• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Fifth Gear crash tests

Auteur: sir_smokalot, gepost 30 januari 2007 om 15:30 – 84 Reacties

crash test

Na alle berichtgeving rond Top Gear en aanverwante crashes lijkt het mij tijd voor een beetje tegenwicht van dat andere Britse autoprogramma. In dit filmpje zie je onder andere wat er gebeurt als een SUV tegen een kleinere auto botst. Mijn advies: negeer onze columnist en koop een zo hoog mogelijke auto…

Ook interessant!

  • Video: zó gevaarlijk zijn SUV's
  • Video: een onaangename verrassing
    Video: een onaangename verrassing
  • Video: soms zit alles tegen
  • een uitstekende uitwijkmanoeuvre
    Video: een uitstekende uitwijkmanoeuvre

Nieuwste artikelen

  • Politie pakt motor van Brabantse vlogger af
  • Als je de trap niet opkomt, dan ga je maar Le Mans rijden?
  • Deze knotsgekke Lambo staat nu te koop in Nederland
  • VW Touareg in de uitverkoop: tot €10.000 goedkoper
FacebookTweetPinLinkedIn

crash, fifth-gear, SUV, Video

Vorig bericht: « Eerste Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé levert $2 mln op
Volgend bericht: Electrische Supercar start verkoop »

Lees Interacties

Reacties

  1. Skyline.. zegt

    30 januari 2007 om 15:36

    Erg interessant! Heb ik nooit aan gedacht om eerlijk te zijn! Ik dacht normaal, hoe zwaarder hoe beter..

    Login om te reageren
  2. Jappy zegt

    30 januari 2007 om 15:40

    Goh interessant, ook nog nooit eerder aan gedacht!

    Login om te reageren
  3. gerrit zegt

    30 januari 2007 om 15:43

    gevaarlij k!!!!

    Login om te reageren
  4. TomRS6 zegt

    30 januari 2007 om 15:44

    Al eens gezien. Ze hebben ook een leuke aflevering waarbij ze een nieuw soort lantaarnpaal omver rijden.

    Wel shockerend, als ik in een auto rijd dan heb ik het gevoel dat een klap van 60 km/h best te doen is!?

    Login om te reageren
  5. Jorrit zegt

    30 januari 2007 om 15:48

    Wat een flauw verhaal hangt die man op over het dak van de Mitsubishi. Het dak en de A-stijl zijn helemaal niet op hun plek gebleven. Toevallig dat de auto bij na zijn laatste rol zo terecht komt dat alles weer teruggevouwen wordt, want na de eerste rol ziet de boel er best wel aan gort uit.

    Ik denk: alle inzittenden zouden dood zijn (of tenminste hoofdpijn hebben ;)).

    Login om te reageren
  6. shivan zegt

    30 januari 2007 om 15:54

    haha wel mooi om te zine

    Login om te reageren
  7. Lexus zegt

    30 januari 2007 om 15:55

    waarom van die oude auto’s? ik wil dit wel eens zien met nieuwe autos..

    Login om te reageren
  8. Winky zegt

    30 januari 2007 om 16:08

    Wel shockerend, als ik in een auto rijd dan heb ik het gevoel dat een klap van 60 km/h best te doen is!?

    Miles per hour is niet hetzelfde als kilometers per hour

    Login om te reageren
  9. Jos zegt

    30 januari 2007 om 16:08

    Brrr je moet er toch niet aan denken dat je lekker in je Opel Corsatje zit en dan geramd wordt door Hans Breukhoven in zijn Range Rover met 170.

    Login om te reageren
  10. Jappy zegt

    30 januari 2007 om 16:12

    @Jos: hahahahah, jah!

    Login om te reageren
  11. Simon zegt

    30 januari 2007 om 16:12

    @ TomRS6: 60 mph is ongeveer 100 kmh hè;)

    Verder wel schokkend om te zien hoe dodelijk die SUVs zijn.

    Login om te reageren
  12. C est Jeroen zegt

    30 januari 2007 om 16:13

    inderdaad interessant om te zien. Ongelukken kunnen al dodelijk zijn vanaf 30km/u

    Ik Citeer:
    Jeremy Clarkson: “Speed Kils”

    Login om te reageren
  13. TomRS6 zegt

    30 januari 2007 om 16:25

    @ Simon,

    Weet ik maar ze hebben het toch over 40 Mph?

