• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Mercedes-Benz wil Chinese smart copycat aanpakken

Auteur: Dennis, gepost 21 augustus 2007 om 23:41 – 42 Reacties

Smart Chinese clone

De Chinezen maken schaamteloos bijna alles na en komen er in veel gevallen prima mee weg. Zo werd voor de lokale markt de smart Fortwo nagenoeg letterlijk gekloond, maar de Chinezen gaan toch echt te ver wanneer ze hun kopieën ook in Europa op de markt willen brengen. Mercedes-Benz overweegt momenteel juridische stappen om dit te voorkomen.

China Automobile Deutschland heeft plannen een Fortwo kloon volgende maand op de IAA in Frankfurt te presenteren. Anders dan in de Fortwo hebben de Chinezen er vier zitplaatsen in gepropt. De auto moet in Duitsland rond de 7.000 euro gaan kosten en daarmee wordt het de goedkoopste auto in Europa’s grootste afzetmarkt.

Mercedes is op zijn zachtst gezegd “not amused”:

“We take intellectual property very seriously and we reserve the right to pursue legal action. (The Noble) is a blatant attempt to copy a product of ours that has achieved cult status worldwide.”

Mercedes heeft al contact gehad met producent Shuanghuan in China (bekend van de SEO X5-kloon), maar weidt verder niet uit over wat de volgende stappen zullen zijn. Volgens China Automobile Deutschland topman Klaus Schlössl, lijkt de auto slechts vanuit bepaalde hoeken op de smart Fortwo. De auto’s zijn verschillend geprijsd en verschillend qua kwaliteit. Mercedes moet er niet zo’n punt van maken, aldus Schlössl (via: autonews).

Ook interessant!

  • Mercedes-Benz EQA 250 rijtest video
    Mercedes-Benz EQA 250 rijtest video
  • Mercedes-Benz C-klasse (2021) rijtest
    Mercedes-Benz C-klasse (2021) rijtest
  • mercedes gaat EV-technologie
    Mercedes gaat EV-technologie zelf ontwikkelen en bouwen
  • SMart
    Video: Smart legt lekker driftje neer

Nieuwste artikelen

  • UPDATE! Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Dit moet wel de debielste optie ooit zijn in een auto
  • Van deze occasion moet je óf braken, óf je wordt er juist heel er blij van
  • De overheid juicht voor vervuilende dieselbusjes
FacebookTweetPinLinkedIn

China, iaa-2007, shuanghuan, Smart

Vorig bericht: « Volkswagen Golf R32 Short Car Songs
Volgend bericht: Porsche 944 Shooting break te koop »

Lees Interacties

Reacties

  1. PieterA zegt

    21 augustus 2007 om 23:46

    En terecht ook verdomme, hopelijk gaan ze vlug op de fles.

    Login om te reageren
  2. Maarten G zegt

    21 augustus 2007 om 23:47

    Dat Mercedes die zaak maar mag winnen. Laat ze maar eens met iets origineels komen, die Chinezen..

    Login om te reageren
  3. Rick Dos zegt

    21 augustus 2007 om 23:50

    “is a blatant attempt to copy a product of ours that has achieved cult status worldwide”

    Nououououououououou, overdrijven is ook een vak natuurlijk, he………..

    Login om te reageren
  4. NLX zegt

    21 augustus 2007 om 23:54

    Is mijn spelling beroerd, of is de laatste zin fout

    Login om te reageren
  5. Esprit_de_Flandre zegt

    21 augustus 2007 om 23:58

    En smart raakt ze al niet kwijt, wat gaat die dan doen?

    Login om te reageren
  6. wow zegt

    22 augustus 2007 om 00:08

    terecht aan pakken die chinezen met een hun stomme gecopier.

    Login om te reageren
  7. LC zegt

    22 augustus 2007 om 00:09

    ‘Mercedes is op zijn zachtst gezegd “not amused”:’ well I am. 7000 euro dat is weinig voor een nieuw auto. Ik koop liever een 155 met dat geld of een oude 3 serie.

    @NLX de looks van dat ding is beroerd

    Login om te reageren
  8. fsfikke zegt

    22 augustus 2007 om 01:05

    “De auto’s zijn verschillend geprijsd en verschillend qua kwaliteit.”
    No shit :D

    Login om te reageren
  9. tweaker zegt

    22 augustus 2007 om 01:17

    Hun argument is wel lachwekkend… zolang ’t maar rommel is mag het.

