
In Groot Brittanië drinken ze geen koffie maar thee. Dus bedacht een stel lokale alternatievelingen dat ze de ‘overtollige’ koffie ook wel konden gebruiken om hun auto op te laten rijden. Nu hebben ze het wereldsnelheidsrecord te pakken.
Het wordt nog gekker. Ze gebruiken namelijk geen verse maar gebruikte koffie om de auto voort te bewegen. Hadden ze dan niet beter een auto op theeblaadjes kunnen stoken denk ik dan. Ach, als het maar restmateriaal is. Waarschijnlijk doet de auto het ook op ander willekeurig organisch materiaal. De Rover SD1 heeft namelijk een ‘vergasser’ gekregen. Stop er een plant in, maak het heel warm en je krijgt er een gas uit waar de motor weer op draait.
Heel eenvoudig is het nog niet om de auto te starten. Het duurt vooral wat langer. Toch past dit vergas-systeem daadwerkelijk ín de auto. Dit in tegenstelling tot veel hout-gebaseerde systemen. Het is door één man gemaakt en je rijdt op (gratis) restmateriaal in plaats van dure brandstof. Erg knap. Ruimte voor verbetering is er wel, het snelheidsrecord staat nu op 66,5mph (107km/u).
Met dank aan Simpson voor de tip!
die mensen hebben ook echt niks te doen..
hoe zit het met de co2 uitstoot??
en de TU Delft probeert nog steeds de Prius uit te vinden ..
LOL, gebruikte koffie ? dus het was al gedronken ?
@dennisr: oftewel je moet in de tank pissen?
@dennisr: Ik denk dat ze de inhoud van het koffiefiltertje bedoelen ná het zetten.
zie je wel, elektrische auto’s is niet de toekomst.. COFFEE IT IS!
@dennisr:
laatste jaren van de 2de wereld oorlog reden er zat van dit soort voertuigen ..
Ok wat hebben we nu ff op een rijtje: aardgas, electriciteit, waterstof ( bijna ), frituurvet, koffie…, de rest volgt nog de komende 4 jaar of zelfs langer. Geen van al deze middelen zijn of zullen noooit beter worden dan Diesel of benzine! Dus kom maar met meer alternatieven. De motor moet goed blijven klinken:P
@amg77: bio-diesel en bio-gas is er ook nog toch ? bio.. dat is belangrijk!
Benzine dus.. :)
@dennisr:
jij bent toch leerling automonteur ..
waarom zit dit niet in je lespakket ??
@lincoln: Wat precies bedoel je ? bio brandstoffen ?
We leren alleen benzine en Diesel, LPG kunnen we aanvragen maar we leren eigenlijk alleen de veel voorkomende dingen :) de rest is nog niet ver genoeg om fatsoenlijke lessen over te geven denk ik..
@dennisr:
omdat dit een vrij oud principe is ..
krijgen jullie wel automotieve geschiedenis en basis beginselen ??
@lincoln: nee dit soort dingen krijgen we niet, helaas..
We krijgen echt puur de werking van Benzine en Diesel motoren..
nouja ook wel de rest van de auto natuurlijk, maar daar gaat het nu niet om :lol:
@dennisr:
da,s jammer/zonde/schandalig tegelijkertijd ..
hoop dat je op autoblog dit soort wijsneuzerij kan opsteken ..
@desjonnies kan je dan zien als geschiedenis leraar ..
@lincoln: opzich wel jammer idd, maar zou het er verder nog toe doen ? ik bedoel, het zou alleen de opleiding verlengen.. onnodig misschien wel want in hoeverre heb je het nodig..
was me idd wel opgevallen dat die man? HEEL veel weet :D ik steek hier idd zo nu en dan nog wat op :)
@lincoln: je bent moeilijk te peilen, ik twijfel nu al of het wel een serieuze vraag was :lol: bedoelde je de koffie ?
@amg77: evolutie heet dat…. twintig jaar geleden werd er nog hardop geroepen dat een diesel altijd een trage stinkende bak zou blijven die het altijd zou blijven afleggen bij een benzineauto… sterker nog, een diesel zou nog niet in de buurt kunnen komen… en kijk nu eens wie er de 24 van LeMans steeds wint ! ! !
@amg77: “waterstof ( bijna )”
Bij mijn vorige stage heb ik een Impreza WRX STi op waterstof laten rijden, ging prima! Wel nog een stuk minder peekaa`s, maar als een aantal tweedejaars studenten het voor elkaar kunnen krijgen.
Alleen werkt de RDW en de overheid niet zo mee om er een kenteken op te krijgen..
