Dat zou de Fiat Chrysler Automobiles namelijk miljarden per jaar kunnen schelen.
Ondanks dat Fiat baas Segio Marchionne een samenwerking met GM al jaren bovenaan zijn verlanglijstje heeft staan, houdt General Motors de boot steevast af. Vandaag was hij in Amsterdam voor een aandeelhoudersvergadering. Daar liet hij journalisten (en aandeelhouders) weten dat hij zijn zoekveld heeft verbreed naar de andere zware jongens van de autoindustrie; Ford, Toyota en Volkswagen.
Een fusie met Volkswagen zou zeker geen verkeerd idee zijn. VAG aast namelijk al een tijdje op het brede dealernetwerk van de FCA aan de andere kant van de oceaan, want het lukt de Duitsers maar niet om daar vaste grond onder de voeten te krijgen. Ook zou Alfa Romeo met een breder budget uit de brand zijn geholpen en zou het eindelijk weer eens nieuwe modellen kunnen gaan produceren.
Verder heeft Marchionne een fusie met de Koreaanse automerken ook overwogen. Echter laat hij doodleuk weten dat “The Koreans don’t get married.”. Iets waaruit wij opmaken dat Hyundai Motors en Kia niet op interesse hoeven te rekenen. (via bloomberg.com)
45 reacties
Een echte fusie gaat VAG nooit mee akkoord.
Dus dan is het FCA die in VAG opgaat, of een samenwerkingverband. Behalve dat dealernetwerk in de US, is mischien her en der wat technologie omtrend kleine diesel motortjes nog interesant; maar verder weet ik eigenlijk niet wat VAG van FCA zou willen hebbben.
Interessant om te zien of er hier een relatie gaat ontstaan.
VAG is een beursgenoteerd bedrijf, in dit geval gaat het om de wens van de aandeelhouders. Maar zelfs als de VAG aandeelhouders denken dat dit een goed idee is ben ik bang dat de toezichthouders tegen een volledige fusie of overname zullen zijn. VAG wordt dan veel te dominant op de Europese markt.
bier merken zoals peroni grolsch en meantime zijn in de verkoop gegaan. Dit zelfde zal er dus ook gaan gebeuren met VAG eN FCA
En als je kijkt hoe snel de Koreanen hebben geleerd zou nú een heel goed moment zijn om in te stappen.
Kia en Hyundai ??
Denk niet dat FCA iets te bieden heeft ..
Zelfs zuid Amerika doen ze al op eigen houtje ..
Misschien als ooit een blok aan hun been nodig hebben ..
Hij heeft zelf goede kaarten in handen.
En zou door het delen van platforms zelf een lijn Amerikanen en Europeanen kunnen neerzetten, iets wat de basis is van VAG en eerlijk gezegd de meeste concerns.
laten we eerlijk zijn en eerlijk wezen, het grootste verschil tussen VAG producten is eigenlijk alleen de prijs.
Want veruit de meeste VAG producten die als Taxi door het leven gaan zijn Skoda’s
En FCA beschikt over een mooie doos met juwelen, ook de Amerikaanse namen als Dodge Plymouth en Chrysler zijn van de gevestigde orde en de FIAT Ducato’s en Doblo’s die als Dodge trucks worden verkocht !
http://cache.automotive.stringcontent.com/media/library/auto/USC50RMV062A022006.jpg
Ik zelf krijg steeds meer de indruk dat de Agnelli familie er geen heil meer in ziet in de hele autoproductie en ze zelf niemand hebben binnen de gelederen om het concern te leiden.
Of dat er achter de schermen nog steeds een Fiat – Alfa – Lancia oorlog cq cultuur heerst.
Maar er zit volgens mij zat potentieel in het hele concern, smijt een stel jonge Amerikaanse en Europese honden bij elkaar en laat ze creatief zijn.
Die 500 serie heeft niet het eeuwige leven en is al net zo uitgemolken als de New Mini
KOM OP NOU !
Beste! Niet, dat ik het niet met je eens zou willen zijn, maar ik kijk er toch even anders tegenaan.