    Lag bijna plat bij’t lezen van die verklaring…

    Login om te reageren
  10. NLX zegt

    22 augustus 2007 om 01:17

    Dat is 1 van de slechtste argumenten die ik ooit heb gehoord. Dat is met elke Chinese auto, en er is een reden waarom Duitste autos meer kosten (alsnog teveel maar toch). en bovendien, is het dan geen plagiaat? Als ik een wiel maak maar dan net wat goedkoper, is dat dan geen plagiaat en kan ik er patent op aanvragen? Ik zie opeens heel veel manieren om heel snel en heel makkelijk heel rijk te worden.

    Login om te reageren
  11. Carabo zegt

    22 augustus 2007 om 01:33

    Juist aanpakken die handel.

    Zo simpel ligt het niet NLX. Mercedes heeft (veel) geld geinvesteerd in het ontwerpen van de Smart en dan wordt het ontwerp geript door een of ander bedrijf dat zelf nagenoeg niks hoeft te investeren. Zoiets heet stelen.

    Buiten dat, voor een leek zijn deze Chinees en de Smart volkomen inwisselbaar qua uiterlijk. Ik denk niet dat Mercedes graag ziet dat hun product ook maar op enige manier geassocieerd wordt met een playmobile uit China.

    Login om te reageren
  12. NLX zegt

    22 augustus 2007 om 01:43

    Ik probeerde duidelijk te maken hoe onzinnig dat argument is

    Login om te reageren
  13. realist zegt

    22 augustus 2007 om 01:45

    die gelen zijn een laf volk en dierenbeulen.

    Login om te reageren
  14. moris zegt

    22 augustus 2007 om 01:48

    ik denk dat ik maar ff ga knutselen om die succesvolle cls maar ff na te bouwen!!!

    welliswaar 10.000 euro goedkoper en van plastik!!!

    im gonna be rich!!

    Login om te reageren
  15. Carabo zegt

    22 augustus 2007 om 02:12

    @NLX oops, niet goed gelezen

    Login om te reageren
  16. Vincent zegt

    22 augustus 2007 om 08:14

    Ach ik denk dat het met een topsnelheid van 50 km/h niet echt aan zal slaan, als je hem begrenzen op 45 kun je er wel weer wat mee!

    Login om te reageren
  17. Georgio zegt

    22 augustus 2007 om 08:24

    Crashtest anyone? :)

    Login om te reageren
  18. vr6 rijder zegt

    22 augustus 2007 om 08:26

    Beter goed gejaat dan slecht bedacht, staat er op een in shanghai geprinte Delfts Blauwe tegel.

    Login om te reageren
  19. Jandepandaman zegt

    22 augustus 2007 om 08:49

    Met alle respect voor de originele Smart- Ik heb het wel altijd waanzin gevonden dat je voor zo´n klein opdondertje zoveel meer dient te dokken dan voor andere goedkopere auto´s waar je wel met normaal gesproken vier personen plus wat bagage in kunt. Dat heeft er bij mij nooit in gewild. Dus als er nu eindelijk een autootje formaat kinderklompje op de nmarkt komt die wel gepast goedkoop is, dan kan ik alleen maar zeggen dat het eens tijd zal worden. Maar het is waar- Dit soort jatwerk slaat natuurlijk feitelijk nergens op. Hadden ze daar op de Chinese ontwerp afdeling even een mannetje een halve dag langer op de loonlijst van dit project gehouden, dan had MB nu geen poot gehad om op te staan omdat die auto er dan wezenlijk anders uit had kunnen zien.

    En verder op diegenen die hier zo zitten te katten op “die gelen” dat ze een “laf volk en dierenbeulen” zijn en zo- Kijk alsjeblieft eens eerst naar onze eigen geschiedenis voor je dat soort uitspraken doet. Zij dierenbeulen? Onze Europese is ook niet echt brandschoon geweest afgelopen eeuwen. En als je ziet hoe we het nu nog steeds doen met onze kippen, varkens, koeien en bont industrie, dan wordt je daar echt nog steeds beslist niet vrolijk van dus wie zijn wij om hen de les te lezen? Bovendien – om met net zo´n onzinnig tegenargument aan te komen- wees eerlijk: We hebben wel jaren lang met grote tevredenheid bij de Chinees eten gehaald of ter plekke gegeten en alleen maar gekankerd als ´ie weer eens dicht was terwijl je uitgerekend die avond je nasi of je bami en je loempiaatje had willen halen… En laf…? Verdiep je eens in hun geschiedenis en dan mag je nog eens bedenken of ze echt zo laf zijn…

    :-D

    Login om te reageren
  20. Zephyr zegt

    22 augustus 2007 om 08:51

    ‘Mercedes moet er niet zo’n punt van maken, aldus Schlössl’.

    Het is nog vroeg.
    –edit: thanks, gisteravond was het laat;) –

    Login om te reageren
  21. Raging Whabbit zegt

    22 augustus 2007 om 09:12

    Als mercedes dit gaat winnen (wat ik persoonlijk niet verwacht) zullen er nog veel meer rechtzaken volgen en dit zal zeer ernstige gevolgen hebben voor de toekomstige concurrentie vanuit china en dat gaat weer ten nadele van de prijs. Dat wij niet zo’n auo zullen kopen betekent niet dat de gros van de nederlanders hier geen probleem bij ziet.

    Login om te reageren
  22. xavier zegt

    22 augustus 2007 om 09:35

    Ik vraag me af of de automerken de carroserie van hun wagens pattenteren? Is dit mogelijk of is het een ongeschreven akkoord tussen dus autobouwers om elkaar niet na te apen?

    Verder denk ik niet dat dit echt zal aanslaan, misschien enkel als reclamewagentjes ofzo, maar als echte gebruikswagen is die te onveilig geloof ik.

    Login om te reageren
  23. Vincent zegt

    22 augustus 2007 om 09:42

    @ Xavier

    En te langzaam (max 50) en een te kleine actieradius (120 km)… Enkel dus om je boodschappen in te halen.

    Daarnaast is een patent op een auto GEEN optie, dan heeft de concurrentie meteen de beschikking over je tekeningen en als er ook maar iets aangepast wordt valt het al buiten het patent.

    Login om te reageren
  24. Silverarrow zegt

    22 augustus 2007 om 09:55

    Met de grond gelijk maken die handel, en het zou mooi zijn als BMW ook meteen die X5-kloon aanpakt. Mochten ze toch naar Europa komen, dan stel ik voor dat we die auto’s op bepaalde parkeerplaatsen neer zetten… :D

    @ Raging Whabbit: Hoezo verwacht je dat Mercedes dit niet gaat winnen?

    Login om te reageren
  25. Barry330cd zegt

    22 augustus 2007 om 10:22

    Het blijft en feit, die chinezen trekken zich van geen enkel patent iets aan en kopieeren er lustig op los en komen ermee weg. Maar een auto schaamteloos kopieeren en dan hier op de arkt brengen is toch wel de limit. Bovendien zijn die auto’s ongelooflijk onveilig en ze zullen ook wel redelijk wat meer vervuiling uitstoten dan een premium kleine auto.

    Login om te reageren
  26. wimpie zegt

    22 augustus 2007 om 10:24

    Chopsticks suck! oprotten met al die namaak troep…

    Login om te reageren
  27. Pomoek zegt

    22 augustus 2007 om 11:15

    Ik denk dat MB, als ze er een rechtzaak van gaan maken, dit keihard gaan winnen. Even afgezien van de vraag of de Smart mooi of lelijk is, origineel is ie wel. Chinezen tonen weinig respect voor creativiteit. De Ipod, Iphone, CPU’s, medicijnen, auto’s telefoons en ga zo maar door worden in dat land schaamteloos gekopieerd. Goed dat MB hier iets aan probeert te doen.

    Login om te reageren
  28. Jan C. zegt

    22 augustus 2007 om 11:44

    @Xavier 9:35: Alle automerken leggen de unieke designkenmerken van hun auto vast. Als je dus een foto van een Golf maakt en zegt dat het een foto van een auto is kan niemand je wat maken. Zeg je dat het een Golf is dan zou theoretisch VW je kunnen aanklagen. Maar goed dat is een dun lijntje waar het nu niet over gaat.

    Waar het wel over gaat is dat mocht Mercedes-Benz dit doorzetten dan zegt Beijing “nee” tegen import van Mercedes en kan ie de joint-venture op zijn buik schrijven en dus een lucratief deel van de markt goedendag zeggen.

    Dat is namelijk al gebeurd bij GM (Matiz/QQ). Je kan zeggen dat Westerse auto’s duur zijn, maar dat is omdat men research doet, ontwikkeling doet etc. daar waar in China nagebouwd wordt, wat een stuk geodkoper is. Een reden waarom vele fabrikanten in China alles laten maken is dat ze dit willen voorkomen en natuurlijk geïnteresseerd zijn in de goedkopere productie. Vandaar dat vele bedrijven hier iets ontwerpen en daar in elkaar zetten. Als de kwaliteit maar Acceptabel is, is dit een ontwikkeling die voorlopig onomkeerbaar is, totdat China te duur wordt.