Doe mij maar bio- diesel :P
“je krijgt een een gas uit waar de motor op draait” — “Toch is past dit vergas-systeem daadwerkelijk in de auto”
Zwaar weekend gehad ? ;)
@tborre: pfew… te weinig koffie maar aangepast. Thanks! ;)
Vergeet het, zag laatst nog iemand zijn mercedi “tanken” met zonnebloemolie bij de aldi.
In Nederland hebben we natuurlijk Joost Conijn, die zelf een auto maakte die op hout loopt. De auto staat nu in het Boymans van Beuningen.
http://www.joostconijn.org/film/houtauto/index.php
@Dino2400: Dat concept bestaat al jaren, begin ergens rond eind jaren 20 of begin jaren 30, probleem is dat de motor 50% van zijn vermogen verliest en de co2-uitstoot… nou ja dat stopt volgens mij niet met 1kg :p
@Dino2400: in de tweede wereldoorlog reden er honderden zo rond, benzine was tenslotte op de bon en mensen zijn soms creatief… de meeste auto’s zijn of in de oorlog gecondisceerd door de duitsers, of tijdens of na de oorlog vergaan, de Opel is één van de weinige overlevenden en heeft een rolletje gekregen in Zwartboek, maar is nauwelijks te zien in de film… jammer
@torana:
in het den Hartog Ford museum staat er ook nog 1 ..
totaal onbruikbaar na de oorlog ..
en schroot was ineens een hoop waard ..
Hier is Groen7 toch voor? ;)
Zoals Lincoln zegt, in WWII werd dit veel gedaan met hout.
En in Nederland rijdt een Volvo rond op hout:
Dat koffie energie geeft wist ik, maar 107 km/h?
Wouw! http://www.future-scholieren.nl
@paardenplotter: Ten eerste is het wAuw, niet wOuw…
Ten tweede: ga ff lekker ergens anders je rommel spammen…
Hier heb je een filmpje over het bouwen van de wagen
-edit: check! toegevoegd :-) –
@trigger565: dankje! :D
Wij hebben er ééntje op mensenbloed nodig. Das pas interessant.
@4991: Ferrat, das Vampir-Auto… was een Tsjechische film, slecht acteerwerk, dat wel… alle races werden ermee gewonnen, alleen overleden alle coureurs die erin reden… zat een naaldje in ’t gaspedaal eh… het idee was wel leuk voor deze pseudo-horror
@torana: Misschien zal ik die een keertje zien. Klinkt een beetje interessant.
@4991: heb wat info erover gevonden… ’t is Ferat, met één r dus… sja, het is dertig jaar geleden toen ik de film gezien heb dusss, even op de volgende link een stukje naar beneden scrollen naar de zwart-witte foto’s > > > http://www.pixelcarart.com/lofiversion/index.php/t42516.html … in 1971 dik 200 km.u met een 1500cc Škoda… niet slecht
@4991: herstel…1200cc
@4991: neeeee, 1 op marihuana ,kan lollig worden :)
@norge: Hebben ze ook al gehad (Cheech en Chong)
“Up in smoke” (ergens jaren 70…..)
@norge: Zal moeilijk worden aangezien marihuana niet vloeibaar is.
Met Go-Faster stripes!
En terecht.
@bozewolf: Toegevoegd voor de tweede run vandaar die 7 km extra eerste run was 100km/h ;)
Er komt nog een moment dat je voor je deur gewoon in je tankdop staat te scheiten.. Moet niet gekker worden dit
overigens wel leuk dat ze hier een Rover SD1 voor gebruikt hebben… dan zal het met de SD4 ook moeten lukken lijkt me zo :lol:
dit kon een DeLorean al in de jaren 90 ..
en die dingen gingen sneller dan het licht ..
Wereldsnelheidsrecordhouder? Was je Scrabble aan het spelen.
ra ra , wat zal je ruiken als die wagen voorbij rijd?? :)
@bigcar: I would smell a DT-fout. But that’s because I’m a Grammar Nazi.
@trigger565:Nou, dan kun je je lol wel op hier bij AB!
Ik denk toch dat organisch afval, als oude koffie de beste auto brandstof van de toekomst zal zijn. Veel efficiënter dan elektriciteit. En veel groener, want de elektriciteit om batterijen op te laden is niet groen. Organisch afval wel (letterlijk en figuurlijk).
@mercedesfan: ik ben het volledig eens met u.
Prachtig, een SD1. Lekker afgetrapt met eco krachtbron, een betere combi weet ik niet!
Koffie? Da’s op gewicht nog duurder dan benzine nu. Pakje 500 gram AH-winkelmerk 4,35 ofzo nu. Mag wat kosten…
gewoon deze eindelijk eens ff afmaken: de flux capacitor: