Mijn nieuwe Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Vandaag een Alfa Romeo 2.0 JTS aangeschaft. Na een suzuki alto 1.0 (2000), een opel corsa D 1.2 (2010) en een Fiesta Sport 1.6 (2009) nu eindelijk een Alfa voor op de stoep staan. En wat rijdt en stuurt hij heerlijk! Hoop er nog vele plezierige kilometers mee te maken, moet vast goedkomen met 81 op de teller!
Fraaie auto! Veel plezier ermee!
Mooie aankoop. Geen fan van de kleur. Maar dat is iets persoonlijks. Veel rijplezier gewenzt.
@ikleesookoverautos: vind doorgaans zilveren auto’s ook maar wat saai.. maar de details van het design komen in deze kleur (en in dit licht) prachtig mooi uit!
Vind de kleur hem ook mooi staan al zou ik hem stiekem misschien wel liever in het rood willen hebben @ukbob:
@ukbob: precies dat, ik heb bijna 8 jaar en 200.000 km gereden met een grijze in combinatie met rood leer en ergens was het de perfecte kleur voor het lijnenspel zodat de highlights en schaduwen altijd goed.
Verder is een Eibach set dempers en veren ook echt een aanrader, ik had zelfs sport stabilisatorstangen wat hem op het randje maakte maar ondanks dat nog prima bruikbaar.
@dndeeef kijk ook naar een aluminium bodemplaat want dat standaard plastic ding houd niks en de kosten zijn nauwelijks meer voor iets wat de rest van zijn leven mee gaat
Zie bijv. https://www.qverde.nl/shop/categorieen/producten/?Alfa+Romeo+Alfa+GT+Bodemplaten+%2F+motorafdekking/AB65E90B7F29486585B29140C8A62809 en http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-GT/Motor-Luchtfilters:::1_17_70.html
@knapzuur: of een bilstein set. Die heb ik onder m’n GT, en rijdt ook erg goed, maar is in hoogte verstelbaar. De eibach verlaagd met 3cm of niet? Ik vond dat zelf net te veel…
Heb je ook meteen een goeie ANWB abonnement voor pech gevallen afgesloten?
@moewat: nou nou nou wat een haat
@apriliarsv: hoezo haat? Dikke reclame voor de ANWB en eigenlijk een goed advies voor bij elke gebruikte auto die niet meer in de pechdienst van de importeur zit.
@moewat: heb je er ervaring mee ?
@MoeWat:
Het is een Alfa geen Audi , begint wel allebei met de letter A dat moet ik je nageven.
@monsieurleloure: Nu is het wel zo dat de 2.0 JTS motoren net zo graag olie lusten als de eerste TFSI motoren van VAG…
Voor de rest een mooie en fijn rijdende Alfa !
@monsieurleloure: Audi de absolute benchmark.
@MoeWat: als je niet weet waar je over praat.. gewoon je APK bij een officiële Alfa Romeo/Fiat dealer doen en je krijgt ieder jaar gratis Ciao Fiat Europa Service.. en waarschijnlijk nooit nodig met je weet hoe je met je spullen om hoort te gaan!
@MoeWat: wie weet. Gewoon goed onderhouden, warm rijden en een beetje geluk hebben. De duitse auto’s van tegenwoordig blijken ook niet meer zo betrouwbaar (met name bmw en audi). Weet niet wat jij dan rijdt atm? ?
@moewat: en jij een goede taalcursus?
Heel mooi, geniet van elke kilometer!
@bischero: voor je het weet is het namelijk de laatste?.. geintje, heet niet voor niets cloverleaf
@cloverleaf: Oh, je echt zo?
@mopar70: heet..
Vond dit toen ik wat jonger was een van de mooiste wagens die er was. Veel plezier ervan!
Check even wanneer de laatste keer de distributieriem en balansasriem vervangen is. Ze moeten om de 60k kilometers of 3 jaar als ik me niet vergis. Ooh, en reserveer een potje voor het vervangen van de bougies. Verder veel plezier met deze schoonheid
@ivofga: Allen gebeurd bij 42000 km in 2015. Ben van plan dit wederom te laten doen bij de grote beurt in maart 2019 bij ongeveer 90.000 km. Ik rijd zon 10-15 km per jaar. Verder is het een origineel NLse auto en zit alle onderhoudshistorie inclusief NAP erbij. Auto is onderhouden geweest bij vireo autos, o.a. Alfa expert, dus dst zit hopelijk wel goed :) thanks voor de info! @ivofga:
@dndeeef: Slechts 10 tot 15 km per jaar? Dan is een eigen auto toch zonde van je geld? ?
