Gatso 1500 Sport
De enig overgebleven Gatso, ontwikkeld en in 1948 in elkaar geknutseld door Maus Gatsonides (de uitvinder van de flitspalen), gebaseerd op een FIAT. Hij (de auto) heeft net zijn 71e verjaardag achter de rug. Maus, winnaar van de Rally van Monte Carlo en van de Tulpenrally, overleed in 1998, op 87-jarige leeftijd. Deze Gatso stond op het Concours d'Élégance.
De Beste man had een schijthekel aan al die echte sportauto’s die hem constant inhaalde. Na al die noeste arbeid aan ze aerodynamische tomaat en bedacht toen de flitspaal. Merci Maus!
@stabilisatorstangetje: inderdaad, veel te laat overleden die man
@stabilisatorstangetje: was makkelijker dan een snellere auto bouwen, blijkbaar
Platje!
Platje idd!
Deze man racete en vond de meting van rondentijden en snelheid ruk. Dus bedacht hij een apparaat met slangen over de weg. Bij indrukken van de band was er een drukgolfje. Op basis daarvan konden de racers op het circuit hun rondetijden veel nauwkeuriger meten. Dat daar geld in zat buiten het circuit en hij daar gebruik van maakte kan je niet leuk vinden maar om hem verantwoordelijk te houden voor de overtreding die je zelf begaat is een beetje kortzichtig.
Was een briljant figuur en een avonturier. En die flitspaal. Ach, die was anders heus wel uitgevonden door een ander. Deze man was een snelheidsliefhebber eerste klas.
Stond vandaag in The Gallery in Nrummen.
@sabrerator:
Brummen dus.
Wat een gedrocht, man man man ??♂️
@stationcar: je kan er van vinden wat je wil maar teveel frontoverhang heeft hij in ieder geval niet! ?
Achterkant is net een MG A..
Dit is niet de enige Gatso. Kwik bestaat ook nog.