Tijd voor een lijstje -uiteraard met foto's- van veelvuldig door jullie genoemde logo's!
Vorige week vroeg ik jullie naar de mooiste autologo’s en op die oproep werd massaal gereageerd. Nu kun je natuurlijk zelf door alle comments scrollen en er op Google de betreffende foto’s bij zoeken, maar hoe fijn zou het zijn als iemand anders dat al voor je gedaan had? Welnu, bof jij even, want doordat je dit artikel hebt aangeklikt kun je je die moeite besparen en hoef je nog slechts te scrollen.
Allereerst heel even naar boven, want daar staat weliswaar niet het meest genoemde logo, maar wel een van de fraaiste. Liefst vier (@foutlander, @peugeotgti @thearchitect en @garp) van jullie kwamen met dit hood ornament van het relatief onbekende Hispano-Suiza op de proppen. Het versiersel stelt overigens een ooievaar voor, mocht je het je afvragen.
Jaguar, Maserati en Alfa Romeo zijn de drie merken die het vaakst werden genoemd, dus we trappen af met deze drie klassiekers. Bij Jaguar werden echter zowel het ronde logo op de neus als de springende roofkat genoemd, dus dan doen we daar gewoon een extra plaatje bij!
Een merk dat maar één keer in de comments wordt genoemd is Chevrolet. Waarom hij dit lijstje dan haalt? Omdat @mrskyline wat mij betreft de leukste comment van het artikel had:
Ik vind het chevrolet logo een grote plus
Hoewel sommigen liever een ster in de voorruit hebben dan op de motorkap, werd het Mercedes-logo wel erg vaak genoemd. Hoewel Mercedes een van de laatste merken is dat vasthoudt aan een staand embleem op de motorkap, is het overvloed van de modellen tegenwoordig uitgerust met een grote ster in de grille. Jammer, want volgens @lekbak is dat oude logo juist heel handig.
mercedes ja. Maar dan wel het motorkap embleem. Dat is niet alleen mooi maar ook een handig vizier als je op smalle wegen rijdt.
Van steigerende hengsten zijn jullie ook niet vies, zowel Porsche als Ferrari kwamen bovengemiddeld vaak voorbij.
@niekie1999 komt nog met een leuke en vermoedelijk onbekende suggestie, namelijk de Britse Gordon Keeble. Een sportwagen met een schildpad als logo. Dat kan natuurlijk niet goed gaan en dat klopt, het merk bouwde slechtst één (weliswaar schitterend) model.
Nog zo’n bij het grote publiek onbekend merk is het Belgische Minerva, genoemd door @leaper035t en voor de oorlog een fabrikant van zeer luxe personenauto’s, na de oorlog bouwden ze met name Land Rover’s in licentie. Die laatste hadden niet zo’n uitbundig hood ornament, maar de vooroorlogse modellen maakte goede sier met de kop van jawel… Minerva!
Ik sluit af met een bere-goeie suggestie van @sketcher, die precies weet hoe hij mij moet paaien.
Ik vind het logo van LADA wel mooi met het viking schip er op.
60 reacties
Lijkt me trouwens leuk om het verhaal achter de vele ornamenten te lezen (Tip @autoblog ;))
Voor vermaak en vertier vanavond een paar links:
http://www.darkroastedblend.com/2011/07/awesome-car-hood-ornaments.html
http://justacarguy.blogspot.nl/2010/08/hood-ornament-identifiaction-guide.html
Lincoln staat er ook tussen :)
Lijkt me een mooie taak voor mij ..
Heb eng veel documentatie over dit soort meuk ..
verras ons met een artikel..
nee serieus lijkt me dat zeer interessant!!
Wordt dan een artikel met heel veel puntjes..
Ik vind dat juist een mooi logo. Lekker herkenbaar. Zeker toen ze zo groot waren, zoals in de jaren ’80.
http://www.jt63.com/UploadFiles/2013/2/20130313044613692.gif
Hotchkiss, ja, leuk merk. Heeft het niet heel lang volgehouden. Na de oorlog hebben ze nog wel een vrij moderne auto gebouwd. Met voorwielaandrijving en veel aluminium gebruik. De Hotchkiss Grégoire. Vernoemd naar zijn geestelijk vader: Jean-Albert Grégoire.