    Login om te reageren
  14. Jellert zegt

    30 januari 2007 om 16:34

    Vervelend als je net zon Honda hebt en je ziet dat filmpje… (niet het geval hiero)

    Login om te reageren
  15. Alfafan zegt

    30 januari 2007 om 16:36

    Doe mij maar een Espace, http://www.autoblog.nl/archive/2006/06/15/crashtest-renault-espace-met-range-rover-discovery

    Login om te reageren
  16. mvagusta zegt

    30 januari 2007 om 16:37

    Mama mia! Dit is inderdaad best confronterend! Alleen de beelden al! (heb geen geluid) Als ik dit ziet word ik toch een beetje bang in mijn Seat Marbella!
    Heb lang zitten overwegen om een nieuwe te kopen, maar omdat ik flink aan het sparen ben om een huis te kopen stel ik het elke keer uit, omdat ik liever investereer! (een auto is geen goede investering!)……

    Maar dan zie je dit! Tjaaa…. Zet me ff aan het denken of ik niet toch al direct moet gaan investeren in mijn ‘echte’ toekomst! Of om die toekomst in ieder geval te halen! Misschien toch maar een nieuwe kopen dan! :S
    Heb trouwens al overleg gehad met mijn baas over een auto van de zaak, maar dat wil niet echt vlotten! :(
    Kan hem natuurlijk ook dit filmpje laten zien, en dan zeggen: Als jij je goede personeel wilt behouden! Tjaaa… Dan moet je ook voor hun veiligheid zorgen! Zometeen krijg ik een ongeluk en betaal jij mij terwijl ik thuis zit!

    Login om te reageren
  17. Dinobe zegt

    30 januari 2007 om 16:42

    @Lexus
    Omdat er op onze wegen nog veel oude wagens rondrijden. Niet iedereen heeft geld om iedere 4 jaar een andere wagen te kopen. Wij thuis rijden met 2 Corolla’s van respectievelijk 16 en 17 jaar oud.

    Login om te reageren
  18. JANUS zegt

    30 januari 2007 om 16:42

    @mvagusta
    “Heb trouwens al overleg gehad met mijn baas over een auto van de zaak, maar dat wil niet echt vlotten! :-( ”
    Heb geduld mijn vriend.
    Het heeft mij ook jaren gekost.
    Des te leuker is het als je het voor elkaar hebt !!

    Login om te reageren
  19. breinstein zegt

    30 januari 2007 om 16:42

    laten we het er maar op houden dat je met een auto maar beter geen ongeluk kan hebben ;)

    Login om te reageren
  20. Ilir zegt

    30 januari 2007 om 17:00

    De gedachte dat je echt zo geraakt kan worden in je kleine autootje is wel erg eng…

    @TomRS6:
    ze hebben het over 60mph (de jeep dan), de civic rijdt met 30mph.

    @C est Jeroen:
    Jeremy Clarkson: “Speed has never killed anyone… Suddenly becoming stationary, that’s what gets you”

    Login om te reageren
  21. Benny1 zegt

    30 januari 2007 om 17:00

    met 100 km een kruispunt overvliegen, dat is opzich ook al bijzonder hard.
    De aan stukken gescheurde dummie zegt genoeg.

    Mvagusta koop een volvo ;)

    Login om te reageren
  22. karlo zegt

    30 januari 2007 om 17:07

    Ze gebruiken inderdaad wel oude auto’s. Ik vraag me af hoe het met nieuwe auto’s zou gaan. Zoals WOoOdy vroeger al eens zei de meeste SUV’s hebben geen 5 sterren op de crashtests. (touareg en nog een paar wel geloof ik) Maar waar ben je dan het beste mee? Met je gloednieuwe X5 die bv. 4 sterren haalt of met je nieuwe prius die de maximumscore wist te behalen? En… zijn SUV’s dan toch nuttig???

    Login om te reageren
  23. Kachel 2.8 q zegt

    30 januari 2007 om 17:09

    @mvagusta
    Sinds er een vrachtwagen met 80 km/h op mijn vriendin geknald is een file, zij zat toen in een V70 Estate, weiger ik nog langer kleine auto’s aan te schaffen. Ik mag van geluk spreken dat mijn vriendin er zonder ook maar iets aan over gehouden te hebben uit is gekomen.

    Login om te reageren
  24. Stefan zegt

    30 januari 2007 om 17:13

    conclusie, koop een suv?

