De Infiniti Q30: dit is 'm!
Infiniti Q30

Het lange wachten wordt dan eindelijk beloond.
't Zou een beetje flauw zijn om Infiniti af te blijven fakkelen, dus voor de release van de nieuwe Q30 zullen we het gewoon bij de feiten houden. Deze moet een nieuw type premium klanten voor het merk aanboren en met de groeiende vraag naar SUV-achtigen is de Q30 dan ook een vrij logische zet.
Het originele concept werd in 2013 gepresenteerd -wat vliegt de tijd- en het uiteindelijke productiemodel wijkt er qua vormgeving niet al teveel van af. Het is de eerste Infiniti die in Europa wordt gebouwd en wel in het Britse Sunderland.

Onderhuids deelt de Q30 één en ander met de Mercedes A-klasse. Hij is 4,43 meter lang, 2,08 meter breed (da's flink) en 1,50 meter hoog. In je bagageruimte kun je met wat creativiteit bijna 370 literpakken melk kwijt. Onder de kap zul je slechts viercilinders aantreffen, te beginnen met een 1.6 benzine à 122 pk bij 200 Nm (of 156 pk en 250 Nm). Het verbruik blijft beperkt tot 5,8 l/100 km, de CO2-uitstoot bedraagt 134 gram per kilometer.
De Q30 komt eveneens met een 2.0 à 211 pk en 350 Nm. Het dieselaanbod bestaat uit een 1.5 met 109 pk en 260 Nm, tegen een verbruik van ruim 1 op 25 bij een uitstoot van 103 gram CO2/km. De 2.2 doet 170 pk en 350 Nm en is bovendien verkrijgbaar met AWD. Het verbruik ligt met 5,1 l/100 km een klapje hoger, de uitstoot met 133 g/km ook. We zijn benieuwd of dat de leaserijder tot het zetten van een handtekening kan verleiden. De Q30 wordt desgewenst geleverd met 7 traps DCT of handbak met zes verzetten.
Qua uitvoering valt te kiezen uit de basisversie, de Premium en de Sport. Laatste twee versies worden geleverd met dikkere velgen, zijn iets verlaagd en hebben een wat agressievere styling. Morgen wordt de auto officieel onthuld op de IAA, waarschijnlijk staat de Q30 nog voor de jaarwisseling bij de dealer.



























