Is het KLPD nou helemaal gek geworden? Ze hebben vandaag bekend gemaakt dat ze de komende weken extra gaan controleren op alcohol in het verkeer. So far, so good. Maar wel bijzonder is het feit dat ze zich daarbij vooral gaan richten op buitenlandse en in het bijzonder Poolse automobilisten. Schandalig! Discriminatie! In een beschaafd land kan zoiets toch helemaal niet? Of zou de Nederlandse politie soms gegronde redenen hebben voor deze maatregel…
Natuurlijk heeft de Nederlandse politie (eindelijk) in de gaten dat dronken Polen (en andere Oostblok figuren) massaal onze (snel)wegen onveilig maken. De afgelopen tijd is het elke week wel een aantal keer raak, waarbij een ladderzatte Pool een ongeluk veroorzaakt .
En geef ze eens ongelijk. Boetes komen toch niet aan, wegens “privacyregels” en hoeven dus ook niet betaald te worden omdat die simpelweg nooit aankomen. Als je daarbij de Poolse voorliefde voor vodka dan kan je zelf ook wel bedenken dat het verschrikkelijk fout kan aflopen.
Ook worden met enige regelmaat Polen geschept die de snelweg oversteken, omdat ze zelf hun gestrande auto willen repareren. Van een wegenwacht hebben ze in Polen immers nog nooit gehoord.
Nu maar hopen dat deze actie van het KLPD een beetje zijn vruchten af gaat werpen, maar ik heb er een hard hoofd in.
Hahaha dwazen zijn het,.. omdat ze in Polen helemaal geen alcohol in hun bloed mogen hebben tijdens deelname aan het verkeer en hier (NL) een beetje, gaan ze maar een aantal tree’n Bier halen en zuipen zich vol en gaan rustig een stukje toeren, want ja hoe kom je anders thuis/ op je werk.. met alle gevolgen van dien,.. dus extra controle kan geen kwaad..
het zou eens tijd worden, de boete niet kunnen betalen dan word de auto in beslag genomen tog ??
Polen een voorliefde voor vodka? Ik dacht Pivo’s
Bekeuringen die niet betaald worden?(bij staandehouding is het toch direct betalen? voor een blaastest moeten ze je i.i.g. eerst staandehouden)
En in Polen kennen ze ook een wegenwacht, weet alleen niet of die helemaal naar Holland komen…
Woordvoerder Michael van der Maas van Veilig Verkeer Nederland (VVN): “Polen hebben in hun vrije tijd weinig te doen, en pakken dan sneller een borrel.”
Dat is kort door de bocht. Meneer van der Maas kent blijkbaar alle Polen in NL…
Controle is goed, maar controleer dan gewoon iedereen. Polen, Belgen, Duitsers, Oezbeken en Nederlanders.
Ben nog wel enkele nationaliteiten vergeten…
Wat nou schandalig, aanpakken die handel ze zijn levensgevaarlijk een rijden kunnen ze totaal niet.
-edit: dank u, is inmiddels gefixt!-
Ze hebben gelijk… die gasten zijn echt gevaarlijk.
@Sheep:
Je doet je naam eer aan, zullen jou is over 1 kam scheren
Ik snap het niet. Met landen waarmee wij op verkeershandhaving samenwerken krijgen mensen de boete gewoon thuis (Belgie, Duitsland, meende Frankrijk ook?) maar de rest moet toch gewoon ter plekke aftikken? Waarom Polen dan niet?
Of gaat dat specifiek over flits-boetes (m.a.w. niet-staande gehouden boetes)?
Nouja, extra alcoholcontrole is altijd goed verder.
@ Robbie
Enkele belangrijke alarmnummers in Polen zijn: Brandweer 998, Ambulance 999, Politie 997 (112 via een mobiele telefoon), Wegenwacht 981.
http://surprisetickets.nl/reizen/561-informatie-polen
@Janusz: hij is er misschien wel, maar je maken er weinig gebruik van:
Kunt u misschien ook verklaren waarom de Litouwers over de A17 liepen?
„Je ziet dat ook wel eens in Polen. Daar heb je geen ANWB. Ik schat dat 80 procent van de Polen de auto zelf repareert. De reflex is om dat dan ook maar in Nederland te doen.”
http://www.nrc.nl/binnenland/article2597811.ece/Waarom_geen_Pools_op_matrixbord_boven_snelweg
@robbie:
Omdat Filip Cwiklinski er de ballen vanaf weet.
Bij pech wordt er meteen de Pomoc Drogowa gebeld en de auto-ambulance brengt hen of naar de garage, of naar huis wanneer zij hem zelf repareren. Ook in Polen worden auto’s gekeurd net als hier.