Ik ben van mening, dat Marchionne helemaal niet zo’n goede kaarten in handen heeft. Wat is er nog over van het Agnelli-imperium van weleer en het trio Fiat-Alfa-Lancia? Lancia op sterven na dood, Alfa met een (helaas) niet eens compleet modellengamma, (waarvan het nog maar de vraag is of het überhaupt nog wel iets zal worden met dat merk) en Fiat, dat nou ook niet kan roemen op een marktaandeel van enig belang buiten de eigen landsgrenzen.
En Chrysler? Ook dat merk en de afgeleide daarvan zijn nou niet bepaald de succesnummers van de Noord-Amerikaanse automarkt te noemen.
En dan mogen er wel hogere idealen gesteld worden zoals gemakkelijkere toegang tot de wederzijdse markten en kostenbesparingen door het wederzijdse gebruik van platvormen, ze zijn nog nooit gelukt.
Ook een goede samenwerking tussen Europeanen en Amerikanen is nog nooit gelukt! Welke voorbeelden wil je? GM en Opel? GM en Saab? Ford en Volvo? Ford en Jaguar/Range-Rover? Daimler en Chrysler? Chrysler en PSA?
Voor mijn gevoel zijn de CEO’s van deze giganten er alleen maar op uit om via een fusie hun eigenbelang te dienen en wel: Ik wil de grootste hebben (sorry!) zijn! De allergrootste van de héééle wereld! Maar dat zal alleen gaan met enorme offers voor de samenleving als geheel, omdat dergelijke strategieën alleen maar mogelijk zijn door opoffering van vele arbeidsplaatsen en ellende voor “den werkenden mensch”.
Kijk naar wat Prof. Dr. Dr. Dr. Dipl. Ing. Jürgen Erich Schrempp, voormalig CEO van Daimler-Chrysler, heeft bekend over de fusie van die twee bedrijven: De culturen passen gewoon niet bij elkaar. En dan heeft hij het alleen nog maar over Duits-Amerikaanse verschillen. Hoe zou dat dan moeten uitpakken tussen Italianen en Amerikanen?
http://nu.nl/economie/2317929/volkswagen-aast-alfa-romeo.html
Bovendien lijkt het mij nogal onzinnig voor VAG om nog meer merken te hebben. Ze hebben nu al zoveel modellen dat ze met zichzelf moeten concurreren. Een merk om door te breken in Amerika is misschien nog niet zo gek. Maar goed dan moeten ze wel auto’s gaan maken die verkopen in Amerika, en niet een of andere Chrysler die eigenlijk een VW Passat is.
http://images.hgmsites.net/lrg/2009-volkswagen-routan_100144925_l.jpg
Dus dat mag ook wel terugkomen naar de fiat groep want daar gaat het momenteel toch niet zo goed op die twee gebieden.
Fiat ziet nieuwe fusiepartner in VW, Toyota en Ford
15-04-2016 16:49
Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ziet Toyota, Volkswagen en Ford Motor als mogelijke fusiekandidaten. Dat liet ceo Sergio Marchionne weten tijdens een aandeelhoudersvergadering van FCA vandaag in Amsterdam.
Eerdere pogingen van Marchionne om een intensieve samenwerking aan te gaan met General Motors zijn tot nu toe nergens op uitgelopen. “De deur is nooit dicht, de noodzaak om te consolideren blijft”, zou Marchionne zich hebben laten ontvallen in de wandelgangen van de vergadering, meldt Automotive News Europe.
Hyundai
Ook een samenwerking met Koreaanse autobouwer Hyundai zou volgens de Italiaan tot de mogelijkheden behoren.
FCA verwacht jaarlijks 10 miljard dollar aan ontwikkelingskosten te kunnen besparen wanneer het fuseert met een grote autobouwer. Een fusie is volgens het concern ook de enige manier om zijn huidige achterstand bij de ontwikkeling van modellen met een hybride aandrijflijn en autonome auto’s in te halen. Marchionne ontkrachtte eerder deze week het gerucht dat er fusieplannen zijn met PSA.
Bron: automotove-management.nl
Typisch dat in dit stuk staat dat een samenwerking met Hyundai tot de mogelijkheden behoort terwijl hierboven toch iets anders staat.