Tesla Model S in Noorwegen
Onderweg van Zweden naar Noorwegen via de Fiskevägen route deze foto’s gemaakt.
Onderweg van Zweden naar Noorwegen via de Fiskevägen route deze foto’s gemaakt.
Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Mooi! Wat deed de range van de Tesla, en hoe waren de temperaturen?
@sir_smokalot: Range is eigenlijk gelijk aan die in Nederland. Ik heb -22C mee gemaakt en verbruik ging niet hard omhoog.
Dat komt grotendeels ook doordat je hier niet harder dan 80km/h kan (en wil!) rijden, maar vaak rijd je zo rond de 70km/h.
Gewoon verwarming op 20C en ook stoelverwarming aan.
De SuperChargers staan op maximaal 200km bij elkaar vandaan, geen enkel probleem.
@sir_smokalot: Koudste was -22 en de range was toen nog prima, vergelijkbaar met in Nederland.
Dat komt omdat je hier langzamer rijd, 70 a 80 maximaal, vaak zelfs maar 60 op deze weg.
500km op een dag is véél door Noorwegen en Zweden.
Gewoon verwarming op 20C, stoelverwarming op max en rijden!
Neem aan dat het daar tussen de -30 en -40 is dus z’n range zal wel tot de helft gereduceerd zijn(vermoed ik)
@Alfarobert: Da’s wel erg koud hoor, denk dat het wel wat minder is ;)
@Alfarobert: valt denk ik wel mee. Hier in Zwitserland in de bergen -19 gehad en de range was max. 10% minder. De truuk is om de auto voor te verwarmen terwijl ie aan de lader hangt. Dan wordt de batterij niet gebruikt. Dan begin je de reis met een volle batterij.
Wat er wél aardig in hakt is de enorme rolweerstand veroorzaakt door rijden door sneeuw. Dat heb ik ook een keer gehad en toen had ik wel 25% minder range. Maar goed, dat heb je met elke auto. Door de sneeuw ploegen (uit zicht van banden) kost nu eenmaal energie.
25% range-reductie betekend nog steeds effektief 250 tot 280km range. Meer als genoeg om naar een volgende SuperCharger te komen in Noorwegen.
@Alfarobert: Hij verwarmd de batterij wat uiteraard wat energie kost maar er ook voor zorgt dat drop in range erg mee valt.
Als ik mij niet vergis doet hij dat ook als je hem oplaad in koude condities.
Mooie platen!
Super gaaf!!
Hebben ze daar al om de 100km laadpalen?
@mrrallycross: zoiets. In die landen betalen elektrische rijders niks voor de overheid(tol, belastingen etc)
Daarom staan daar ook zo veel laadpaaltjes
@jorndvv: Zelfs een zeer ongunstige 25% range-reductie betekend nog steeds effektief 250 tot 280km range (real-life ervaring). Meer als genoeg om naar een volgende SuperCharger te komen, ook in Noorwegen.
Geen “laadpaaltjes” nodig (duurt ook erg lang met een Model S want de batterij is groooot).
@mrrallycross: Ik maak gebruik van de Tesla SuperChargers, zie http://www.supercharge.info/ voor alle locaties.
Gave foto’s! Leuk om zo’n Nederlandse Tesla zo ver weg te zien in de ijzige kou. Ik zag juist een Noorse Tesla in Zandvoort afgelopen zomer. ;-)
Heerlijke trip zeg! Kom vaak voor m’n werk in Scandinavië en geniet er altijd weer van om over de sneeuw te rijden.
Enjoy!
Wat voor een functies beoefenen jullie, dat je van die mooie trips mag maken?
@sjaakdraak: Ik heb een eigen IT bedrijf. Zo ook de Model S gekocht en nu 3 weken door Zweden en Noorwegen aan het rijden.
Mooie foto ’s hoe doe jij dat dan met die sneeuw dat je voorkant nog zo schoon is?
@flik2punt0: Geen vallende sneeuw en nauwelijks verkeer wat het voor je opwerpt en geen strooizout wat er bruine smurrie van maakt?
@flik2punt0: De sneeuw op de achterkant is alle verse poedersneeuw die de in de werveling van de auto blijft kleven.
Om de 50km even stoppen en achterkant schoon maken, anders zien anderen je lichten niet meer.
Heerlijk! Voor de opvolger de dual-motor versie? Lijkt me wat handiger (en veiliger) in de sneeuw ;)
@trustmeiamanengineer: de RWD versie doet het al fantastisch in de glibberige sneeuw. Het zwaartepunt ligt *onder* de assen en de traction-control is héél erg goed. De auto stuurt erg fijn en voorspelbaar.
@fijnkonijn: Klopt! De TC werkt echt perfect. Ik ben verbaasd hoe goed deze auto met RWD rijd in deze omstandigheden.
Wel erg gaaf om met een Tesla zo ver te rijden.
Elektrische 4 wiel drifts FTW!
@ohoogeveen: Ik heb een gewone S85, dus moet het met RWD doen. Driften? Jup, de hele dag door :)
Op het TeslaMotorsClub forum heeft widodh aangegeven dat zijn verbruik nu 236Wh per kilometer is over de hele reis. Daarmee is zijn bereik naar verwachting tussen de 300 en 325 kilometer bij een full charge.
@eett: Iets te snel verstuurd.
Mooie plaatjes Widodh!
@eett: Klopt! Langse stuk wat ik moest rijden was van Zweden naar Noorwegen. 250km via besneeuwde wegen en bijna geen verkeer. Geen enkel probleem.
Gaaf om een tesla zo ver weg te zien komen!
@Thijsj: Inmiddels zijn we in Tromsø, ver boven de poolcirkel in Noorwegen.
ik ben een beetje tesla moe
cool!
Meer tesla palen daar dan in heel Nederland joh
Jaloers!! Wij gaan ook al jaren op vakantie naar Noorwegen, helaas niet met een Tesla. Prachtige foto’s geniet er van!
Sweet, autojunk heeft een vernieuwd uiterlijk! Nu autoblog zelf nog! Gave foto’s ook btw.
@mrB: check, opmerken of suggesties zijn welkom:
http://www.autojunk.nl/2015/01/nieuwe-autojunk-layout
100% awesome. Wat een avontuur
Foto 1 en 2 zijn erg gaaf. Het blijft wel wat vreemd ogen met de luchtvering omhoog.
Fijne vakantie in ieder geval!