Vergeet hypermilen, downsizing, en BlueEfficiency/EfficientDynamics/BlueDrive of hoe je het ook wilt noemen. Als je gewoon niet harder rijdt dan 90 rij je lekker zuinig, en bovendien schijn je er ook van te onthaasten. Win-win! Bovendien hoeven we dan ook de discussie over het inhaalverbod voor vrachtwagens niet meer te voeren.
Hij bestaat echt, de club van 90. Een collectief van pijprokende Prius-rijders met een moestuintje die op feestjes bijkans een BiBro ZaLo* krijgen van opschepverhalen over weer een zuinigheidsrecord en dus twee bespaarde euro’s op een tank benzine/biobrandstof/frituurvet.
Maar doe lullig wat je wilt, eigenlijk is het in Nederland een heel goed idee. Zeker in het westen mag/kan je toch niet veel harder dan 100, en is het bovendien toch zo druk dat harder rijden je weinig tijdwinst oplevert. Waarom zou je dan niet gewoon het tempo rijden dat vrachtwagens ook rijden? Zo lang je maar op de rechterbaan blijft en niet zo traag rijdt dat een vrachtwagen jou moet inhalen, want dan mag je wat mij betreft van de weg gedrukt worden.
Hoe herken je leden van de club van 90? Nou ja, ze rijden niet harder dan 90 (hehe..), maar ze hebben ook een coole sticker op de achterruit van hun C1/Aygo/Prius/2CV/1 Serie met M-badge. Bovendien hebben ze een facebookpagina (die as we speak al redelijk (ludiek) gesloopt wordt door haters). Hun argument: ‘echte gangsters hebben geen haast’. Juist. Daarom zie je ook altijd Skoda Fabia’s, Ibiza Ecomotives en Kia Picanto’s als vluchtauto voor bankovervallers. Oh wacht…
Ik zeg: doen! Auto’s lopen het meest efficiënt op snelheden tussen de 90-100 km/u, en iedereen moet natuurlijk lekker doen waar hij zin in heeft. Zolang ze maar niet iemand die 89 rijdt gaan inhalen met 90, want dan worden het eigenlijk vrachtwagens. Zou @Koospee al lid geworden zijn?
Oh, en er schijnt als tegenreactie ook een club van 190 opgericht te zijn. Waar zou jij je het meest thuisvoelen?
P.S. Er moet me nog één ding van het hart: waarom moeten dit soort dingen al-tijd gekaapt worden door zweverige types die er dito termen in stoppen? Gebruik van de term ‘zen’ legt meteen zo’n worteltjes-tofusausje over het geheel. Jammer.
*Binnenbroekse Zaadlozing
134 reacties
Privé past die club van 190 me wel beter trouwens.. maar dat is meer omdat ik met dat ding 90 moet rijden in de 3. Wil ik de 5e versnelling nog ’s gebruiken past die club me beter. En onthaasten? Ach, daar heb ik die andere auto voor.
zelfde geldt voor die 2cv
Het enige dat ik nodig heb is een drukke snelweg met veel verkeer om me heen.
En idd, die T2 eigenaar is blij als dat wrak een keertje de negentig haalt !
Dacht dat die mensen zijn Vtec graag lieten zingen?
Een circuitdag is prachtig, een beetje blazen over de AutoBahn ook, maar dat opgefokte gedrag met een opzij-opzij-opzij houding die iedereen die iets trager rijdt maar meteen van autohaat of ergere dingen beschuldigd is treurig gedrag wat het imago van onze liefhebberij al veel schade heeft toegebracht.
Erger nog, is de max. V van een vrachtwagen niet 80?
10 km te hard op een 30 weg vanaf volgend jaar
En af en toe rij ik naar Duitsland om een beetje te toppen.
tijdens het lopen naar de garage schepte hij enorm op hoe zuinig zn auto wel niet was….ik gaf dus aan dat het mij niet zo boeit maar vroeg toch hoe hij het voor elkaar kreeg.
ik kreeg me toch maar grote verhalen over dat hij standaard 20 km trager rijdt dan is toegestaan en dat hij het al vaak aan de stok had met andere weggebruikers….
hij kon er maar geen begrip voor opbrengen dat andere weggebruikers niet zo zuinig en traag wilde rijden als hij….
ik wist niet hoe snel ik zn telefoon moest koppelen….
Dat zijn pas de echte schoften op de weg, en inhalen is gewoon onmogelijk.
En ze zullen ook echt niet harder rijden, je kan echt 5 cm achter de bumper hangen en een triljoen keer flitsen met je lampen ze gaan echt niet harder rijden.
Ontspannen?ik raak gelijk zwaar overspannen en zou het liefst ze uit de uitrukken en nekschot geven en in de berm dumpen waar ze horen!!!
Zo…
Maakt hij zich ook nog nuttig, zeg maar…
In de BX rijd ik gewoon Vmax.