    Login om te reageren
  25. Michiel_vd_Brink zegt

    30 januari 2007 om 17:13

    Of een SUV 4 of 5 sterren behaalt in de Euro Ncap maakt voor de ‘zwakkere’ tegenstander niets uit.
    Behangen met sterren of niet… mismatch betekent de dood van de kleinere, lichtere, lagere opponent…

    Login om te reageren
  26. Benny1 zegt

    30 januari 2007 om 17:24

    @ Kachel er zat dan zeker geen vrachtwagen voor haar? Dan had het denk ik toch een ander verhaal geweest.

    Login om te reageren
  27. Lagonda zegt

    30 januari 2007 om 17:35

    Hmmmm….size does matter !!

    Het is erg schrikken als je dit ziet. Een wat stevigere auto helpt dus eigenlijk ook niet als je slachtoffer wordt van nog een hogere en zwaardere auto. Maar hier is het ook wel een beetje appels met peren vergelijken. De Matsubatsu heeft een dik chassis dat er als een lans doorheen gaat. De inzitten van de 4 x 4 krijgen vanwege de stijfheid van de 4 x 4 een dusdanige opdoffer welke je waarschijnlijk ook niet na kunt vertellen. De kreukelzones zijn niet voor niets in het leven geroepen.

    Vraag mij ook af hoe een SUV eruit ziet als er een trekker/oplegger met 100 de zijkant inrijdt….. Maar, ben blij dat er steeds meer rotondes komen.

    Login om te reageren
  28. Peperbus zegt

    30 januari 2007 om 18:01

    Dit is een aardig tendentieus filmpje dat 10 tot 15 jaar geleden hout zou hebben gesneden. De Mitsubishi heeft een ladderframe dat geen vervorming kent. De bestuurder van de Mitsihibushi is dan ook ernstig gewond of dood door inwendige bloedingen/verwondingen omdat deze alle bots-energie in zijn lichaam heeft opgevangen….hij was namelijk de enige kreukelzone.

    Volgens mij is de incompatibility niet uit te bannen c.q. op te lossen: als twee mondeo´s met een gering hoogteverschil al zoveel verschil uit maken, kun je bedenken wat je wil maar er zal altijd een incompatibility zijn.

    Login om te reageren
  29. sjaak lombok zegt

    30 januari 2007 om 18:03

    had niemand dit nog gezien dan??
    is wel errug oud! en dat omrollen lijkt mij ook beter dan verpletterd worden:s

    Login om te reageren
  30. Klassiekerrally zegt

    30 januari 2007 om 18:36

    Mmmm… Toch maar eens gordels en een rolkooi in m’n Morrisje monteren… ;)

    mismatch betekent de dood van de kleinere, lichtere, lagere opponent…

    Worden daarom auto’s elke generatie weer een beetje groter?
    De huidige Polo is van buiten groter dan de eerste Golf!

    Login om te reageren
  31. Kevski-Style zegt

    30 januari 2007 om 18:51

    Voor mij is dit wel bekend.Als ik van voren aangereden wordt zal er bij niet veel aan de hand zijn. Ik heb alleen wel medeleiden met degene die ik aan zal rijden. Ondanks dat mijn auto namelijk laag is, klein en licht, heb ik het frame op meerdere plekken verstevigd. Dorpels zijn 2 keer zo dik als normaal. Achterin zit een RVS frame gebouwd om torderen tegen te gaan en tegelijktijd kan ik dan ook makkelijk mijn onderstel afstellen omdat er geen kofferbakvloer meer inzit. De voorkant zit een soortgelijk maar nog veel sterker RVS frame is, vanwege de polyester voorkant en de motor die er zit. Al Met al zou dat van mij al bijna een monocoque genoemd kunnen worden. Het enige wat ik niet mee zou willen maken is een zijdelinks impackt. Ik overleef het met wat geluk wel, aangezien mijn stoelen op een dwarsbalk staan, beschermt worden door de dorpel en de B-stijl in de auto. Alles natuurlijk aangepast met het oog op veiligheid. Hard rijden is namelijk leuk en aardig, maar veilig hard rijden is a hole different ballgame….

    Login om te reageren
  32. Fons zegt

    30 januari 2007 om 18:52

    Schandalig dat je door aso’s in SUV’s op kosten wordt gejaagd. Je hebt zonder grote auto nul overlevingskans tegen zo’n aso bak.
    Graag wil ik hierbij een bijdrage van zo’n SUV rijder vragen om een gelijkwaardige auto te kunnen kopen.

    Login om te reageren
  33. Rick dos zegt

    30 januari 2007 om 18:54

    Wel ja joh laten we lekker massahysterie veroorzaken.

    Weet je wat ook afschuwelijk is? Een compacte hatchback met 50km/u tegen een voetganger laten aan knallen.
    Of ook zo erg een kleine sedan met 50 km/u tegen een fietser laten aan knallen.

    Vandaag hebben we hysterie en kamervragen over de veiligheid van SUV´s en morgen hebben we weer iets anders om ons gek over te laten maken.

    De echte vraag is dit: Hoe vatbaar ben jij om je door dit soort dingen gek te laten maken?

    Login om te reageren
  34. Klassiekerrally zegt

    30 januari 2007 om 18:57

    @ Rick dos: Nu effe niet storen! Ik ben een rolkooi aan het lassen! ;)

    Login om te reageren
  35. Peperbus zegt

    30 januari 2007 om 19:09

    “Graag wil ik hierbij een bijdrage van zo’n SUV rijder vragen om een gelijkwaardige auto te kunnen kopen.”

    Dat is goed joh…geef je nummer maar, al een ideetje wat voor SUV je gaat kopen?

    @Rick dos: helemaal gelijk!

    Login om te reageren
  36. Fons zegt

    30 januari 2007 om 19:12

    Dan kan ik hem gebruiken om te vissen. Ik heb nu al beet! ;-)

    Login om te reageren
  37. Maurice zegt

    30 januari 2007 om 19:22

    doe mij maar gewoon een lage auto..

    Login om te reageren
  38. Maurice zegt

    30 januari 2007 om 19:22

    niet te laag natuurlijk:P

    Login om te reageren
  39. bakske zegt

    30 januari 2007 om 19:51

    Jongens, ken het gevoel. Hoewel ik nog steeds geen angst heb op de autostrade. Ben ik vorig jaar april van de baan gereden door een vrachtwagen.
    Kerel kon er ook niets aan doen. Werd geramd door een vrouwke dat wou invoegen.
    Geef wel toe dat ik toen met bus van het werk reed en niet met mijn eigen bakske (peugeot partner). Want werd op de middenberm gedrukt door die truck, en daar was een betonnen drempel van 40 cm hoog. Als dat met mijn wagen had gebeurd was ik plat gewalst geweest.
    ps heb foto’s van de restanten van die bus op mijn pc staan. maar hoe voeg ik die in???

    Login om te reageren
  40. w0o0dy zegt

    30 januari 2007 om 20:36

    heeft er iemand zich af gevraagd wat er van een SUV overblijft als er een Civic met 100km/u aan de zijkant in knalt? Ik wel. Geloof er namelijk bar weinig van dat de mensen in de SUV dat overleven…… Veilig in een SUV? Guess again!!

    Het enige dat je kan stellen is dat als jij als SUV-rijder te stom bent om verantwoord met je voertuig om te gaan JIJ ANDEREN IN GEVAAR BRENGT!

    Dat is wat mij betreft het belangrijkste van deze filmpjes: Jij bent verantwoordelijk voor het verantwoord autorijden (ongeacht wat je rijdt) en de veiligheid van je medemens hangt af van jouw zorgvuldigheid en voorzichtigheid. Door dat niet te doen breng je anderen in gevaar! Dat is precies waarom ik vreselijk kwaad word als er weer eens zo’n tuthola in een SUV geen voorrang verleent.

    Login om te reageren
  41. JANUS zegt

    30 januari 2007 om 20:48

    @Klassiekerrally
    LOL !

    Filmpje net even voor het eerst gekeken. Brrrrrrrrrr.
    Ziet er wel gruwelijk uit hoor. Onvoorstelbaar dat verschil van 2 inches door zwaardere lading.

    Overigens wel aardig dat de presentator dan Bentley heet. Was mij in ieder geval nog nooit opgevallen.

    Login om te reageren
  42. mercedesfan zegt

    30 januari 2007 om 20:50

    zot

    Login om te reageren
  43. sacha zegt

    30 januari 2007 om 21:03

    @W0o0dy: Als ik dan toch de gok moet nemen doe mij dan maar die terreinwagen met ladderframe als je met je Civic aan komt denderen. Ik denk dat de kansen toch beter zijn dan omgekeerd (zie filmpje) waar zowel de auto als bestuurder tot een Chinese puzzle wordt gereduceerd.

