
Met deze Oostblok-SUV speel je weinig meer klaar in de woeste Russische toendra, maar boeiend. De vijfdeurs Niva is low and slow en is er trots op.
Deze 4×4 Lada is namelijk láág. De onverwoestbare cultwagen schraapt aangekoekte kauwgom van de stoep, als je even niet oplet. En dan dat bizarre negatief camber. Of die groene kleur met een chroomaccent. De extreme aftermarket voorbumper. Om maar te zwijgen over die oversizede wielen met héél dun reepje Toyo-rubber. Een eigenaar met fiks Ostalgisch gevoel én tuningdrift. En daardoor is deze rode Niva no longer de coolste.
Zoals gezegd betreft het hier een vijfdeurs versie van Lada’s vierwiel aangedreven Niva, en dat is een zeldzame kar. Eerder zagen we er ook al eentje voorbij komen op vaderlandse bodem, maar die was net even iets minder, eh, opvallend. Dat gezegd hebbende, de kans is wel aanwezig dat we hier met een photoshop te maken hebben.
Dit is overigens niet de eerste opgekalefaterde Sovjetmobiel die een plekje krijgt op Autoblog. Wat te denken van deze in de breedte getunede Niva, of deze tank-meets-Niva monstercreatie. Soms kan zo’n communistisch beestje je nog wel eens verrassen, als een Lada een Ferrari 458 eruit trekt bijvoorbeeld.
Vind hem wel errug dik hoor!
Ja dat klopt. Lelijk hok.
Oef, lelijk.Maar gelukkig komt tie niet ver met die rij hoogte.
Erg gaaf gedaan!! Jammer dat er maar 1 fotootje van is.
Doe mij maar een gewone Niva.
Ik wil dit ding wel eens zien rijden… :p
Met een lage auto kom je ook overal hoor:)
Zag een paar dagen geleden nog een Niva rijden, wel zonder tuningsspul, maar die zag er ook mooi uit voor een Niva!
Hoe zwaar weegt hij dan?
@alcantara: Check de schaamteloze stijlfout in mijn zin.
@alcantara: Dat is een stijlfout, geen spelfout. ;)
@kickass: Klopt! En die mag ik lekker wel maken.
Er zit inderdaad wel een flink Photoshop luchtje aan.
Het gaat hier duidelijk om het instapmodel voor dwergen.
Waarschijnlijk net zo aerodynamisch als een G-klasse… Vierkant hok.
Ik vraag me wel af waarom je zo’n hoog ding koopt als je eigenlijk een lage auto wilt… Kan efficiënter!
Wat is het nut van die scheve wielen?
@carlo96: In dit geval lijkt het puur show, maar negatieve camber bevorderd het bochtengedrag ( en de slijtage van de banden ) .
@SimonMc: Heb je gelijk in maar de camber van die achterbanden is alleen maar goed voor ongelijke slijtage. Ik denk dat die achterbandjes waarschijnlijk nogal snel grip zullen verliezen als het gas erop gaat
Lijkt me wel vervelend dat de achterbanden zo snel afslijten….
Zo’n lelijke doos zo verkrachten levert toch iets geniaals op!
Heel dik enkel jammer van de camber vind ik persoonlijk. Ook al is een gewoone niva ook al vet :) (vind ik)
In Japan geilen ze hierop. De camber is vaak nog veel extremer! Niet mijn auto, maar een originele Niva zou ik er best bij willen hebben;-)
Ja hoor! Leg maar op de stoep. Ik ga er wel mee rijden!
Een mooie 5-deurs gespot al reeds in augustus 2012 tijdens vakantie te Bulgarije…
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=424460957605635&set=a.663456067039455&type=3&theater
Buiten de absurde Camber vind ik hem wel wat hebben.
Ostalgie! Moooi!
Instapmodel: Ook mooi.
Is dit een bodydrop trouwens? Lijkt er wel op, maar ik kan het mis hebben.
Komop man !!?? lelijk verkracht hok bedoel je carmiggelt.
Ik ben benieuwd waar ‘ie de differentielen heeft gelaten :)
(waarschijnlijk op de andere photoshop)
Sneeuwschreper is er ook al