Het NRC zou er goed aan doen eens te informeren op http://www.polenforum.nl/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl of http://www.polensite.nl daar zitten mensen welke Polen kennen en weten hoe het daar aan toe gaat, niet een journalist welke zijn stukken vanachter de PC schrijft en nog nooit ter plekke is geweest. Er zijn nog maar weinig onderzoek journalisten namelijk.
@robbie:
Pechhulp
Voor hulp kunt u terecht bij STARTER: (Partner organisatie ANWB.NL)
Via het vaste telefoonnet: 0600-222 222 of 061-831 98 92;
Via het mobiele telefoonnet: +48 600 22 22 22 of +48 61-831 98 92.
Lees het maar even goed door, zelfs een auto slepen op de snelweg is niet toegestaan, gelijk op de auto ambulance van Pomoc Drogowa en afvoer naar huis of naar een garage.
Filip Cwiklinski is volgens mij al 50 jaar niet in Polen geweest, anders had hij ook gemeld dat met ingang van 1 juli 2010 je Niets gedronken mag hebben als je in Polen de weg op gaat.
Veroorzaak je een ongeluk met drank op na deze tijd ben je zeer lang je rijbewijs kwijt, als je pech hebt, afhankelijk of er wel of geen gewonden zijn kan dat levenslang zijn.
Ach beter als tipsy Pool in NL dan gipsy Roma in Frankrijk.
De boetes die Polen in Nederland krijgen via automatische systemen of bijvoorbeeld van de parkeerwacht komen niet aan bij de bestuurder om het kentekenregistratiesysteem in Polen decentraal geregeld is. Ieder gebied / grote stad heeft zijn eigen registratie en daarom zie je ook geen samenhang in de samenstelling van de kentekens. Omdat het voor het CJIB daardoor niet mogelijk is om centraal de houder van een voertuig op te vragen, worden de in Nederland opgelegde bekeuringen niet naar Polen verstuurd. Het heeft dus niets met privacy te maken. Dat is iets dat in Nederland sinds een aantal jaren niet meer bestaat. Rij zelf met een Duits kenteken en toevallig deze week een, in het duits opgestelde beschikking gekregen.
Ik twijfel of de opgevoerde reden van ‘dronken’ bestuurders wel de juiste is. Als ik doordenk ik de manier zoals minidictatortjes als Spee het doen, dan is het eerder een kwestie van persoons/voertuig EN alcoholcontrole. En passant wordt er dan ook meteen gekeken of er bij het CJIB nog openstaande bekeuringen bekend zijn.
Overigens drinken ze in Polen graag Vodka met daarnaast een fles erg zoete aanmaaklimonade om het negatieve effect van de Vodka te verminderen. Dat ze dan toch in de auto stappen.. tja.. dat is niet slim
Jest kurwa wysoko
Pure discriminatie om op polen te jagen, maar op één of andere manier voelt het wel goed.
Prima plan, maar doe dan ook eens een actie gericht op bejaarden met al die legale verdovende middelen in hun mik…
heb niks tegen polen , maar ze zuipen wel als gekken , maar zijn ook harde werkers.
poolse mannen zijn beeteren auto bestuurders van nederlanders.
“poolse mannen zijn beeteren auto bestuurders van nederlanders.”
Haha. Genoeg gelachen. Extra antennes op hun auto’s plakken, daar zijn die Polen echt goed in.
@ zigzago
Misschien, ze rijden alleen altijd harder dan mag.
Ook kijken ze niet altijd of inhalen ECHT kan vandaar de vele verkeersdoden elk jaar.
Prima plan. Kwam laatst nog een Pool tegen die echt bezopen was volgens mij (iedereen die het wel eens heeft gezien weet precies wat ik bedoel; heel snel van rijstrook wisselen, heel langzaam naar de zijkant bewegen en dan heel abrupt terug, etc.)
Wat zouden jullie dan doen? Erachter blijven rijden en de politie bellen zodat ze hem van de snelweg kunnen plukken?
Polen moeten in Polen blijven, en daar lekker de boel onveilig maken. Ze zouden wel iets dankbaarder mogen zijn, alleen overal waar ze wonen en of leven maken ze er een puinhoop van ……lekker allemaal terug naar Polen en daar gezellig eenn feestje bouwen …..het is wachten totdat er iemand doodgereden wordt door zo’n onbeschofte idioot ….. En dan zal het net jouw kind of familielid zijn ……
@Arie op Safarie
Niet generaliseren er zijn ook Polen welke niet dronken als ze moeten rijden en als ze niet vrij zijn keihard werken.
Moeten wij die Nederlanders welke in Kraków en Wroclaw de boel met hun zatte kop onveilig maken dan ook maar terugsturen?
Wel gezellig houden niet iedere Pool of Nederlander is zo. Prettig weekend.
