Vorig jaar scoorde Luke Aker een instant internethit met een creatieve advertentie voor zijn oude Nissan Maxima-hoestbui. De paarse broeken van Nissan zelf waren bij de les, en haakten hier handig op in door hem te kopen. Inmiddels is de 18 jaar oude wagen weer in concoursstaat.
Nadat Akers advertentie viral ging op internet deed Nissan USA het enige juiste: ze scoopten de auto met ‘lichte gebruikerssporen’ van de markt, en vroegen het publiek wat ze er mee moesten doen. Uiteindelijk won niet de optie ‘laat er een grote piano op vallen’, maar ‘restaureer hem’, en aldus geschiedde.
Nissan kapitaliseert slim op de hype door voor een relatief gering bedrag op de viral-golf mee te surfen. Een advertentie in een dode boom kost je veel meer, en het prikkelt stukken minder, dat snapt iedereen (behalve Bernie Ecclestone).
Naast foto’s van het geresatureerde exemplaar maakte de PR-afdeling ook een video in stijl. Bekijk hem op Nissanjunk!
33 reacties
Ze zijn idd wel wakker op de marketing afdeling van nissan eerst de Ferrari diss en nu dit stuntje
http://www.autoblog.nl/nieuws/alfred-morris-heeft-de-mooist-mazda-626-ooit-62396
Je kunt elke auto eeuwig in goede staat bkijven rijden, kwestie van onderhoud en reparatie….
Het is erg sympathiek en leuk gedaan maarja, uiteindelijk is het toch een Nissan Maxima weetjewel.
Kleine kans…
Uiteindelijk is het toch een Nissan Maxima weetjewel.
Een auto in concoursstaat is een auto in dezelfde staat als de auto’s die je op een concours tegenkomt: subliem onderhouden en in topconditie. Of de auto begerenswaardig is en er veel geld voor geboden zal worden, is een compleet ander onderwerp. De term is hier dus wel degelijk goed gebruikt. ;-)
Dat snap ik wel; de auto moet er net zo goed uitzien als toen hij uit de fabriek kwam, tot op het schroefje bla bla, maar punt is dat het nogal belachelijk is om een Nissan Maxima een dergelijke behandeling te geven. Alsof het een klassieker (in wording) is.
Dat slaat dus nergens op.
Uiteindelijk is het toch een Nissan Maxima weetjewel.
Je mist mijn punt.
Weetjewel.
Vloeistoffen bijvullen alsof het dure wijn is, een spiegel een “back-up assistent system” noemen etc! Hulde aan Nissan USA!
“External Lane Departure Indicators” is ook een gouden vondst.