Echt, je verwacht het niet. Sinds onze overheid gestopt is met het luisteren naar de ellenlange procedures van milieuclubs, en asfaltheld Camiel Eurlings met een aangepaste versie van de Spoedwet Wegverbreding onder zijn arm het land doorreisde op een wals, zijn de files zowaar afgenomen. Hoe. Verzin. Je. Het.
Wat iedereen al dacht, heeft Rijkswaterstaat vandaag netjes bevestigd. Ook dit jaar is het aantal files flink afgenomen en in het eerste kwartaal daalde de filedruk met 5,6 procent ten opzichte van 2011. Niet omdat we minder rijden. Ook niet omdat de crisis al onze auto’s heeft stukgemaakt. Nee, dankzij meer asfalt staan we minder lang vast. In de eerste drie maanden stonden we namelijk 2,2 miljoen uur minder in de file dan een jaar eerder. En daarmee zitten we weer keurig op het fileniveau van 2000.
Het extra asfalt is niet alleen tot ons gekomen in de vorm van verse rijstroken, ook vluchtstroken die tot (permanente) spitsstrook zijn gebombardeerd helpen hieraan mee. Een pluim was er voor de A2 en de A4 (Burgerveen-Zoeterwoude), waar gemiddeld dertien minuten sneller wordt gereden. Het bonusasfalt op de A12 bij Gouda heeft ook een positief effect op de filezwaarte.
Maar nu de schatkist leegraakt en het Kunduz-akkoord iedereen met vier wielen nadelig beïnvloedt, is er dan nog wel geld om verbredings- en andere wegprojecten voort te zetten? Wel volgens Camiel’s opvolger, Minister Schultz van Haegen: “Voor onze economie is het essentieel dat de bereikbaarheid optimaal is. Daar moeten we de komende jaren hard aan blijven werken.” Mooi. Daar gaan we je aan houden (hoewel je straks weer weg bent).
Hieronder de Top10 met plekken waar het nog altijd het vaakst dichtstaat. (via RTL)
1. A50 Arnhem-Eindhoven: tussen Waalwijk en Ewijk
2. A4 Delft-Amsterdam: tussen Leidschendam en Zoeterwoude-Dorp
3. A4 Amsterdam-Delft: tussen Hoogmade en de brug over de Oude Rijn
4. A20 Hoek van Holland-Gouda: tussen Crooswijk en Terbregseplein
5. A10 De Nieuwe Meer-Coenplein: tussen Coentunnel en Coenplein
6. A9 Alkmaar-Amstelveen: tussen Haarlem-Zuid en Raasdijk
7. A15 Rozenburg-Ridderkerk: tussen Charlois/Rhoon en Vaanplein
8. A13 Rijswijk-Rotterdam: tussen Overschie en Kleinpolderplein
9. A12 Den Haag-Arnhem: tussen tussen Lunetten en Bunnik
10. A12 Den Haag-Arnhem: tussen Reeuwijk en Bodegraven
37 reacties
Wij hebben in heel België welgeteld 1 spitsstrook, op een stukje van de E313, in 1 richting.
“Omdat anders meer mensen terug met de auto naar hun werk zouden rijden.”
Sinds de aanleg van deze extra strook rijdt de ring veel vlotter !
Inderdaad, echt een kut stuk nog steeds, en zorg nog steeds dat ik sowieso de ring ( Amsterdam ) A10 kan vermijden ( werk in Haarlem ). Probeer overigens na Muiden de A9 te pakken ipv van bovenstaande, daar staat bijna nooit file meer.
Nou ja nu, straks weer als ze van hun luie krent komen na het stappen :P
Ps. Alinea 3 > snelle = sneller.
Voor de rest is het een open deur intrappen, de files worden met meer asfalt korter (en breder :))
Nederland kennis economie ( ja vroegah wel ).
Meest frustrerend is nog, dat als je naar rechts kijkt, je 1 groot, groen landschap ziet. Kan makkelijk 2 banen bij en bij Gorinchem een nieuwe brug. Klaarrrr