• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit is de Ferrari 458 van Novitec Rosso

Auteur: ricardo, gepost 21 februari 2011 om 14:11 – 31 Reacties

Ferrari 458 van Novitec Rosso

Eigenlijk is er maar één tuner die er bovenuit steekt als het om veredelen van Ferrari’s gaat. En dat is Novitec Rosso. Nu laat deze firma eindelijk zien wat ze met de 458 Italia kunnen.

Om maar even met het toegenomen aantal pk’s te beginnen: de V8 middenin de Ferrari levert na een behandeling van Novitec 609 pk en 569 Nm. Hierdoor komt de Vmax uit op een nette 330 km/u. Hoe ze dat bereiken? Nou, onder meer door een high-performance uitlaat te monteren (21 kg lichter dan het origineel) en de ECU aan te passen. Verder heeft deze bepotelde Italiaan een koolstofvezel bodykit aangemeten gekregen die ontwikkeld is in een windtunnel van de Universiteit van Stuttgart.

Die bodykit bestaat onder meer uit een nieuwe bumperlip, zijskirts, achterspoiler en een diffusertje. Het standaard lichtmetaal werd vervangen door wielen met de naam NF3 die voor 21 en achter 22 inch groot zijn. Daaromheen zitten een paar PZero’s van Pirelli in de maat 255/30 ZR 21 en 335/25 ZR 22.

Om de tweezitter 35 mm dichter bij het asfalt te krijgen werden er andere veren gemonteerd. Vrij lastig met drempelterreur in Nederland denkt u? Daar hebben ze wat op verzonnen. Een hydraulisch systeem kan met een druk op de knop de voorkant met 40 mm liften. Handig! Het interieur, tot slot, wordt bezaaid met leer en alcantara. Wat dit getunede geintje moet kosten houden ze nog even geheim. Wie hem wil zien kan vanaf 1 maart terecht op de Novitec-stand in Genève.

Ook interessant!

  • Video: Ferrari 458 flink beschadigd na crash
    Video: Ferrari 458 flink beschadigd na crash
  • Video: Nederlandse YouTuber Gio koopt Ferrari 458 Speciale
  • Video - personeel wasstraat geeft gas in Ferrari 458
  • Gratis Ferrari bij aankoop van villa in Nunspeet
    Gratis Ferrari bij aankoop van villa in Nunspeet

Nieuwste artikelen

  • Video: In het donker over een doorgetrokken streep inhalen
  • Tanken over de grens gaat in 2026 nóg meer lonen, maar wel alleen in dit land
  • Overleden Call of Duty-oprichter laat prachtige autocollectie achter
  • Video: Tesla-influencer laat zien hoe Full Self-Driving zorgt voor spookrijden en crash
FacebookTweetPinLinkedIn

458, Ferrari, geneve-2011, italia, novitec, tuning, wit

Vorig bericht: « Gillet komt met compleet nieuw model
Volgend bericht: Man betaalt 8 ton voor kenteken met “16” »

Lees Interacties

Reacties

  1. Mairsil zegt

    21 februari 2011 om 14:15

    Niet verkeerd. Ik vind die front-splitter die nu als een soort snor doorloopt wel grappig gedaan.

    Login om te reageren
  2. casey zegt

    21 februari 2011 om 14:15

    Tsja, ik blijf het tunen van sportwagens, die al redelijke prestaties leveren, toch een beetje raar vinden.

    Login om te reageren
    • ascari15 zegt

      21 februari 2011 om 14:44

      @casey: Dat vind ik ook.

      Login om te reageren
  3. raphael zegt

    21 februari 2011 om 14:16

    0-100 in 3 sec?

    Ik vraag me af wat die auto zou leveren als ze er net als McLaren een turbo of 2 aan hangen. Bizar.

    Login om te reageren
  4. dujokke zegt

    21 februari 2011 om 14:20

    Als ze door wat prutsen aan de ECU er nog meer power uitkrijgen, waarom doet Ferarri dat dan zelf niet? Zij gaan toch niet inzitten met wat C02tjes meer of minder?

    Login om te reageren
    • bassie zegt

      21 februari 2011 om 15:42

      @dujokke: omdat ze ook op lage kwaliteit brandstof moeten kunnen rijden(USA), na het aanpassan van de ECU kan je alleen op premium brandstof goed rijden.

      Login om te reageren
    • AlwinH zegt

      21 februari 2011 om 16:17

      @dujokke: dat meen je toch niet?
      Natuurlijk vind Ferrari de CO2 uitstoot wel belangrijk, omdat dat bijvoorbeeld in rare landen als Nederland de hoogte van de slurptax bepaald. Hoe meer slurptax hoe duurder de auto’s worden, alleen gaat dat extra geld wel naar de NL belasting, niet naar Ferrari.

      Login om te reageren
  5. Burdy zegt

    21 februari 2011 om 14:23

    Dus deze komt overeen met de auto’s van ferrari zelf waar de autojournalisten mee rijden?? Kwa vermogen dan

    Geef mij de standaard maar met de motortuning.

    Login om te reageren
  6. forza3racer zegt

    21 februari 2011 om 14:27

    Als hij net zo goed is dan de f430 weet ik nie zkr maar het zal dicht in de buurt komen :P

    Login om te reageren
  7. Homer55 zegt

    21 februari 2011 om 14:32

    Ik ben meer iemand die voor een origineel uiterlijk gaat. Maar het werk van novitec vind ik toch wel netjes

    Login om te reageren
  8. mrB zegt

    21 februari 2011 om 14:42

    Is er iemand hier die toevallig op de Uni van Stuttgart zit? kan me niet voorstellen dat het verneuken van de actieve earo van ferrari de auto beter maakt

    Login om te reageren
  9. CSL zegt

    21 februari 2011 om 14:45

    heerlijk, maar rosso?

