• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Smart kopt een sloopkogel, wie wint?

Auteur: robbie, gepost 2 mei 2008 om 23:07 – 26 Reacties

Smart fortwo vs Sloopkogel

Bij Smart heb ik toch altijd heel sterk het Calimero effect, “Zij zijn groot en ik is klein, en dat is niet eerlijk”. Het lijkt wel alsof het merk constant de aandrang heeft om te bewijzen dat die kleine Smart toch echt net zo veilig is als een “nomale” personenauto. We kennen natuurlijk allemaal wel het filmpje waarbij een Fortwo tegen een S-Klasse botst. En nu hebben ze in Engeland weer iets leuks bedacht om te bewijzen dat zo’n Smart toch echt wel heel erg veilig is.

En daarom laten ze een Smart (met iemand erin!) maar even een sloopkogel terug koppen. En dat gaat verbazingwekkend goed. Op Truth About Smart kan je onder het kopje Safety zelf het filmpje bekijken. (via: carscoop)

Smart Fortwo vs Sloopkogel

Smart fortwo vs Sloopkogel

Smart fortwo vs Sloopkogel

En als bonus nog wat video’s van een echte crashtest.

Ook interessant!

  • SMart
    Video: Smart legt lekker driftje neer
  • Video: een onaangename verrassing
    Video: een onaangename verrassing
  • Video: soms zit alles tegen
  • een uitstekende uitwijkmanoeuvre
    Video: een uitstekende uitwijkmanoeuvre

Nieuwste artikelen

  • Patent BMW onthult dat zelf sleutelen juist moeilijker wordt
  • Officieel: er worden GEEN Jaguars meer gebouwd
  • Dikker dan deze AMG GLS 63 Brabus 700 wordt het niet #MijnAuto
  • Wist jij dat deze merk- en modelnamen afkortingen zijn?
FacebookTweetPinLinkedIn

crash, Smart, Video

Vorig bericht: « Lekker kontje! Renault Laguna Coupe
Volgend bericht: Video: Vicky does a burnout! »

Lees Interacties

Reacties

  1. Yuri zegt

    2 mei 2008 om 23:09

    Ziet er toch niet super uit, hij mag je dan misschien wel goed beschermen zodat de balken niet jou inelkaar persen, maar de krachten die op jou werken zodra je een aanrijding krijgt met zo’n kleine remweg zijn ook extreem groot.

    Login om te reageren
  2. Soulmaster zegt

    2 mei 2008 om 23:09

    Die smarts zijn vaak uitgelachen maar net zovaak als heel veilig uit de testen gekomen.

    Login om te reageren
  3. vla zegt

    2 mei 2008 om 23:10

    Zij zijn groot en ik is klein, en dat is niet eerlijk
    En het eerste videootje werkt niet. ;) Ik ben een zaag, ik weet het! :P
    -edit: het de video al weg gehaald! En schaam je dat je Calimero niet kent ;) –

    Login om te reageren
  4. M Freak zegt

    2 mei 2008 om 23:16

    @ de vleaminck

    Sinds wanneer zaag jij zo op de geposte artikelen? ;)

    OT: Op zich wel geloofwaardig, maar toch denk ik nog steeds dat je zelf een deel bent van de kreukelzone.

    Login om te reageren
  5. sti-lover zegt

    2 mei 2008 om 23:20

    mij niet gezien laat ddie engelse maar met een hun “veilige” smartje rondrijde mij krijg je daar toch niet in hoor

    Login om te reageren
  6. sti-lover zegt

    2 mei 2008 om 23:22

    @ de vlaeminck das de uitspraak van calimero nooit van gehoord :p die is hoort zo :p:p

    Login om te reageren
  7. vla zegt

    2 mei 2008 om 23:23

    @ sti-lover
    Nope, maar ik had al zo’n voorgevoel… ;)

    Login om te reageren
  8. SR zegt

    2 mei 2008 om 23:32

    smart blijkt idd een zeer veilige auto te zijn hoor ondanks het uiterlijk. net zoals de c30 heeft deze auto ook een metalen rolkooi die ook door de deuren gaat (zeiden ze bij volvo toch) en dat kan van veel andere kleine auto’s niet gezegd worden

    Login om te reageren
  9. RDS zegt

    3 mei 2008 om 00:31

    Het is wel leuk zo’n veiligheidskooi maar als je een ongeluk gehad hebt is het voor de brandweer een stuk lastiger om jouw uit die kooi te knippen. Oftewel doe mij maar een 7-serie met een lekker grootte kreukel zone.

    Login om te reageren
  10. RDS zegt

    3 mei 2008 om 00:34

    Het filmpje met de sloopkogel is ook niet helemaal eerlijk, de smart kon namelijk nergens heen. Als die zandzakken er niet achter stonden was de smart weggestuiterd en had de inzittende veel meer letsel gehad.

    Login om te reageren
  11. Mee zegt

    3 mei 2008 om 00:56

    Ik durfde te zweren dat Calimero het woord “ben” gebruikte… ;)

    Login om te reageren
  12. GeoBem007 zegt

    3 mei 2008 om 01:52

    RDS: Zo blijkt ook met dat filmpje van Iron Man & de R8. Auto’s zijn veel te stevig aan het worden om je nog fatsoenlijk te kunnen redden ;)

    Ben trouwens benieuwd wat ie langst opzij doet.. Want zo zijn nog steeds de meeste botsingen, zijdelings & niet frontaal..

