Volvo 1800E
een van de mooiste auto's ooit gebouwd op een van de mooiste wegen ooit gebouwd!
een van de mooiste auto's ooit gebouwd op een van de mooiste wegen ooit gebouwd!
Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

In elk geval de mooiste Volvo.Mist hij nu het bezineklepje?
@Alfarobert: bedoel je dat roostertje boven het rechterachterwiel? dat hoort daar gewoon ;)
@Alfarobert: Die roostertjes zaten aan beide kanten. Niemand wist waarvoor ze dienden. Ze zaten er gewoon. De afsluitbare benzineklep zat aan de andere kant, direct achter dat roostertje.
Prachtig!
Prachtig!
@tom307: welke pas is dit?
@tom307: Rabo
@tom307:
Grimselpas
@tom307: bovenop de grimselpass ja
Gaaf!
Prachtig!
Oogt lekker in deze klassieke, chique combinatie met donkerblauw exterieur en licht interieur. P1800 toch, waar de Saint ook in reed?
P1800. Mooiste Volvo ooit gemaakt. De station is ook heel cool. Heeft een mooie bijnaam in Duitsland.
Heerlijk weerzien met deze schoonheid! Ik kan mij nog goed herinneren dat hij op de weg verscheen. Ik was toen 13. Bijna iedereen vroeg zich toen af welk merk het was, omdat we van Volvo alleen maar de PV544 en de Amazon kenden. Voor die tijd was het ’n echte beauty en je zag er maar zelden een. Dat kwam ook, omdat hij voor die tijd erg duur was en alleen de happy few zich zoiets konden permitteren. Maar ook nu nog vind ik het ’n schitterende auto. En wat ik wel bijzonder vind, is dat de grill van de nieuwste Volvo’s veel overeenkomsten vertonen met die van de 1800 S E, die in augustus 1964 werd geïntroduceerd. Bijzonder is ook, dat de Amerikaan Irv Gordon met zo’n P 1800 meer dan 4 miljoen kilometer heeft gereden. Met slechts 1 motorrevisie bij iets meer dan 1 miljoen kilometer.
@9000cse: leuk verhaal en mooie informatie! :)
Echt een schoonheid
In 2005 kocht ik mijn ’63 1800S. De auto op deze foto’s is een 1800E van 68/69 zo te zien. In 12 jaar tijd heb ik er ongeveer 45.000km mee gereden. In alle eerlijkheid is het geen fijne rijdersauto. Dat merkte ik pas echt toen ik een echte sportauto had gekocht en na maanden weer eens in de Volvo stapte. Dezelfde dag besloten de auto te verkopen. Door de waardestijging van de Volvo heb ik 12,5jaar de auto kostenneutraal kunnen rijden. Het was een prachtige auto, maar zoals Wayne Carini zegt “it was time to move on”
Jensen
Erg fraaie wagen.
Zou een fraaie Bond-auto zijn ware het dat ie uit Zweden komt en niet uit good-old-England.
Uiteraard met een acceptabele Bond erin en niet met het lelijke oostblok-hoofd van Daniel Craig.
@hotze:
Nu wil het toeval, dat de eerste P1800s gebouwd werden bij Jensen. Dus in die zin voldoet-ie aan de oorsprongstoets om in een Bondfilm gebruikt te worden.
@amghans: correct. De eerste 6000 stuks zijn door Jensen gebouwd. (P1800) door de slechte productiekwaliteit is de productie verhuisd naar Zweden (toen werd de naam veranderd in 1800S, dus officieel zonder P) De S stond voor Sverige/Sweden.
Absolute droomwagen. Top in het rood, maar dit blauw is ook erg mooi!