabeler dan een gewone Prius (meer elektrisch)
En die gewone Prius is al zoveel beter dan de ouderwetse dieseltjes/benzine wagens.
“behalve bij de echte eco rijders, herkenbaar omdat ze je nog hinderlijker in de weg gaan rijden.”
Er rijden echt zo ongelofelijk veel sukkels in Nederland rond die een ander hinderen:
Er zijn mensen die eerst richting aangeven en dan pas remmen.
Er zijn mensen die een auto naderen die op de wegas wacht om links af te kunnen, maar in plaats van die wachtende persoon te passeren over het fietspad (met onderbroken streep) gaan ze er achterstaan wachten.
Er zijn mensen die wachten voor een rotonde. Dan kijken ze naar links, als ze dan goed kijken zullen ze zien dat er weleens een auto richting aangeeft naar rechts zodat hun (de wachtende) er tussen kunnen.
Er zijn mensen die staan te wachten vóór een rotonde, op voetgangers die nog op de andere weghelft lopen.
Er zijn mensen die niet voorsorteren op een fietspad met onderbroken streep als ze rechtsaf willen.
Er zijn mensen die belachelijk hard remmen voor drempels.
Er zijn mensen die zooooooooo laaaaaaaaaaangzaaaaaaaaaaaaam optrekken.
Er zijn mensen die een voorrangsweg op willen rijden, en dan denken ze dat ze nog wel gauw even voor een auto langs kunnen, diegene die er dan achter rijd kan dan op de rem.
Er zijn mensen die er niet even snel tussendoor kunnen (of te wel: Gaspedaal wat dieper intrappen dan normaal) als het knetterdruk is zonder een ander te hinderen.
Als het bij een kruispunt voorzien van verkeerslichten heel druk is moet je aansluiten nog vóór de voorsorteervakken. Er zijn dan mensen die helemaal rechts op de weg gaan staan, zodat diegene die op het kruispunt rechtsaf wil gewoon in de rij moet gaan staan wachten.
Er zijn mensen die op een gelijkwaardig kruispunt rechtdoor willen, een tegemoetkomende auto wil linksaf, en er komt een auto van rechts, en diegene die rechtdoor wil gaat zich dan afvragen wie er voorrang heeft.
Er zijn mensen die de borden F05 (“Hier moet je tegenliggers voor laten gaan”) en F06 (“Hier moeten tegenliggers jou laten voorgaan”) negeren.
Ik vraag me dan af welke kwaliteiten iemand heeft die eco-rijders/hippies/Jezus-figuren hinderlijk noemt…
Met vriendelijke groeten, een Prius2 eigenaar die toch veel gebruik maakt van alle energiebesparende snufjes die Toyota erin gestopt heeft:
Cruise control.
EV-modus: Elektrisch rijden.
B-stand: Vaart minderen zonder de remschijven te belasten.
Héél ietsjes het gaspedaal intrappen: De generator/elektromoter drijft de auto niet en laadt de accu niet op, dus veel minder mechanische weerstand dus de auto mindert minder hard vaart (bovenop het luchtweerstandscoëfficiënt van 0,32) handig voor als de accu toch al vol is.
Héél ietsjes de rem intrappen, waardoor de startermotor ook een generator wordt van 10 Kwh, dus naast de gewone generator van ik dacht 30 Kwh.
Accu vol, snelheid <50, nadert verkeerslicht: EV-modus activeren en in de vrij zetten zodat de auto met uitgeschakelde motor en praktisch geen mechanische weerstand uitrolt.
Geloof me dat gaat je niet lukken.
Laurensje is één van die figuren, die de titel Forumtrol verdienen.
Wanneer jij zegt dat je rustig rijdt met je Prius, dan hou je het verkeer op (volgens hem).
Zodra jij zegt dat je bij het verkeerslicht normaal wegtrekt, dan ben je een sloompie (volgens hem).
Wanneer jij zegt dat je bij het verkeerslicht alles er uit wil trekken dan ben je een Prius rijder die verkeerd bezig is (volgens hem).
Wanneer je zegt dat jouw Prius 1 op 20 rijdt dan is dat gelogen (volgens hem).
Wanneer jij zegt dat wanneer jij je best doet en zelfs 1 op 23 haalt, dan zijn er 2 mogelijkheden ofwel jij houdt het verkeer op ofwel je liegt nog veel meer.
Wanneer jij zegt dat jouw Prius een stille wagen is, dan wil hij lawaai, als echte autoliefhebber (kots).
Wanneer je zegt dat jouw Prius bij het optrekken wel lawaai maakt, dan is het een rot-auto die te veel lawaai maakt.
Wanneer jij zegt dat er een extra accu in jouw Prius zit, dan is dat milieu vervuiling, die honderden kilo’s nikkel.
Wanneer jij dan zegt dat het slechts om 36 kilo nikkel gaat, dan stelt zo’n hybride niks voor, immers elke gek kan 36 kilo nikkel in een auto gooien.
Wanneer laurensje zegt dat hybride voorgetrokken wordt, dan wil hij heel graag vergeten dat diesel rijders nog veel meer voorgetrokken worden. Diesel , met 15 % meer energiewaarde die hier in NL dubbeltjes per liter goedkoper wordt verkocht dan benzine.
Gotty bespaar je de moeite, van zo’n negatief persoon als “Laurensje” ga jij geen discussie winnen.
Zelfs al zou je al deze argumenten van hem winnen dan blijven nog de Lulkoek argumenten dat een Prius 3 niet mooi is en niet rijdt zoals een “echte” auto.
En bij dat laatste heeft ie (laurensje) ook nog gelijk ook (volgens mij) want een Prius (vol-hybride) rijdt namelijk veel beter.
Doe ik ook en met een goede reden (niet eens omdat dat zo hoort) maar omdat de persoon achter je dan weet waarom je remt en kan inschatten hoe hard je zult gaan remmen.
Ach, praat jij maar lekker na wat je vriendjes allemaal kletsen. Rijkwaliteit is soms ook iets anders dan “driftigheid”. Er is ook nog zoiets als comfort en soeplesse.
Voor mij geen “echte auto” zoals “dawq” het zegt, meer.
En voor mij is er ook geen wagen mooier dan een Prius 3 (wel net zo mooi), maar daarover discussiëren heeft geen zin, sommigen vinden een Multipla of zelfs een Golfje. mooi.
Of jij Laurens adviseert om rustig na te denken, of op een ander manier na te denken.
Het probleem is voor Laurens het nadenken, dat kan hij namelijk niet.