@henrie: Tuurlijk niet, als je ook maar enigzins autoliefhebber bent heb je gewoon een auto in bezit.
@henrie: Mooie oplossing om er voor te zorgen dat je altijd tegen een mooie auto aankijkt wanneer je naar buiten kijkt.
@henrie: heb vervoer nodig en wilde iets sportievers. Fiesta sport beviel niet en altijd al een alfa willen hebben, gekeken naar mito 1.4t 155pk of de 135pk multiair of een 120pk 147 maar toen zag ik deze voorbijkomen!
@dndeeef: netjes dave
@henrie: fietsen is sowieso goedkoper
.
Schitterende auto! Ook heel lang op mijn wensenlijstje gestaan, helaas is het er nooit van gekomen… veel plezier er mee!
Geniet er van! Mooi
Proficiat! Welkom bij de club, ik heb bijna dezelfde, enkel zit er bij mij de 1.8 onder! Rijdt lekker he, alleen de draaicirkel is formaat vrachtwagen, maar das niet belangrijk! Owja, ik hoop dat je maten 1.33 max zijn, anders kunnen ze niet mee achterin ?
Maar iedere keer als je weer mag vergeet je dat! Lekker hoeken met dat ding en in z’n toeren jagen! Vindt ze lekker! Haha veel goede kilometers!
@epimetheus: rijdt idd heerlijk! En nee, auto niet gekocht om mensen mee te vervoeren of voor anders praktisch nut, al kan je wel de nodige kratten bier mee vervoeren in dn kofferbak?
Auto komt echt heerlijk tot leven bij 3500/4000 toeren plus. Ben nog van plan langs te gaan voor rvs uitlaatje bij maxiperformance en wellicht bij squadra voor lichte behandeling, hoor daar veel positieve verhalen over. Maar voor nu eerst, lekker genieten en wat kilometers maken :)
@dndeeef: Alfa rij je met je hart en niet met je hoofd. Welkom bij de club ik wens je veel leuke veilige km’s. Als je goed warm rijdt (eerste 15 a 20 min, max 3500 toeren) ga je echt niet heel veel bijzonders meemaken.
@dndeeef: Rij eens langs H&S Corse in Almere, of google ze eerst eens. Naar mijn idee de grote specialist in Alfa’s en Fiat’s.
@weekert: ja heb ik al op website gekeken. Van plan daar mn onderhoud te laten doen.
In maart 2019 grote beurt met:
Distributieset
Balansasriem
4 bougies (voor 100.000 km)
En nieuwe remblokken/schijven als ik dat tegen die tijd nog niet gedaan heb want hij remt naar mijn idee te slecht, maar eerst eens kijken naar de remvloeistof.
Veel plezier ermee! Heb deze auto al een ruime vijf jaar in het Rosso Rubino en ook nog de Selespijt versie. Komend weekend lekker touren naar Italië, nu al zin in :-)
Super tof. Ga je vast veel plezier aan beleven. ?
Stijlvolle auto. Veel plezier ermee!
In 11 jaar 39000 km?? Of lang stil gestaan?
@dijan: van een oud vrouwtje geweest
@tjongejongejonge: haha van een man/vrouw uit t gooi neem ik aan want hij is in die regio onderhouden. Denk als weekendauto gebruikt. 2e eigenaar van 2015-2018 heeft de km stand verdubbeld. Nap pas en alle onderhoudshistorie zit erbij echter!
Heerlijke bak, heb zelf een jtd gehad. Geniet ervan!
Veel plezier een alfa is leven, leven is alfa. Je hoort erbij ;)
Vooral dapper eigenlijk
Toffe wagen!! , veel veilige kilometers toe gewenst??
Prachtige auto! Gefeliciteerd! Helaas een kut blok….ach wie weet heb je mazzel
Veel plezier ermee!
@ivofga.
Deze alfa jts heeft gewoon maar 4 bougies en kosten niet veel.
Belangrijkste is warm rijden minimaal 15 km .doe dat ook.
Rij nu zelf alweer 50000 km met mijn 156 jts en nooit problemen.
Handbak is volgens mij een goede keuze. Staat me bij dat de Selespeed bakken niet zo best waren… ?
Fantastisch mooie wagen. De GT straalt met zijn V vormige motorkap die mooi uitloopt in de grille iets voornaams uit. En die fraaie klokjes in kokers, helemaal geweldig!
