Zomaar een conclusie die we kunnen trekken uit een recent onderzoek van TrueCar. Zij gingen opzoek naar het antwoord op de vraag der vragen: welk merk trekt de meeste mannelijke kopers aan en wie doet het goed bij de vrouwtjes?
Als we de cijfers erbij pakken zien we één merk onderaan bungelen als het gaat om vrouwelijke kopers: Ferrari. Slechts 6.4% van de Ferrari-bezitters is een penisloze. In China geldt dat overigens niet, daar is 1/5 van de Ferrari-aanschaffers vrouw. De sportwagenbouwers uit Maranello worden op de voet gevolgd door Lotus en Lamborghini, die respectievelijk 7.2 en 7.4 procent aan vrouwen in het klantenbestand hebben.
Het merk dat het het beste doet onder vrouwvolk is… MINI! Daar is het aandeel maar liefst 47.9%. Een bijna gelijke verdeling tussen man & vrouw, en dat is voor een automerk best opvallend. Het zou voor MINI wellicht tijd worden om hier op voort te borduren en in de Opzij te gaan adverteren, maar dat terzijde.
Verder zijn het vooral Aziatische merken die het goed doen bij de dames. Kia, Honda en Nissan bezetten de tweede, derde en vierde plek met resp. 46.8, 46 en 45,5 procent. En de rest van de Top10 bestaat eveneens uit oosterse automerken.
Als we kijken naar specifieke automodellen dan is de VW Beetle de onbetwiste winnaar bij de dames, gevolgd door de Nissan Rogue, VW Eos en Volvo S40. De 911 is volgens TrueCar dé Ultieme Mannenbolide, gevolgd door de GMC Sierra, Corvette en Chevrolet Silverado. De BMW M3 toucheert een zesde plaats in het onderzoek.
Zelf de lijstjes doornemen en vervolgens “nou, dat had ik wel verwacht” of “dit is wel een erg Amerikaans lijstje” roepen kan op TrueCar.com. [nomsn]





Wat Ferrari betreft misschien maar goed ook. Anders krijgen we straks foto shoots met half naakte kerels…
Een mini is gewoon unisex. Punt. Verder is de 911 de ultieme ouwelullenbak, en dus idd voor mannen.
@Alpinaa: Nix unisex, en man in een mini is gewoon GAY, FWD, nuff said! bmw m3, dat zijn mannen auto’s!
@bassie: oke, of een metrosexueel. Maar dat is slechts een man in de metro naar halte gayness!
@bassie: Metrosexual, just a gay man who can’t get laid.
@bassie: Iedereen zijn mening hoor, maar ik ben een man en ik zou zo een mini kopen. En ja ik zou ook zo een BMW M3 kopen maar die zitten natuurlijk wel in een volkomen andere prijs klasse. Dat sommige “mannen” zich nou alleen mannen voelen als ze in een 7 jaar oude golf rijden is natuurlijk best wel triest.
@bassie: een man in een fiat 500 is gay. mini cooper s of clubman s zijn echt wel leuke scheurbakkies voor mannen. en als dat nog niet genoeg is heb je nog altijd John Cooper Works die het pk gehalte nog verder opkrikt
Volgens mij kopen meer vrouwen een 911 dan welke Ferrari dan ook dus die “911 ultieme mannenauto” lijkt me lulkoek.
@w0o0dy:
China doet blijkbaar erg zijn best om het gemiddelde van Ferrari op te krikken. Bovendien kan je tegenwoordig (denk ik) geen enkele Ferrari meer met manuele bak verkrijgen. En is er met de California een cabriootje met stalen dak gekomen. Alles wat een vrouw wenst dus…
@StijnB: de fout zit in kijken naar het relatieve aandeel… in werkelijkheid rijden er VEEL meer vrouwen Porsche 911 dan Ferrari.
en ot: wie is dat model? (ik bedoel niet de auto)
Oh echt, ik kan me namelijk niet voorstellen dat er ook maar 1 vrouw op deze planeet is die een Bugatti heeft gekocht. Een vrouw met een Phantom? Die moet ik nog zien hoor. Lijstjes van onbekende ‘onderzoeken’ zijn altijd nutteloos.
@raphael: Beyonce heeft een witte Veyron voor JayZ gekocht , technisch gezien heeft zij het gekocht dus daar is al 1 vrouw :b
Die California is nochtans een echt vrouwen modelletje.
Ik zou zeggen dat de huidige vloot van Alfa voornamelijk uit dames zou bestaan. Zeg nu zelf ze zien er goed uit maar zijn veel te compact en te FMD voor ons macho-mannen. Al staat alfa er niet tussen.
Vreemd maserati ook zo weinig vrouwelijke klanten heeft. Ik zie er voornamelijk vrouwen in rijden en de Gran Turismo is toch de perfecte vrouwelijke tegenhanger van de DB9, niet?
Ik ben ook verbaasd dat er blijkbaar maar een stuk of 8 vrouwelijke topmanagers zijn op deze wereld (maybach).
@Hupke: ”Ik ben ook verbaasd dat er blijkbaar maar een stuk of 8 vrouwelijke topmanagers zijn op deze wereld (maybach)”
De persoon die het beste geschikt is om de functie uit te oefenen,heeft het meeste recht om de gegeven fuctie te betreden. Dus laat dat feministische geleuter voortaan achterwege.
@imba:
Ik best eens willen weten wat er feministisch is aan het maken van een grapje over verkoopscijfers en doelpubliek van maybach(die ik trouwens veel leukere wagens vind dan die RR-meuk)?
Wat interesseert het mij hoeveel mannen of vrouwen er topfuncties uitoefenen? Tenzij de randdebielen in Brussel (Den Haag) natuurlijk zouden beslissen om er een wet rond te maken (en daar is spijtig genoeg interesse voor), dan ga ik me er wel iets van aantrekken.
Laat zo niet op je pik trappen joh, doe je die bh-loze types alleen maar plezier mee!
Dit is, vermoed ik, een onderzoek dat is gebaseerd op de Amerikaanse markt. Daar kijken ze toch anders aan tegen bepaalde auto’s en trekken dus ook een ander publiek. Kijk maar naar die Volvo S40. Dat is hier in NL in ieder geval geen vrouwenauto.
snap best waarom vrouwen die exoten een beetje links laten liggen, die hoeven natuurlijk geen kleine penis te compenseren!
en dat verklaart ook china!!
Vrouwen gaan toch eerder voor een SUV met de gedachte dat ze iets rijden ?
Nissan Rogue kende ik niet eens, heb ik iets gemist?
De VW beetle is ook het goedkoopst en vrouwen zijn altijd goedkoop en zoeken goedkoop. Als je dan moet kiezen, dan is de VW Eos de beste koop omdat die neutraal is en je hoeft je kap niet handmatig open te maken, zoals wel het geval is bij die gay beetle.
Hahaha, dat opschrift bij de foto is geniaal ! Lekker Ricardo !
Logisch?
Ik denk dat Ferrrari bij veel vrouwen een imagoprobleem hebben. Wie wil er in een auto waarin arrogante zakken in rijden.
Gelukkig maar! Dan bestaan er tenminste nog een automerk voor mannen!