Pfoe, duurde even, was afzien maar iedereen die nog een 'kleine' trimaran zonder plek voor een McLaren heeft kan opgelucht ademhalen. Er is er nu ook een te koop met plek voor een leuke auto.
Het komt minder vaak aan bod maar autofabrikanten ‘doen’ er vaak ook een dingetje bij met materiaalkunde. In een auto is efficiënt gebruik van materialen belangrijk, stijfheid van componenten en carrosserie zegt veel over het rijgedrag. Luchtvaart en scheepsbouw kunnen ook veel met bepaalde opgedane kennis. Zo bestaat er naast de McLaren auto-afdeling ook een kantoortje ‘McLaren Applied Technologies’. Zij hebben met/voor Ultraluxum Yachting een systeem bedacht om de 2 buitenste rompen van een trimaran in en uit te schuiven. In ruil bouwt Ultraluxum een garage in het jacht.
Boten met plek voor een auto zijn ons natuurlijk niet vreemd. Naast de vaak met auto’s bepakte aken die ’s lands rivieren onveilig maken zijn er ook tal van luxe botenfabrikanten die graag plek voor een supercar reserveren. Keihandig als je vaak in Monaco bent maar af en toe door Tunesië wil scheuren. Of voor mensen met een stekkie op een Grieks eiland. Nooit meer varen zonder de heilige koe.
37 reacties
Ook leuk maar lastig parkeren in Monaco of st Tropez.
Je blijft dan toch een beetje een rijke zigeuner.
Als je moet bukken voor de mast heb je nogal een probleem…
Je bedoelt de giek, bmwpower.
Vind het wel leuk om eens te gaan varen maar ik heb toch eigenlijk liever vaste grond onder m’n voeten. Zeilen is wel leuk maar toch niet voor altijd en als je dan zo’n boot zou kopen heeft je personeel er meer plezier van dan jezelf.
Ik zag hier eens een luxe ja ht met daarop een zeilboot :S ik bedoel, waar gaat het toch over met die rijk lui??
…
Dus nog groen bezig ook!