Interieur is echt identiek aan mijn vorige auto, de AR 147, grappig om te zien.
Veel plezier er van.
Mooi ding, het is echt wel een tijdloze schoonheid! Zelf al ook 4 jaar eigenaar van een GT met 3.2. Staat ook ergens op AutoJunk. Qua onderhoud en betrouwbaarheid valt het wel mee, het reguliere onderhoud soms wat duurder dan bijv een Astra, maar je krijgt er ook veel voor terug. Rijplezier, en ik nog steeds ff om, als ik hem heb geparkeerd. Hoop dat je dat ook hebt!
Leuke auto, heb er zelf ook 1 gehad.
Wat ik je ten zeerste kan aanraden is om het blok door H&S corse te laten aanpakken. Cilinder, kop, armbox etc. Timing nog wat laten aanpassen, daardoor iets meer koppel en vermogen. Kost wat heb je ook wat.
Chippen bij Squadra is een afrader, ben je beter af bij Savali (heeft wonderen verricht bij mijn Giulietta QV), maar vermogen winst is niks. Ga met die jongens van H&S Corse praten en laat dat blok aanpakken.
@alfaqv: Armbox is airbox
@alfaqv: okeoke. Heb zelf gekeken bij squadra, veel positieve verhalen over gehoord. Maar zal eens meer info inwinnen. Dacht ook aan nieuw uitlaatje bij maxiperformance en k&n luchtfilter, etc. Maar eerst genieten van de auto zoals die nu is.
Heb al een wat uitgebreidere review voor zover dat nu mogelijk is op autoweek gegeven.
Zie: https://www.autoweek.nl/autoreview/45731/alfa-romeo-gt-20-jts-16v-distinctive-2004/
?
@alfaqv: okeoke. Heb al gekeken bij squadra voor chippen idd, lijken er veel verstand van te hebben en veel positieve verhalen gehoord maar zal eens wat meer info gaan inwinnen. Dacht ook aan een nieuwe uitlaat bij maxiperformance en k&n filter.
Op autoweek heb ik trouwens een uitgebreidere review (voor zover dat nu mogelijk is) geschreven, maar eerst genieten van de auto zoals die nu is. Over een paar duizend km volgt de volgende review!
@alfaqv: Savali is juist een afrader.
Stefan van Squadra weet echt wat hij doet.
Fraai exemplaar. Houd hem heel en origineel. Goed onderhoud geven, dan blijft de restwaarde hoog en wordt het goedkoop leuk rijden.
@mashell: goed punt mashell. Orginele alfa’s heb je het minste gezeur mee, als je ze goed en op tijd onderhoud. Zeg ook altijd bij je garage dat ze stempels en de onderhouds gegevens bijwerken in het service boekje, want dat helpt je bij de verkoop als je er ooit vanaf wil.
@mikje90: ook een optie idd, goed punt. Die stempels en papieren voor vervangen distributie is een must have idd!
Die uitsparing voor de uitlaat….is dat af fabriek zo groot?
@mopar: ja, klopt. Is origineel zo
Bellissima! Veel plezier ermee ?? ?
Welkom bij de Club! Hopelijk valt je olieverbruik, itt de mijne, mee. Het is in ieder geval een lekker rij-ijzer! Veel plezier ermee!
Goed te zien dat de GT weer bij een liefhebber terecht is gekomen. Ik heb de auto twee weken geleden ingeruild, ik rij voor werk sinds dit jaar bijna 30K, daar is deze Alfa eigenlijk wat minder geschikt voor. Wat betreft oliegebruik, 1 liter op de 2.500 km, wat voor deze motoren heel normaal is.
ooit eens mee gekregen als leen auto. Prettig rijdende auto, moest wel wennen aan die lange versnellingspook.
Veel plezier er mee.
Moah een echte petrol head was voor de 3.2 v6 busso gegaan ;)
Deze 2.0 JTS is toch wel probleemblok, hoog olie verbruik en interne vervuiling waardoor hij zijn vermogen niet haalt, bijzonder veel klachten waren er destijds toen ze nieuw waren, de oude 2.0 twinspark was bijvoorbeeld sneller, dat stak nogal bij de jts eigenaren.
@m54b30: Opel he;) maar volgens mij valt het mee als je een zuigermodificatie laat doen en de ketting of riem goed in de gaten houdt.
Gefeliciteerd! Mooie auto. Vraag mij altijd af waar die mensen die van alles te zeiken hebben zelf in rijden.
Met 81 km op de teller komt dat vast goed.