    Login om te reageren
  29. Eric Ederseel zegt

    22 augustus 2007 om 11:58

    Beetje kinderachtig de S klasse lijkt achter ook verdomd veel op een BMW 7! Waar het om gaati s dat de chinezen waarschijnlijk weer een auto op de markt zetten met 5 jaar garantie en het eerste jaar zul je die garantie hard nodig hebben maar daarna worden ze beter en nog beter.En om in service beter te zijn dan mercedes heb je niet zoveel nodig. vraag maar eens om je heen aan mensen die langere tijd met de ster rijden of kijk in de tevedenheids test van Autoweek! Eric ( 27 jaar ervaring met Mercedes)

    Login om te reageren
  30. Heer zegt

    22 augustus 2007 om 12:06

    Geen patent op die auto look en naar de rechter? Gekke mensen ;)

    Login om te reageren
  31. Heer zegt

    22 augustus 2007 om 12:10

    Mercedes-Benz in China hard aangepakt

    goede bussiness relatie is belangrijk voor MB

    Login om te reageren
  32. chrysler liefhebber zegt

    22 augustus 2007 om 12:44

    @ realist: Dierenbeulen? Omdat ze honden en vissen eten ipv. koeien en varkens?

    Login om te reageren
  33. autoblogger zegt

    22 augustus 2007 om 12:49

    Doe mij trouwens maar hond, heerlijk vlees.

    Login om te reageren
  34. chrysler liefhebber zegt

    22 augustus 2007 om 12:51

    Ja, en het scheelt weer stront op het voetpad :)

    Login om te reageren
  35. X-man zegt

    22 augustus 2007 om 13:02

    @Eric Ederseel,

    er is wel een groot verschil tussen de gelijkenissen van een S en 7 serie en deze auto met een smart. En van waar kom je met die 5 jaar garantie?

    Login om te reageren
  36. Greg zegt

    22 augustus 2007 om 13:02

    Als ze de chinese smart onderwerpen aan een stevige eland-test en daarna NCAP botsproeven ermee doen valt ie gelijk door de mand en heeft Mercedes weinig te vrezen.

    Neemt niet weg dat ze dat Chinese bedrijf moeten aanklagen totdat er niets meer van overblijft. Dat schaamteloos kopieren moet een keer afgelopen zijn.

    Login om te reageren
  37. CCX zegt

    22 augustus 2007 om 15:14

    Wel grappig dat de eerste comment van het artikel van de
    chinese smart deze was :

    “Audiman schrijft,

    15 October 2006 om 13:23
    Laat dit alstublieft niet hierheen komen!!!! Heb al moeite zat met het orgineel…..”

    Login om te reageren
  38. polomen zegt

    22 augustus 2007 om 16:18

    Eerst die Matrassen nu ook al de auto’s. Altijd iets met die chinezen

    Login om te reageren
  39. Jandepandaman zegt

    22 augustus 2007 om 16:19

    …Trouwens- Zitten we hier allemaal te katten op die Chinezen— Hebben we hier al eens gekeken naar het autoverleden van het Japanse Mitsokua die een paar topics verder wordt genoemd…? Een en al jatwerk en afgrijselijk slapeloze nachten verwekkende ellende daar!!!

    Login om te reageren
  40. bert zegt

    15 oktober 2007 om 21:45

    Interessant en stoer filmpje!

    Bij een ongeluk vliegt de BNN smart over de kop en is total loss. Mark Maaskant geeft een slipcursus. Er wordt met een auto onder water gedoken. En er wordt een vette crash veroorzaakt.

    http://www.101.tv

    Moet je ff zien!

    Login om te reageren
  41. Karman zegt

    23 december 2007 om 00:00

    Het is toch mooi om te zien hoe bang ze allemaal zijn voor de Chinese autoindustrie.
    Zelfs topmerken zijn bang… BMW heeft laatst al 8000 banen geschrapt…
    Dit is het effect van al die oneerlijke handelsverdragen tegen China.
    Dit wordt lachen…

    Login om te reageren
  42. benny zegt

    25 maart 2009 om 03:35

    Mercedes deed er goed aan zo’n autokes te maken maar ze hebben een grote fout gemaakt: productie in Europa en niet in azie. Dat gaat hen nog duur te staan komen, het loon van een arbeider is in europa veel te duur.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North