    Login om te reageren
  44. w0o0dy zegt

    30 januari 2007 om 21:08

    kan zijn, maar mijn punt blijven wel overeind…… de SUV-rijders mogen wel wat voorzichtiger zijn ipv te denken dat ze toch niets kan overkomen… en de auto die de ander aanrijdt is bij elk het beste af…

    Login om te reageren
  45. Rick dos zegt

    30 januari 2007 om 21:12

    @Klassiekerrally

    LOL! :) Aha! Dus zo eentje ben jij! ;)

    Login om te reageren
  46. Citrofiel zegt

    30 januari 2007 om 21:29

    Massaal SUVs kopen is alleen symptoombestrijding. Als niemand in het begin een SUV had gekocht hadden we dit probleem niet eens…

    Login om te reageren
  47. alfa156 zegt

    30 januari 2007 om 21:39

    heb mij net een SUV’tje besteld se

    Login om te reageren
  48. Citrofiel zegt

    30 januari 2007 om 21:41

    Je kunt nu gaan zeuren dat de mensen in de Civic dood zijn, maar iig de bestuurder van de SUV had het ook niet overleefd, omdat zijn arm er vanaf lag en hij doodgebloed zou zijn. Ik blijf bij mijn stelling: Dit was allemaal niet nodig geweest als die domme SUVs er niet zouden zijn geweest.

    Login om te reageren
  49. Citrofiel zegt

    30 januari 2007 om 21:42

    @ alfa156; Mogen wij delen in jouw geluk? Wat is het?

    Login om te reageren
  50. alfa156 zegt

    30 januari 2007 om 21:45

    @Citrofiel
    was een graptje hé joeng
    zal pas eentje gaan bestellen binnen een jaar ofzo, maar heb nog geen idee wat ik zou kiezen. In ieder geval geen Touareg of Q7, Suggesties?

    Login om te reageren
  51. karlo zegt

    30 januari 2007 om 21:56

    @alfa 156, hangt af van het budget dat je wil uitgeven. De RAV4 vind ik leuk maar de cayenne turbo S eveneens.

    Login om te reageren
  52. alfa156 zegt

    30 januari 2007 om 22:03

    @karlo,
    klik maar even op mijn naam, dan kom je op mijn website terecht.
    Zal ervan afhangen welke ik binnenkrijg :-)

    Login om te reageren
  53. mashell zegt

    30 januari 2007 om 22:09

    If you can’t beat them, join them. Omdat we die SUV bezitters niet uit die dingen krijgen moeten we er voor onze eigen veiligheid ook zelf maar in 1 gaan rijden. Zijn we weer compatible.

    Login om te reageren
  54. Citrofiel zegt

    30 januari 2007 om 22:18

    @ alfa156; Maar je gaat er wel een bestellen… Overloper! (eerst mooie Alfa, dan SUV… *zucht*) Maar als er dan toch een SUV komt, doe dan maar een C-Crosser! :P

    Login om te reageren
  55. Citrofiel zegt

    30 januari 2007 om 22:22

    @ alfa156; ‘Gezellige’ baan, inbeslagname. Je ziet zo wel hoe dom sommige mensen zijn, die Scenic bijv. is nog geen jaar oud! Eerste centen binnen, auto kopen, er achter komen dat je het niet kunt betalen, en dan dit… Sneu voor die gast.

    Login om te reageren
  56. Frissegast zegt

    30 januari 2007 om 22:43

    angstaanjagende beelden. Stel je voor dat je vrouw met de kids in de Civic zit en aan die snelheid in de flank geraakt wordt door een grotere wagen (neen, niet alleen SUV’s, maar ook grote eenvolumers en bestelwagens of vrachtwagens…). Je mag er niet aan denken. Eigenlijk zou de beste oplossing nog zijn dat iedereen in exact dezelfde wagen zou rijden, meteen alle incompatibiliteitsproblemen van de baan, maar ook alle fun en de bestaansreden van deze fijne blog…

    Login om te reageren
  57. mgs013 zegt

    31 januari 2007 om 05:09

    het moet nooit je eigen fout zijn dat je gedood word op de weg, jezelf leren beheersen op de openbare weg is een must . als je dat niet kan drijf er meteeen een 50 percentuele verhoging van de politiemacht op en beboet iedereen die een fout maakt meteen af. dan kunnen jullie en ik mekaar misschien vinden op de nordschleife?

    Login om te reageren
  58. Johan zegt

    31 januari 2007 om 09:22

    Top Gear is leuker, maar Fifth Gear is duidelijk het technisch betere programma!

    Login om te reageren
  59. Onehp zegt

    31 januari 2007 om 09:24

    Excuse me!!! Het grootste probleem is dat iemand aan 96km/h in de zij van je auto rijdt, dat IS gewoon dodelijk, zelfs al zat je zelf ook in een Suv.