“Polen (en andere Oostblok figuren)”
Nee, wij generaliseren helemaal niet hoor…
Laat even duidelijk zijn. Het zijn keiharde werkers welke gewoon van ‘s ochtends vroeg tot ‘s avonds laat werken.
Helaas gaat dat rijden (voor een X aantal, niet elke Pool of Litouwer) erg vaak (lees: bijna altijd) samen met een flinke hoeveelheid drank/bier..
@Hmmm: Hoezo generaliseren? Het zijn hoofdzakelijk de Polen, maar ook Litouwers kunnen er wat van, net als Bulgaren. Niet elke Bulgaar, wel een aantal. Duidelijk?
En ja, er zijn ook genoeg Nederlanders die met een slok op achter het stuur kruipen.
Ik met m’n volle gezonde verstand kan daar niet bij, absoluut niet.
Extra hard en zwaar straffen zulke figuren, of het nou toevallig een Pool of een NL’er is.
Roemenen zie ik niet vaak rijden, die hebben het te druk met skimmen e.d.
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Om te 'vieren' dat het Australische TAC (Transport Accident Commiss...
Doe maar blazen dan!
Iedereen hier staat vast en zeker dikwels hard op de remmen voor een flitsp...
Fryse plysje gaat achter 'm aan.
Vrouwen en auto's...
deze hardwerkende hebben veel lol op hun werk
Flitsers hebben altijd zin, zelfs op 1e paasdag. Deze was vorig jaar (2006)...
National Geographic laat ons zien wat de Autobahn zo leuk maakt, wat er ach...
In het kader van de geslaagde wereldrecordpoging van Sp€€ om nog meer boete...
Nooit harder dan 153 km/u en gemiddeld 156. Rara hoe kan dat?
Sarkozy's onaflatende strijd tegen verkeersdoden heeft geresulteerd in een regel die voorschri...
Voorbeeldfunctie in het kwadraat, maar toch beneveld achter het stuur plaatsnemen. Jan Hoogstrate...
De feestdagen staan weer voor de deur en we weten allemaal wat dat inhoudt: vreten & zuip...
Politieagent Jon Bokovitz kreeg onlangs de verrassing van zijn leven. Nadat hij een auto had acht...
Wist u misschien niet, maar bij alcohol- en verkeerscontroles wordt er altijd een blik vrijwilliger...
De rapper Flo Rida is opgepakt voor een DUI. In z'n rood met zwarte Bugatti Veyron, dat dan weer ...
In Engeland is een jongen van negen jaar aangehouden die na een blaastest te veel alcohol in zijn b...
Wie bij een reguliere blaastest (jeweetwel, het blaaspijpje) door de mand valt vanwege een stuk in...
Niet alleen uit België kwam het afgelopen weekend noemenswaardig nieuws, ook in Nederland ge...
Zoals je inmiddels weet heeft PVV'er Hero Brinkman (ex-copper) in 2001 doorgereden bij een alcoholc...
Alcoholcontroles: ze zijn wat mij betreft 100 keer meer waardevol dan snelheidscontroles. De kans d...
En over welke PSV'ert hebben we het dan? Over het enfant terrible Jonathan Reis. De 21-jarige Brazi...
Dan sta je wel ff raar te kijken. Een 46-jarige man uit Nijverdal was zo lazerus dat 'ie, in plaat...
Het is 31 december dus vandaag zullen er wel de nodige liters alcohol verorberd worden. Een Ameri...
Altijd leuk. Agenten die het zelf niet zo nauw nemen met de wetgeving. Deze agent maakt het echter...
Autorijden is su-per-du-per moeilijk, iedere afleiding levensgevaarlijk en ga zo maar door. Eigen...
Een kleine tip als u in Dordrecht, Den Haag of Rotterdam werkt: neem een paar uur eerder vrij. O...
Gisteravond vond er op de A2 bij Grathem een ongeluk plaats waarbij tien gewonden te betreuren wa...
Chillouh en Skiezo van DHC zeiden ooit: 'Ik ben zo aso als 100 in een woonerf'. 'B*tch please', m...
Dat politieagenten nogal eens brokken maken (al dan niet bewust) is geen geheim, maar er is een o...
Een eenduidige verklaring heeft de politie er niet voor, maar in het afgelopen kwartaal zijn de...
In Nederland kan je je rustig voor een draaiende camera misdragen in het verkeer, de politie doet...
Even met je TomTom de Franse grens over piepen en er niet bij stilstaan dat je flitslocaties nog ...
Toegewijde agenten, waar vind je ze nog? Nou, in Algerije of Turkije, waar het motorkapsurfen ond...
Noot voor eenieder die nog aan zijn lunch zit: even wachten met verder lezen. Dit bericht kan ...