Aan weerszijde achterop de motorfiets een vrouwenbeen? Dan mag binnenkort niet meer, aldus Suaidi Yahya, burgemeester van het streng islamitische Lhokseumawe.
Lhokseumawe ligt in de provincie Aceh, het enige gebied in Indonesië waar de Shariawet wordt gehandhaafd. Als vrouw zijnde heb je dus te maken met kledingvoorschriften, en binnenkort ook een verbod op een normale zitpositie achterop de motor. Schrijlings achter een man op een gemotoriseerde tweewieler plaatsnemen, dus met een been aan elke kant, wordt verboden in eerdergenoemde stad. Reden: zo’n zitpositie gaat tegen de islamitische waarden in, en is tegelijkertijd te mannelijk. (Niet onze woorden, maar van burgervader Suaidi Yahya)
De oplossing om “zeden en het gedrag van de inwoners te beschermen” tegen vrouwen die te mannelijk plaatsnemen? De amazonezit, gewoon met twee benen aan één kant. Of de veiligheid daarmee niet in het geding komt pareert de burgemeester door te stellen dat vrouwen in een amazonezit (hoi 19e eeuw) op motoren er zelden vanaf vallen. Gelukkig maar.
Moslimactivisten roeren zich inmiddels en vinden dat de Sharia niet zó letterlijk toegepast dient te worden, maar men het gezond verstand moet gebruiken.
Onderstaand tafereel (geschoten in New Delhi, enigszins uit de richting) wordt er dus gemeengoed.
Over aparte regelgeving omtrent vrouwen in de zijspan is vooralsnog niets bekend.
46 reacties
Voordat je het weet heb je haar op je schoot, als zo’n machojoch op achterwiel optrekt.
Ik ken er wel eentje dat ik vaak lees in kranten of hoor in het nieuws: Mannen kunnen daar met 14 jarige meisjes trouwen, vervolgens gaan ze op huwelijks reis ( wellicht op de motor ) en worden ze ontmaagd en afgestoten door de partner en eigen familieleden.
Vervolgens plegen ze zelfmoord of worden ze vermoord. Kortom er is altijd een manier om te vluchten van de wet en regelgeving in dat soort landen. Een vicieuze cirkel anno 2013…
Oh ik dacht dat dit alleen voorkwam in het buitenland.
er zijn daar nog gebieden waar het normaal is dat vrouwen met de borsten bloot lopen ..
Maar ja, t gaat soms wel belachelijk ver met wat de regels daar betreft (met name de strenggelovigen.
vast met zijn nicht getrouwd ..
vast zwaar sexueel frustie ..
vast een dochter die sinds kort geslachtsrijp is ..
gewoon een minderwaardig persoon dus ..
en ja .. die worden ook in Indonesie met de nek aangekeken ..
Dat mag niet in dat soort landen. Vrouwen mogen daar alleen kinderen krijgen en koken.
vrouwen zijn daar ondernemender dan de mannen ..
of dat in Atjeh ook zo is weet ik niet ..
dat wordt in Indonesie toch maar als een apen-kolonie gezien ..
en die zijn in Europa ook wel te vinden ..
Ok. Ik dacht meer aan landen als Pakistan, Kazachstan enz ( midden-oosten regio ).
(ok, tikkie te ordie comment maar ach moet kunnen in het nieuwe crisisjaar nietwaar?)
Ofdat het gewoon een paar idioten zijn die werden verkozen en die nu wat van deze apenstreken uithalen tot ze worden buitengebonjourd of weggestemd.
Ik vind het een belachelijker regel. Ik lijdt hieruit ook af dat vrouwen er geen voertuig mogen besturen?
http://static.autoblog.nl/images/wp2010/bikini-motor.jpg
Dat heb ik dan toch liever ;)
Bovendien ‘vergeet’ men iets te graag dat er ook protesten zijn van moslimactivisten…Maar daar heeft iedereen weer overheen gelezen??!