    Zo nu terug naar de les:

    Vraag: Tis een mooie dag op een 60 weggetje, het zicht is vrij dus we rijden rustig 100km/h, tis toch een droge weg. Plots steekt er een auto dwars over van een kleine zijweg die je niet had gezien (tja, er zijn domme mensen, hé). Indien je 62 km/h had gereden, dan zou je net op tijd kunnen stoppen – geen vuiltje aan de lucht. Maar je rijdt sneller. Ongeveer aan welke snelheid rijdt je de overstekende auto aan? Kies het best passende alternatief uit de volgende opties:

    A) 0 km/h (je hebt nog nooit een ongeval veroorzaakt en kan beter rijden dan Schumacher. En wonderen zijn de wereld nog niet uit)

    B) 38 km/h (wat een stomme vraag, zelfs een 10-jarige weet dat 100 min 62 gelijk is aan 38)

    C) 62 km/h (want dat stond ergens in de vraag, dus dat zal dat wel zijn)

    D) 96km/h (dit is het juiste antwoord, maar geef nu maar toe dat je de gevolgen – zie videootje – van 38km/h te snel iets anders had ingeschat toen je spontaan eventje het gas dieper indrukte)

    PS: het gaat hier dus niet over risico dat iets gebeurt – das een ander verhaal, maar over de omvatting van de gevolgen wanneer het wel fout loopt. En dat het nu en dan serieus fout loopt weten we al…

    Login om te reageren
  60. wimbers zegt

    31 januari 2007 om 09:25

    goed, toch maar een xc90 ipv een v70 de volgende keer..

    Login om te reageren
  61. Barry330cd zegt

    31 januari 2007 om 10:35

    Nou hebben de SUV bezitters het weer gedaan. Maar als je op de weg om jeheen kijkt, dan zijn het die bouwvakkers in die grote snelle bouwvakkersbusjes die zich als een dolle door het verkeer heen laveren. Zij zijn heel vaak betrokken bij anrijdingen en als we dan al grote auto’s willen demoniseren, begin daar dan eens en niet uit jaloezie die SUV’s, die we allemaal eigenlijk heel graag willen!

    Login om te reageren
  62. w0o0dy zegt

    31 januari 2007 om 10:41

    @Barry: ik kan voor mezelf denken dus ik weet zelf wel of ik zo’n hok zou willen…. en nee, dat wil ik niet.

    Je hebt wel een punt wat betreft andere voertuigen zoals vrachtwagens en bestelbussen…. ook die bestuurders zouden extra voorzichtig moeten zijn in het verkeer en zijn dat vaker niet dan wel……

    Login om te reageren
  63. Barry330cd zegt

    31 januari 2007 om 10:54

    @Wooody: Er wordt door de meerderheid nogal genererend gesproken over SUV bezitters, daarom deed ik dat ook. Begrijp best dat niet iedereen de wens heeft om een SUV te hebben. Dus no hard feelings?

    Login om te reageren
  64. w0o0dy zegt

    31 januari 2007 om 10:59

    nee hoor, no problemo

    Erger me regelmatig groen en geel aan bestelbusrijders….. maar de huisvrouwen met de X3, X5, Santa Fé, Sportage, Tuscon etc rijden (in mijn waarneming) wel bovengemiddeld onnozel en lomp. Hoe vaak ik al niet heb meegemaakt dat zo’n muts in zo’n hok, te laat, TOCH voor je de minirotonde oprijdt, waardoor ik moet stoppen op de rotonde….. Daar zou wel eens een middag posten door oom agent voor mogen worden ingeroosterd.

    Login om te reageren
  65. Barry330cd zegt

    31 januari 2007 om 11:05

    Ja daar heb je wel een punt, maar gelukkig is dat meestal binnen de bebouwde kom. Overigens vertonen mensen in alle soorten en maten auto’s dit soort gedrag steeds vaker valt mij op. Ik noem het altijd de toename van de hufterigheid in het verkeer.

    Login om te reageren
  66. Michiel_vd_Brink zegt

    31 januari 2007 om 11:26

    Bestelbusjes zijn inderdaad ook geen goede match voor kleine gezinswagens, maar zijn wel iets meer compatibel met een gewone auto dan de SUV.
    Een busje staat ongeveer even hoog op de wielen als een personenwagen en dus liggen de chassis’ met de benodigde kreukelzones meer met elkaar in lijn dan bij een SUV tegen een personenwagen.