Zelf rij ik in mijn 16 jarig auto ook veeel zuiniger rond de 90. Ben een keer met 2 auto’s op vakantie geweest (ander had een sleurhut). Bijna 800 km er achteraan gesukkeld op 50 liter gas (normaal rij ik 1:10). 90-100 ipv 120-150 scheelt wel wat in je verbruik, maar ik vind het niet waard.
Kunnen ze tevens de garantie oprekken tot 10 jaar. Uiteraard wel met die voorwaarden dan je maximaal 10.000 km per jaar mag rijden, en niet harder dan 90 km/u. Wat de gemiddelde Kia bestuurder sowieso niet doet, dus gat in de markt!
:-)
http://www.vankouwen.nl/dbupload/_n585_600_picanto_landingspagina.jpg
Niemand heeft er ook last van, maar waar ik wel op let, ik haal niet in, of als ik inhaal dan geef ik ff normaal gas, want hinderen is niet leuk.
200 rijden is veel leuker maar kan meestal niet en kost sloten brandstof.
Als je toch je mond vol hebt over het milieu dan kan je inderdaad beter eerst maar eens 10% minder hard rijden. Dat levert je minstens 12% brandstofvoordeel op.
Waar de mensen van C90 eens naar zouden kunnen gaan kijken is beterrijden.nl. Beter anticiperen scheelt ook veel brandstof en stress. Uit laten rollen op afritten of de hele invoegstrook gebruiken bij accelereren op de snelweg helpt ook tenslotte.
Leuk iniatief!
Dus ik rij gewoon zo hard als is toegestaan + 5km/h (op de teller) en dan zal ik voorlopig ook blijven doen..
en trage rakkers rechts houden… inhaalverbod onder de 110km/u
rij voor mijn part achteruit op de snelweg maar blijf van de vrije (snelle) rijstroken af.
fantastisch dat bashen op facebook. helemaal stuk gegaan op deze link:
http://www.blablablog.nl/?p=7112
Lang leve het oosten van het land…
En dan hebben ze er nog commentaar op ook daar in de Randstad… Lekker blijven plakken daar jongens… kom vooral niet hier heen.
Zoals je zelf ook al zegt, laat ze maar mooi daar blijven ;)
Ik probeer tegenwoordig ook meer 90 te rijden, werkt erg ontspannend. Alleen soms heb je haast en moet je gewoon vlammen!
Snelheid op een snelweg is immers maar relatief we gaan allemaal rechtdoor.
Te langzaam rijden is net zo gevaarlijk als te snel rijden.
Als je met 90km/u achter een vrachtauto plakt is dat niet zo veilig voor degene zelf maar het overige verkeer is dit tenminste nog goed zichtbaar, een vrachtauto valt prima op als langzaam voertuig.
Een ander verhaal wordt het als je met 90km/u een verkeersstroom gaat ophouden (asociaal!) en zelf denkt te kunnen gaan inhalen met 90km/u!
Als dat laatste steeds meer voor komt ben ik groot voorstander van de Duitse regelgeving: legaal mogen flitsen en richting aangeven naar links om duidelijk te maken dat er snelverkeer aankomt/passeren. Daarmee geef je als overheid ook aan dat de linkerrijstrook een inhaal strook is en een signaal afgeeft van anticiperend en sociaal rijden op de linkerrijstrook (minder irritaties, betere doorstroom).
1. een besparing van ruim 30L diesel
2. ik maar 16 minuten later thuis was dan normaal
3. ik veel uitgeruster thuis kwam.
Zal het dus absoluut vaker gaan doen
BMW 530i: 0-100 km/u: 6.5 sec.; topsnelheid: 250 km/u
BMW 530xi: 0-100 km/u: 6.8 sec.; topsnelheid: 250 km/u
BMW 540i: 0-100 km/u: 6.2 sec.; topsnelheid: 250 km/u
BMW 545i: 0-100 km/u: 5.8 sec.; topsnelheid: 250 km/u
BMW 550i: 0-100 km/u: 5.5 sec.; topsnelheid: 250 km/u
BMW M5: 0-100 km/u: 4.7 sec.; topsnelheid: 250 km/u
“250 in een diesel…”
Als in: niet ‘i’, maar ‘d’…
snel effe een minority doelgroepje vormen ..
en hopla .. zelfdiscriminatie is geboren .. geef es subsidie ..
en rap een beetje .. want wij zijn zielig maar lief ..
dat doe je in een zuinge diesel..
dus: brandstof v.d. duivel in een moderne wagen = zuinigheid / efficiëntie / goedkoper / beter voor millieu!
Het verschil tussen 90 en 120 is inderdaad niet groot. Maar als je normaal altijd op wet mulder rijdt dan scheelt het wel bijna de helft.
Dat soort volk zou zich beter kunnen laten rijden met een busje.