Een ingenieur die mede voor gezorgd heeft dat voorwielaandrijving een succes is geworden. In de jaren 20 maakte hij al op de 24h van Le Mans furore met een voorwielaangedreven Tracta racewagen. Daaropvolgend bouwde hij onder Tracta diverse personenwagens (Type D, E en F.) . Dat zijn de eerste serieuze voorwielaangedreven personenauto’s. Citroen heeft later de techniek overgenomen en écht succesvol gemaakt met de Traction Avant.
Peter Mullin, wie anders, heeft een prachtige Type D in zijn museum staan:
http://www.mullinautomotivemuseum.com/#!/discovery/car/76/photos
http://www.ic-tm.nl/images/klassiekernieuws/07_HOTCHKISS.jpg
vind deze asterix op de rover p3 toch een stuk mooier:
http://www.simoncars.co.uk/rover/slides/aa_Rover%2075%20(P3)%20ornament.jpg
ok, omdat het kennelijk geen hoedornament mag zijn van ome lincoln is hier de logo versie (voor leaserijders denk ik):
http://c7.alamy.com/comp/EN1GTB/rover-80-badge-detail-at-a-classic-car-show-EN1GTB.jpg
http://www.oudedaf.nl/fotomap%20paginas/andere%20merken/Hotchkiss/2009-06-21%20%20hotchkissDH60plat.rid.jpg
https://w-dog.net/wallpaper/packard-goddess-of-speed-packard-hood-ornament-hood-icon-monochrome-close-up/id/203534/
Nash .. Word je helemaal rustig van ..
Hispano Suiza relatief onbekend bij AB-ers…dacht het niet.
http://images.fineartamerica.com/images-medium-large-5/1950-oldsmobile-rocket-88-steering-wheel-3-jill-reger.jpg
http://images.fineartamerica.com/images/artworkimages/mediumlarge/1/1950-oldsmobile-rocket-88-convertible-emblem-jill-reger.jpg
Vind ik echt prachtig gedaan!
De rocket periode ..
Voor de rest is het niet veel soeps bij de op 5 na oudste autofabrikant ter wereld ..
Hoodornaments van Pontiac zijn dan weer het toppunt van superdupergaafies ..
En er is handel in. Serieuze handel….
http://www.rmsothebys.com/am12/amelia-island/lots/the-lalique-mascot-collection-of-ele-chesney/1049586
Lalique .. Is die niet van de dragonfly ??
Grote glazen libelle ..
Jup. Van glas, daar durf je toch niet meer mee te rijden?!
http://media.gettyimages.com/photos/lalique-dragonfly-hood-ornament-bought-by-dancer-tilly-losch-for-her-picture-id513855276
Als de belijning van de weg de ster doorkruist, rijd ik met mijn wielen op de streep. Zo weet ik hoeveel ruimte er nog rechts naast me is :D
En je weet je radiateurdop makkelijk te vinden ..
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/89/ef/a9/89efa9941cba935436f45f8971baaba2.jpg
Potverdikke, wat waren de Fransen toch ontiegelijke helden voor de tweede wereld oorlog! Superieur aan alles en iedereen? Ik ben geneigd te zeggen van wel….
Tsja, net de belle epoque achter de rug, de tijd waarin de Fransen het potentieel van de auto omarmden en het automobiel eigenlijk op de kaart hebben gezet en dit Voisin ornament, ja art deco !
Ook meteen de mooiste!
Zeker een logo als dat van Alfa Romeo is eigenlijk gewoon een rommeltje. Toen ze begonnen wilden ze iets doen in de stijl van de Italiaanse oude adel, en hebben – zoals zoveel families die daar zin in hadden – gewoon een handvol elementen uit de heraldiek bij elkaar gemikt.
Hetzelfde verhaal als van Cadillac. En da’s dan ook net als AR een veel te druk logo, dat in de loop der jaren telkens door een stylist versimpeld wordt, in de hoop dat het ooit zal smoelen.