    Login om te reageren
  67. Barry330cd zegt

    31 januari 2007 om 11:31

    Desalniettemin zou ik liever niet van opzij door zo’n bouwvakkerslimo aangereden willen worden Michiel. Dan toch liever een Fiat of Fordje.

    Login om te reageren
  68. Michiel_vd_Brink zegt

    31 januari 2007 om 11:38

    Helemaal mee eens, Barry.
    Al word ik liever aangereden dan overreden.

    Boem is ho en dat doet altijd pijn. ;)

    Login om te reageren
  69. Barry330cd zegt

    31 januari 2007 om 11:41

    Haha, daar heb je helemaal gelijk in, geen discussie hierover hoor!

    Login om te reageren
  70. Erikje zegt

    31 januari 2007 om 11:46

    Weer dat gez**k over SUV’s. Alsof er geen stadsbussen, vrachtwagens en transport busjes zijn. Die zijn ook allemaal hoger, stijver en zwaarder.

    Boehoe met je kleine autootje. Stelletje calimero’s! Hufters en sufkoppen maken ongelukken, niet de auto’s. Er valt net zoveel te klagen over dames die in hun koekblikje de spiegels alleen gebruiken voor hun haar/makeup.

    Login om te reageren
  71. Peperbus zegt

    31 januari 2007 om 13:19

    “Een busje staat ongeveer even hoog op de wielen als een personenwagen ”

    En gij geleuft dat…..nou ik nie! Kreukelzones van een transit of vito zitten toch aanmerkelijk hoger dan van een middenklasse auto. Ergo: incompatible

    Login om te reageren
  72. Kevski-Style zegt

    31 januari 2007 om 13:44

    @ peperbus: Zal je nog tegenvallen. De chassisbalken zitten namelijk niet zo gek hoog bij een bestelbusje. Die zitten wel degelijk op ongeveer de dezelfde hoogte als bij een personenauto….

    Login om te reageren
  73. alfa156 zegt

    31 januari 2007 om 14:32

    @Citrofiel,
    tja, de ene zijn dood is de andere zijn brood ;-)

    Login om te reageren
  74. Peperbus zegt

    31 januari 2007 om 14:32

    “De chassisbalken zitten namelijk niet zo gek hoog bij een bestelbusje.”

    Maar dat geldt dan eveneens voor een SUV! Daar zitten de chassis balken ook niet hoger dan bij een bestelbus.

    Login om te reageren
  75. RubenBaeten zegt

    31 januari 2007 om 14:57

    Onnozele discussie wat mij betreft. Auto’s gaan hard, of ze nou groot of klein zijn. Hard gaan is gevaarlijk voor anderen die minder hard gaan. Wat Rick Dos al eerder zei: vrachtwagen vs. Pajero, Pajero vs. Civic, Civic vs. brommer, brommer vs. voetganger: het is allemaal potentieel dodelijk en dat zal het altijd blijven.

    Rijbewijsprocedure verzwaren, meer op alcohol controleren, snelheidscontroles alleen op gevaarlijke punten houden en niet op lege wegen die hierdoor gevaarlijk wórden; zo maken we het verkeer veiliger, en niet door te zeuren over voetgangersveiligheid (die er toch nooit zal zijn) of hoogteverschillen (die er toch altijd zullen blijven).

    Login om te reageren
  76. Citrofiel zegt

    31 januari 2007 om 15:36

    Laten we nu gewoon met zijn allen in een vrachtwagen gaan rijden! Lekker SUVjes pesten :P . Kijken wie er dan wint en hoe leuk ze het dan nog vinden. ;)

    Login om te reageren
  77. Kachel 2.8q zegt

    31 januari 2007 om 16:37

    @Benny
    Ja, er zat wel een vrachtwagen voor haar. Gelukkig was die leeg, zodat ze daar een heel eind in “verdwenen” zijn. Ze zat dus letterlijk in de sandwich. Sindsdien heb ik pas echt respect voor Volvo. Zeker als je bedenkt dat die V70 tot formaat Smart was gereduceerd….

    Login om te reageren
  78. Kevski-Style zegt

    31 januari 2007 om 17:48

    @ peperbus: Daar zitten de chassisbalken wel degelijk hoger, omdat alleen al de bodemvrijheid veel groter is. Buiten dat zijn bij SUV’s en Jeeps de constructie vaak genoeg anders i.v.m. een normale auto. bestelbussen worden in dit geval meer gezien als een normale auto, op de hoogte van de auto zelf na en het gewicht. Constructietechnisch schelen ze niet zo gek veel….

