
Vroegah, toen klompen nog veters hadden en seks nog vies was, toen kwam je nog eens uitzonderlijke voertuigen tegen in Parijs-Dakar. Ja, vroegah heette de Dakar rally nog gewoon Parijs-Dakar, en knalde men nog dwars door de Afrikaanse woestijn. En in bijzondere voertuigen ook, zoals bijvoorbeeld deze Rolls-Royce Corniche, die in 1981 aan de vermaarde rally deelnam.
De naam ‘Jules’ die er zo prominent op prijkt verwijst naar een parfum van Dior, dat zichzelf als hoofdsponsor aan dit project had verbonden. Enfin, de rest van het verhaal kan je in deze post (of iets uitgebreider in deze) lezen, want destijds stond de rally-Rolls te koop.
Deze verkoop is volgens mij echter uitgebleven, want het kenteken lijkt overeen te komen met het kenteken destijds (hoewel alleen de middenletters te zien zijn). In Barcelona werd hij gespot door onze buitenlandcorrespondent perenubiola, en zeg nou zelf: zelfs 30 jaar na dato ziet dit er nog steeds geweldig uit toch?
Bekijk de rest van de foto’s HIER.