E46 M3 CSL
Best bijzonder, zo bij mij in de straat. Sinds 30-12-2019 op kenteken. Nederland is een M3 CSL rijker ipv een Model 3.
Best bijzonder, zo bij mij in de straat. Sinds 30-12-2019 op kenteken. Nederland is een M3 CSL rijker ipv een Model 3.
Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Tooof!
Nice!
????????????
Hij is op 30-12-2019 voor het eerst in Nederland op kenteken gezet maar heeft wel een ‘oud kenteken’.
Weet iemand hoe dat zit?
Daarnaast is de auto nog nooit APK (of de buitenlandse versie hiervan) gekeurd zo te zien. Dan zal er wel niet veel mee gereden zijn.
@sportevo: Dat viel mij ook op…
@sportevo: Ik denk geïmporteerd…? Weet niet zeker…
@sportevo: misschien in 2017 voor het eerst in NL geïmporteerd, daarna weer geëxporteerd naar het buitenland en sinds 30-12-2019 opnieuw weer naar Nederland gekomen met het bijbehorende NL kenteken?
Ik ken iemand die een auto had gekocht die oorspronkelijk in Zwitserland was geleverd, daarna heel lang rond heeft gereden in NL, daarna voor werk is geëxporteerd en op Pools kenteken gezet en daarna weer op het ‘oude’ Nederlandse kenteken. Vgm zolang de kentekens en de bijbehorende documenten bewaard blijven mag je dan weer dat kenteken gebruiken
@yamahav8: vanuit Polen de auto weer naar Nederland geïmporteerd zeg maar
???
Droomauto. Vooral dat aanzuig geluid is zo verslavend!
Aalsmeer ? Lisse ? volgens mij zag ik hem staan daar ergens in de buurt
@ozzytrk: Nee, Leeuwarden.
Als een auto wordt geexporteerd en weer geimporteerd krijg je het oorspronkele kenteken. Wordt ook misbruik van gemaakt met BPM teruggave!!