    Login om te reageren
  79. schnitzerken zegt

    31 januari 2007 om 19:31

    Een voordeel voor de SUV.
    Nog niet zo erg bij stilgestaan, zo een impact op civic.

    Login om te reageren
  80. Peperbus zegt

    31 januari 2007 om 19:59

    @ Kevski Style,

    Je hebt mij nog niet overtuigd, maar dat geeft niet hè ;-) Als ik zien heb zal ik het eens opmeten morgen :-)

    Login om te reageren
  81. Niels zegt

    31 januari 2007 om 20:08

    Hoi,

    Dit is wel een test voor op tv he. Ze laten twee tien jaar oude auto’s tegen elkaar rijden met snelheden die zowat twee keer zo hoog zijn als waar nu auto’s mee getest worden (nieuwe auto’s dus).. dan hoor je zulke resultaten te krijgen.

    Dit is geen manier van testen, vergelijkbaar met de elandproef voor de A-Klasse en het gemier over de Suzuki Samurai in de jaren negentig.

    Leuk voor op TV maar niet als input voor een serieuze discussie lijkt me. De vergelijking met de twee mondeo’s liet al zien dat je voor dit soort testen en voor serieuze uitspraken je nuance nodig hebt. En dat is in de civic vs. pajero test ver te zoeken. Je kunt die SUV ook laten platrijden door een 25 tonner en dan gillen dat het zo erg is dat er 25 tonners op de weg rondrijden.

    Maar ok.

    Login om te reageren
  82. CSL zegt

    31 januari 2007 om 20:30

    Een SUV kopen dus!

    Login om te reageren
  83. Johan fankema zegt

    2 maart 2007 om 11:43

    kijk ik rij nu in de nieuwste Audi Q7 5.0 V10 TDI en daar voel ik mij toch wel veilig in hij is groot sterk zwaar en zal niet echt snel omvallen hij krijgt ook de max in de crash test dus dat zit wel puik

    Login om te reageren
  84. Spijker zegt

    3 april 2007 om 02:14

    Niemand zal hier ooit uitkomen, maar wat gezegd moet worden is dat er een verschil is tussen een terreinwagen en een SUV. Tegenwoordig worden er bijna geen terreinwagens meer gebouwd, maar de Mitsubishi uit het filmpje is een echte terreinwagen. Die auto’s worden gebouwd om gigantische klappen op te vangen en daarna nog verder te kunnen. Maar mensen die een terreinwagen kopen, doen dit niet om daarmee de buren de ogen uit te steken. Zij kopen zo’n auto voor waar hij voor gemaakt wordt. Of ze moeten er goor en vuil werk mee doen, of ze laten het ding vrijwel elke dag een paar ton over de weg slepen. Daar is een personenauto of zelfs een SUV niet toe in staat. En iedereen gaat wel eens naar de markt om een visje te kopen. Die marktkraam komt daar niet door een Kia Sorento, Volkswagen Touareq of Porsche Cayenne.

    SUV’s daarentegen zijn gewoon gigantisch grote auto’s met vierwielaandrijving en een veel te grote motor. Een terreinwagen zal niet harder gaan dan 150 km/h terwijl een grote SUV makkelijk veel sneller gaat. Bovendien worden dat soort auto’s toch gereden door mensen die de bink uit moeten hangen omdat ze anders niemand zijn. Want zeg nou zelf, waar is die SUV voor nodig? Ruimte? Een MPV heeft meer ruimte. Vierwielaandrijving? Als je rustig rijdt, redt je het ook wel met tweewielaandrijving. En als je echt die vierwielaandrijving nodig hebt, kun je ook wel een Subaru kopen. Die is ook een stuk zuiniger dan een SUV. En bovendien kan die ook makkelijk twee keer per jaar de sleurhut trekken.

    Waar het feitelijk om gaat, is de mentaliteit van degene die achter het stuur zit. Een vrachtwagenchauffeur met 40 ton vracht onder zijn achterste rijdt echt niet expres vol op een personenwagen in. Ongelukken gebeuren. Maar over het algemeen zijn mensen met SUV’s toch mensen die op de een of andere manier de macho uit moeten hangen. Want ergens anders is die wagen niet voor nodig. En macho’s rijden nu altijd op een onverantwoorde manier. Of is er iemand die met een goede reden kan komen waarom hij of zij een SUV rijdt? Maar dan ook een echte reden?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North