    Login om te reageren
  10. Megakix zegt

    21 februari 2011 om 15:05

    Bepoteld…ghi…

    Maar dit is dan eindelijk een Ferrari zoalsie hoort te zijn ! Ik bedoel, gewichtsbesparing op EEN UITLAAT = 21 kg ! Zijn ze bij ferrari gek geworden ofzo…En het gestrooi met verkeerde pk’s (PR-auto vs straatauto) en gewichten (incl / excl vloeistoffen) maakt dat ze langzamerhand wat ‘belachelijke trekjes’ vertonen daar..

    Login om te reageren
    • valluik zegt

      21 februari 2011 om 15:22

      @Megakix: Dat van die uitlaat vind ik ook erg vreemd, de meerprijs van deze uitlaat tegenover de originele is niet heel groot, dus waarom niet standaard?

      Login om te reageren
      • ferrari zegt

        21 februari 2011 om 16:30

        @valluik: wereldweide geluidsnormen respecteren. een tuner hoeft dat niet, die moet alleen aan de algemene geluidsnorm voldoen, niet de internationale norm.

        Login om te reageren
        • NielsGP zegt

          21 februari 2011 om 17:17

          @ferrari: idd de wereldwEIde geluidsnormen ja!

          Login om te reageren
        • Megakix zegt

          21 februari 2011 om 18:27

          @ferrari: …en ze kunnen geen lichtgewicht uitlaat monteren die voldoet aan deze normen ? Kom nou zeg !

          Login om te reageren
  11. dondeboer zegt

    21 februari 2011 om 15:19

    Lekker :) Novitec snapt t aardig :)

    Login om te reageren
  12. ericc zegt

    21 februari 2011 om 15:49

    De afscherming over de achterste zijruitjes doet me denken aan het 308/328 GTS-model. Wel leuk!
    Verder een aardig setje. Nog even wachten op de uitslag van Underground Racing met hun bi-turbo model.

    Login om te reageren
  13. Quintin zegt

    21 februari 2011 om 15:55

    Waar zat hier de ‘like button’ ook al weer!?

    Login om te reageren
  14. ferrari zegt

    21 februari 2011 om 16:28

    deze vermogenswinst klinkt al veel geloofwaardiger! 570pk/540Nm in standaardtrim en na de behandeling (uitlaat/ECU) is dat 609pk/569Nm. Trouwens loopt de standaard versie al 330,1km/h! (getest door auto-motor-sport)

    Login om te reageren
  15. The360box zegt

    21 februari 2011 om 17:07

    Ik dacht dat een Ferrari tunen verboden was? Ik brak me er dan ook over dat Ferrari claimde dat die wagen van Glickenhause echt geen ferrari badge mocht dragen en deze gedrochten wel?

    Login om te reageren
    • Yeelen zegt

      21 februari 2011 om 20:52

      @The360box: Het is nog altijd een Ferrari 458, gewoon wat aangepasterder. Glickenhaus z’n racert is zelf gemaakt (weliswaar met onderdelen van Ferrari’s), en is dus eigenlijk geen Ferrari meer, daarom.

      Login om te reageren
  16. Yeelen zegt

    21 februari 2011 om 20:53

    Leuk, leuk, maar ik heb nog altijd liever de Oakley Design, alhoewel er daar maar 7 van zijn.. Zucht….

    Login om te reageren
  17. lenyboy zegt

    21 februari 2011 om 21:58

    die wil ik wel im mijn schoen vinden!

    Login om te reageren
    • ascari15 zegt

      23 februari 2011 om 20:51

      @lenyboy: grote schoen maat heb je dan.

      Login om te reageren
  18. Freewarefreak zegt

    21 februari 2011 om 22:19

    Erg geslaagde ombouw, hij ziet er zeker goed uit! Wel link die foto 9. Volle bak op de bank en er zit geen spanband of niks aan..

    Login om te reageren
  19. Bo1972 zegt

    21 februari 2011 om 22:40

    Ben je eindelijk door de stand van techniek verlost van een spoiler, gaan ze opnieuw een Spuug lelijke Sjonnie Gay spiler plaatsen. Dan heb je echt een klap op je kop gehad. Tactloos en gewoon niet meer van deze tijd. Ook al krijg je dit gratis op je 458, dan wil je dit toch niet. Zelfs tegen betaling van 1000 euro per dag zou ik het niet eens doen…..

    Login om te reageren
    • Freewarefreak zegt

      22 februari 2011 om 07:58

      @Bo1972: Nou Bo, dan zit het jou wel heel erg diep.. man.. voor 1000 euro per dag.. :shock: ..dan zet ik hem er nog ondersteboven op.

      Login om te reageren
  20. quanti zegt

    22 februari 2011 om 12:39

    Netjes, maar die snor is wat teveel van het goede

    Login om te reageren
  21. Dimglor zegt

    23 februari 2011 om 11:21

    Is best wel netjes gedaan hoor… Ik zou het misschien niet meteen zelf doen, maar is toch beter gedaan dan door zo’n uitbundige tunert die de wagen anders gewoon zou vern**ken…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North