
Uit de fabriek gerold als sedan, coupé en later als cabrio en touring had BMW met de E30 bijna alle carrosserievarianten beschikbaar. Enkel een pickup ontbrak nog, dus.
Nu is dankzij een stel Groningers ook aan die behoefte voldaan. Waar moderne auto’s vaak aan een vorm van vetzucht lijken te lijden is dit meer een gevalletje anorexia. De E30 is zó veel vorm en gewicht verloren dat het geheel er een beetje ongemakkelijk uit ziet. Dat neemt niet weg dat het een heel leuk project zal zijn geweest.
Een logisch gevolg van de ombouw is een flink lager gewicht op de achteras. Ja, dit verstoort de balans in de auto ietwat, maar in deze vorm moet zelfs een 316 heel erg scheef door de bocht kunnen glijden. Ben je het glijden beu, dan leg je gewoon weer een paar zakken cement achterin. Niemand die daar dan nog van op zal kijken.
Helemaal uniek is de ombouw niet voor een BMW. Er lijken zowaar liefhebbers te zijn voor dit concept. Misschien tijd voor een markt-onderzoek vanuit Beieren. Naast de GT is er dan nog best plek voor een F10 pickup/ute, gemaakt in een nieuwe fabriek in Australië. Meer foto’s bekijk je op Autojunk.





Deze rijd al een hele tijd in NL rond. Heb ik al 2 keer op de foto.
In zijn geheel niet onaardig maar vind hem origineel wel mooier…
in hilvarenbeek staat een 190d als pick-up. Leuk detail is dan dat er ook gelijk een 3.0 diesel in ligt :D
Best vet project!
die 190 hebben ze zo gemaakt dat het iets weg heeft van een el camino, dus met zo’n schuin aflopende B stijl
Dit is typisch zo’n bak wat het equivalent is van de Opel Manta in “Maaskantje”.. ;)
Wat is deze verneukt zeg. Zonde, want er zijn genoeg lijfhebbers die deze auto wel goed behandelen.
Ah leuk! Komt mijn enige autojunk upload ooit nog ns van pas
http://www.autojunk.nl/2008/03/bmw-m5-ute
ik heb nog een pick up ombouwset van Lumma voor de BMW 3 E30 liggen, incl TUV, dus als iemand interesse heeft
mail me maar [email protected]
Ja, vind het wel een cool ding! Zeker in die kleur. Lekker fout zo :D
hij`s geil:P Wat voor blokje eigelijk?
Deze vind ik wel nog stoer…
Is nog een geslaagd project… Beter dan die Peugeot van gisteren….
ik vond die zwarte 5serie (E39) pick up wel veel malen mooier
die was hier ook op AB als post ergens in amerika of australie als ik me niet vergis
Voor ehmmmm, Marokkaanse boswachters???
;)
Zoals ik al eerder heb gezegd: “Ute’s zijn cool” 8)
Pick-up ontbrak nog? Nee hoor, is al vaak gedaan, dit is echt niet de eerste keer. Misschien eens wat meer research doen?
het gewicht valt wel mee hoor, na alle verstevegingen hebben we de auto nog een keer gewogen het was 50kilo verschil met het origineel en de kleur op deze foto is een beetje raar in het echt is die blauw paars(zie andere foto’s op autojunk)
Ohw en het blok is momenteel een 1.8. ik ben nou afgestudeerd maar de school waar die van is gaat er misschien een 3.0 in zetten
@ Carlzone87
Een 3 liter blok hier in leggen?
Waarvoor word ie dan gebruikt?
3 liter blok erin…trekhaak erop…caravan erachter en goann!! haha:D
DIE STAAT BIJ MIJ OP SCHOOL!!!
dat “project” hebben ze bij mij op school gedaan.. daar staat hij nu nog, met een 205 Dimma!
iedereen is het er over eens! daar moet een 325I van gemaakt worden! moet er nog ergens foto’s van hebben :roll:
ik vind hem wel vet opzich..
Zo’n pick up bestaat al zo lang. Beetje achterhaald.
We wouden er eerst een driftauto van maken maar dat mocht niet van de verzekering van school. Het 3.0 dat erin zou komen lag nog op school van andere bmw projecten dus vandaar en het blok dat er nou in zit waren een paar problemen mee. De school wil hem puur als promotie auto gaan gebruiken voor hun zelf en de sponsoren.
@larson zijn ze ook nog steeds bezig met die oranje kever buggy of is die al verkocht?
er ligt nu een 1800 in, de bedoeling is idd dat er een m50 blok inkomt, maar met het budget dat school ervoor heeft gaat dat helaas niet lukken.. :( hij rijd trouwens niet rond in nl er zit helaas nog geen APK op, we zijn er hard mee bezig.
@Carlzone87 het 3.0 liter blok mogen we niet gebruiken:(
die oranje kever buggy staat er ook nog steeds ja, net zoals die kit kar van de grote beurt.
Zie je al veel tegenwoordig. Niet zo speciaal meer…
bekijk m van dicht bij en hij is oer lelijk, de “rolbeugels” alleen van boven gespoten, overal deuken, 1.6 benzine (die het niet doet), allemaal stofpikjes in de lak, schots en scheef liggende tranenplaaten in de bak.
maar van een afstand ziet hij er wel aardig uit.
@ marc vet dom dat jullie dat 3liter blok niet mogen gebruiken oving kwam zelf met het idee.
-edit: nutteloze bijdrage-