    Login om te reageren
  13. snelste zegt

    3 mei 2008 om 02:20

    Dat de auto van buiten heel blijft zegt niet over de vertraging van de inzittenden. Die is dus gevaarlijk hoog omdat er geen kreukzone is.

    Login om te reageren
  14. Zoef zegt

    3 mei 2008 om 04:33

    Snelste ik ben daar niet zeker van. Rallyewagens en formule-1 wagens hebben ook geen noemenswaardige kreukelzones maar wel een ijzersterke onvervormbare passagierskooi. Ik denk dat we daar naar toe moeten in alle auto’s en de Smart heeft daar al elementen van.
    Denk maar aan bijvoorbeeld het ongeval van de Fin Kovalainen vorige week.

    Login om te reageren
  15. autogek zegt

    3 mei 2008 om 08:35

    Niet gedacht dat de smart zo veilig was!

    Login om te reageren
  16. lincoln zegt

    3 mei 2008 om 08:46

    ik ben om .. ik ga een Smart kopen ..

    kom namelijk nogal veel sloopkogels tegen die op precies de zelfde hoogte hangen ..
    maw .. nog infantieler dan de elanden-test ..

    Login om te reageren
  17. victor zegt

    3 mei 2008 om 09:14

    dit is toch nep, dat ding staat tegen die zand zakken geparkeerd dus hij kan niet naar achter worden gemept..

    Login om te reageren
  18. Arodin zegt

    3 mei 2008 om 10:28

    Dit zegt niet zo heel veel. Het is uiteindelijk een kwestie van het overdragen van kinetische energie: E=1/2*m*v^2.
    Geen idee hoe zwaar die kogel is maar echt heel zwaar zag het er niet uit en snel ging het zeker niet. Met andere woorden: er wordt niet veel energie overgedragen op de auto, logisch dat ie heel blijft.

    Bovendien rijd je voor aap in zo’n tuperware doosje, maar das maar een mening.

    Login om te reageren
  19. SR zegt

    3 mei 2008 om 11:07

    @arodin: wel leuk dat je de formule kent maar miss is het toch nuttiger van naar stoot en moment te kijken.. het gaat er namelijk om in hoeveel tijd die energie wordt overgedragen en doordat de auto vast staat zal dit heel snel zijn. met andere woorde ondervind de auto dus wel degelijk een grote stootkracht

    Login om te reageren
  20. RenesisHP zegt

    3 mei 2008 om 12:42

    Dat is een harde klap die je met veel andere auto’s toch echt niet wil maken.
    Ik heb de afgelopen paar weken een paar rare klappers gezien met kleine auto’s die in aanraking kwamen met iets minder kleine auto’s. Ik zag een Audi A3 vs Toyota Aygo en een Suzuki Alto vs Toyota Aygo vs VW Golf5. In beide gevallen waren de Duitsers superieur en licht beschadigd. De dinkytoys waren total-los. Ik vermoed dat zo’n Smart er een stuk beter vanaf was gekomen.

    Login om te reageren
  21. mashell zegt

    3 mei 2008 om 13:56

    Die “Truth About Smart” site is wel erg leuk, zo British and so funny.

    Login om te reageren
  22. Trekhaakduppie zegt

    3 mei 2008 om 16:23

    Dat de brandweer je niet uit een smart zou kunnen bevrijden is onzin, die scharen kunnen door 15mm plaatstaal knippen. Zo sterk is die kooi nou ook weer niet.

    Het feit dat die Smart tegen zandzakken stond maakt de klap juist erger. Alle energie die in de sloopkogel zat is door de Smart heen gegaan. Als hij weg kon rollen had hij nog minder schade gehad, de sloopkogel had dan doorgeslingerd (niet alle energie is er dus uit) en de auto had weggerold (niet alle energie is in het chassis gaan zitten, maar deels omgezet in beweging).

    Het probleem met zulke doosjes is dat bij een aanrijding de g-krachten op je lichaam enorm hoog zijn. Iedereen kent dat filmpje van 5th gear wel waarbij ze een smart vol tegen een betonblok rijden. De Smart ziet er van buiten nog redelijk uit, maar je zou gewoon dood zijn als je erin had gezeten door de gigantische g-kracht (wat allerlei ellende veroorzaakt in je lichaam, organen die geplet worden enzo).

    Login om te reageren
  23. Esprit_de_Flandre zegt

    5 mei 2008 om 12:17

    Leuk, maar toch koop ik nooit een smart. Misschien als hij elektrisch wordt, en maar de helft van de prijs. Dan misschien, om naar het werk te rijden.

    Login om te reageren
  24. Jan C. zegt

    6 mei 2008 om 13:59

    vergeet niet dat die zandzakken wel een deel vande klap absorberen… desalnietemin, vele tests hebben laten zien dat de wagen echt veilig is, zoals Fifth Gear en de test tegen een S-Klasse.

    Login om te reageren
  25. Jeans zegt

    13 juni 2008 om 16:22

    Smartje testen…
    Echt hilarisch

    ‘TV6’ dat waren goeie tijden…

    Login om te reageren
  26. Jeans zegt

    13 juni 2008 om 16:24

    Ok nu met link:

    http://www.youtube.com/watch?v=4UOCnDTDO18

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North