Ophef in Engeland. Op verschillende fora maken BMW-eigenaren zich druk over een golf aan autodiefstallen in de maand maart in één enkel gebied. Het zou veelvuldig om BMW's gaan die binnen een paar minuten via de OBDII-aansluiting zijn te 'hacken'.
OBDII, het klinkt als een gemuteerde bacterie, maar er is geen moderne auto op de weg die niet over dit -verplichte- diagnosesysteem beschikt. Het is in feite een universele stekkeraansluiting waarmee foutcodes en aanverwante zaken worden uitgelezen door garages en dealers. Zie ook deze uitleg.
En daar zit nu de crux. Een Engelse BMW 1M-eigenaar zag op camerabeelden hoe tuig binnen een paar minuten met zijn 340 pk sterke speeltje aan de haal ging. Hij claimt dat het raam werd ingetikt en de boeven van buitenaf makkelijk toegang hadden tot de OBDII-aansluiting (foto) in de buurt van de pedalen. Hierop sluiten ze een apparaatje aan waarmee de sleutelcode in een ‘blanco’ BMW-sleutel is in te programmeren, en klaar is de gecapuchoneerde autodief. Vervolgens rollen ze hem van het terrein af en rijdt het dievengilde weg met een dure BMW die op kinderlijk eenvoudige wijze is gekraakt. Althans, als de claim van de eigenaar klopt, en daar lijkt het wel op, aangezien één van de dieven met een stuk elektronica loopt te sjouwen. Check het filmpje hieronder en oordeel zelf.
Het inleren van een sleutelcode via OBDII gaat via een apparaat dat in onderstaande video wordt gedemonstreerd door een paar Bulgaren. Echt of fake? Helaas lijkt het eerste aan de orde te zijn. BMW zou er in dat geval goed aan doen om de inleesprocedures van sleutels iets beter te beveiligen. BMW zegt op de hoogte te zijn van de geruchten. (via 1Addicts)
85 reacties
Het zijn juist de lugubere garages in Nederland die mede verantwoordelijk zijn voor de diefstallen, door de juiste apparatuur en manieren van stelen door te briefen naar figuurtjes die geld tekort hebben.
is duidelijk aanzetten tot diefstal ..
de copuchonknakkers zijn eigenlijk het slachtoffer ..
(citaat van Sjakie van Kooten) ..
Grapjas.
Wel vreemd dat ze dan over gelijkmatige beveiligings systemen beschikken op elke type model / uitvoering.
Maar goed BMW heeft ook inbouw GPS en die tik je er niet 1 2 3 uit. Elk voordeel heb zn nadeel. Hopen maar dat de daders hem niet in de prak rijden en links laten liggen vanwege die GPS systeem.
Enige manier om een wagen te beveiligen is door er een gewapende dwerg in te verstoppen.
Hahaha eentje die kung fu dan kan, dat zou ik ook wel willen. :D
Ha ! Inderdaad.
+1
Hahaha idd. voortaan maar een smiley erbij zetten. :D
Ik zou geen enkele reden weten waarom. Hij is 20k duurder, maar de 1m is echt geen budgetauto zonder beveiliging. En de 1m is nieuwer, dus zou beter beveiligd moeten zijn.
1M, M3; Drie keer zo moeilijk? M5; Vijf keer zo moeilijk. Etc…
renard deed dit geruime tijd geleden al gladjes voor in deze franse docu. interessante docu om te zien hoe bepaalde mensen elke avond gewoon een auto van min. 40.000 euro mee naar huis nemen
Aan de anderen: de link hierboven is zeker het kijken waard. Let er echter wel op dat het in het Frans is, geen ondertitels.
http://mp4.streampower.be/vrt/vrt_mobile/vrtnieuws_geo/GEO2011/02/210239025ONL1102133126562.Geo3GP_MPEG4.3gp
dank u ..
Een goede manier van beveiligen is 4 herders om de deur buiten s’nachts. ouderwets en doeltreffend.
Te koop op http://vag-info.com/BMW%20Group%20products.htm
kan zomaar gejat zijn, of ze hebben een louche garagebedrijf erbij. en op naam van dat bedrijf die zooi gekocht.
8k heb je er zo uit bij al die dingen
Dit is natuurlijk niet afdoende, maar toch vervelend voor zulke gasten als zij in alle stilte bezig zijn en dat ding begint te loeien terwijl zij met de OBD willen beginnen.
Als je kijkt vanaf >>9:40 MINUTEN<< hoe ze bij een mini inbreken en hem even starten , alleen maar om te laten zien hoe makkelijk het gaat om een auto te stelen ( voor hun dan ) . Even later rijden ze nog door de wijk en komt politie hun achter na . Maar ja ze hebben de perfect get away car audi (r)s6? ! Politie had geen schijn van kans !
Filmpje is wel in het Frans maar ach kijk hoe ze te werk gaan.
http://youtu.be/o3S8TVTzSOM
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm93bC50b3JxdWUiXQ..
Maakt niet uit welk merk auto je hebt, die van jou kan dus ook binnen enkele minuten meegenomen worden.
ODBII is een universeel systeem (zodat garage’s niet 10 verschillende apparaten nodig hebben). Met een apparaat via VAG kun je dus ook een BMW uitlezen
Eigenlijk is het heel slecht dat dergelijke standaarden niet beter beveiligd worden. In elk geval niet alle systemen op 1 stekker. diagnostics en foutcodes kunnen wel, maar ‘gevaarlijker’ spul op een alternatieve, moeilijkere manier.
Maar ook simpel spul. Waarom niet het hele ODB2 systeem uitschakelen als het contact uit is? of als er geen sleutel in zit. Die laatste zal wel onmogelijk zijn, in de uit stand past elke sleutel. Maar via het contact lijkt me wel te doen.
daar heb jij weer gelijk in.
Er is vast iets voor te bedenken
oplossing is erg simpel, duw je obd stekker uit zijn houder, en duw er een afgeknipte voor in de plaats.. werk zelf bij een vag gerichte garage, en het is meer dan bekend dat deze kastjes ook in de vag wereld in omloop zijn..
Dus voor een BMW moet je via BMW een apparaat zien te krijgen. Of stelen van een BMW garage. Of een hacker heeft het BMW protocol ontcijferd.
Verzekeringsmaatschappijen doen extreem moeilijk in dit geval, zeker als de wagen ergens anders total-loss wordt teruggevonden (ramkraak, hold-up, ongeval, vandalisme). Zorg zeker dat je steeds je twee sleutels hebt en indien je je reservesleutel kwijt bent, doe hiervan aangifte en laat nieuwe programmeren bij de dealer
Zij konden ook met een “betaalbaar” apparaat veel nieuwe wagen starten zonder probleem..
Elektronica, ik ben er nooit voorstander van geweest..
Elektronica is prima, geen enkel probleem mee. Het probleem is dat er niet goed over nagedacht wordt. Dan gebeuren dit soort dingen.
Hetzelfde probleem zie je in veel ecu’s, het is zo’n mooi systeem, maar veel programmatuur bestaat uit lapjes oude en nieuwe software die ongeveer samenwerken. De meeste storingen komen ook voort uit ‘foutjes’ in de software
Merci voor de link, handig voor de nederlanders die het willen zien kende hem alleen in et frans , Les Caids de Cité, te prachtig toen ik dat jaartje geleden voor het eerst bekeek!
Echte dieven pakken toch wel wat ze willen pakken..