• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Gespot: nieuw voor 2009

Auteur: appeltje, gepost 31 december 2009 om 16:00 – 39 Reacties

Ferrari 430 Scuderia 16M logo - Foto: Jim Appelmelk


De belangrijkste drijfveer om te blijven spotten is het feit dat er altijd nog wel modellen zijn die je nooit hebt gezien. Zeldzame oude modellen kom je door de jaren heen op den duur wel tegen, maar elk jaar komen er ook weer vele nieuwe modellen bij die er echt toe doen. Spotten is en blijft een kwestie van geluk, dus beperk ik me nu tot 7 modellen.

Aston-Martin V12 Vantage

De term Vantage gebruikt Aston-Martin al decennia. In 1951 werd de term voor het eerst gebruikt om aan te geven dat een model – de DB2 in dat geval – uit was gerust met een krachtigere motor. 125 pk in plaats van 105 pk. Later kregen Astons met de achternaam “Vantage” ook nog uiterlijke kenmerken mee, waarmee de auto’s een stoer doch enigszins discutabel uiterlijk mee kregen. Een V8 Vantage (jaren ’90) vind ik geweldig, maar de uitbouw gaat sommige mensen wellicht iets te ver. De V12 Vantage is van buiten te herkennen aan onder andere de happers op de motorkap. Helaas zijn deze niet meegespoten, maar zwart, waarmee het een te veel in het oog springend detail is. Het suggereert kracht en snelheid, maar het ontsiert wel de neus, waar voorheen slechts subtiele roosters op zaten. Het is maar net de afweging tussen relatief brave schoonheid en een stoere, krachtige uitstraling. Een krachtig innerlijk heeft de auto sowieso, want aandrijving geschiedt middels de 5,9 liter V12 die al sinds de DB7 Vantage in gebruik is. De “tuningsgraad” van het blok is in dit geval die van de DBS, wat wil zeggen dat er 520 pk voorin ligt. De V12 Vantage is maar 50 kg zwaarder dan de AMV8 Vantage door kritisch te besparen op gewicht. (oorspronkelijke post)

Aston-Martin V12 Vantage - Foto Jim Appelmelk
Aston-Martin V12 Vantage - Foto Jim Appelmelk
Aston-Martin V12 Vantage - Foto Jim Appelmelk
Aston-Martin V12 Vantage - Foto Jim Appelmelk
Aston-Martin V12 Vantage - Foto Jim Appelmelk

Pagina's: Pagina1 Pagina2 Pagina3 Pagina4 Pagina5 Pagina6

Ook interessant!

  • Gespot - Audi R8 kan Ferrari-rood goed hebben
  • Video: nieuwe Audi RS3 gespot
    Video: nieuwe Audi RS3 gespot
  • Gespot - De gloednieuwe Audi RS3 Sedan
  • Gespot: de bruutste Audi RS6 die er is

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

430, Aston Martin, Audi, Bentley, continental-gtc, Ferrari, Gespot, landaulet, Maybach, R8, scuderia, Tesla, V10, v12vantage

Vorig bericht: « Student ontwerpt opvolger voor de Bugatti Veyron
Volgend bericht: Top-25: Niets aan toe te voegen (of totaal niet boeiend) »

Lees Interacties

Reacties

  1. EJS zegt

    31 december 2009 om 16:02

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  2. Win zegt

    31 december 2009 om 16:02

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  3. LH zegt

    31 december 2009 om 16:03

    mooi echt mooi

    Login om te reageren
  4. SHFT zegt

    31 december 2009 om 16:04

    die Tesla Sedan is echt mooi!

    Login om te reageren
  5. Jantje_555 zegt

    31 december 2009 om 16:06

    blijkbaar doen we niet meer aan “lees meer” ?

    Nog even een laatste foutje in 2009…
    ik denk dat jullie al met feestvieren begonnen zijn :-)

    Login om te reageren
  6. EJS zegt

    31 december 2009 om 16:08

    Minder mooi rijtje als gister, maar ook dit is zeker indrukwekkend! We gaan je echt miss geloof ik..

    Login om te reageren
  7. Nijntje_ zegt

    31 december 2009 om 16:16

    Die scuderia is zeer mooi!

    Login om te reageren
  8. baldrick zegt

    31 december 2009 om 16:24

    Het is inderdaad een column die ik ga missen!
    Misschien een voorstel voor een nieuwe column, ook een beetje in je categorie: de stamboom van een specifieke auto elke week belichtten.

    Enkele voorbeelden: de Datsun/Nissan Skyline GTR, een hele stamboom van deze iconische auto, zal heel wat mensen veel bij brengen! Enkele andere: BMW M3, Ford Mustang, Bugatti Speed Six etc..

    Of gewoon een column over een klassieker die tot de verbeelding spreekt.. De lezers van autoblog bedienen met info over hun favoriete modellen en klassiekers dus ;)

    Login om te reageren
  9. ferrari599xx zegt

    31 december 2009 om 16:25

    veel wit , i like it

    Login om te reageren
  10. Cayman zegt

    31 december 2009 om 16:33

    Die witte 16M spider had zo toch helemaal niet in NL mogen rijden? Duitse export platen met een gele balk zijn alleen voor in Duitsland.

    Login om te reageren
  11. JamesBond007 zegt

    31 december 2009 om 16:38

    Tesla Model S!
    Erg mooi en ik hoop dat tesla in 2010 wat meer modellen op de markt brengt, zou best wel eens een succes kunnen worden.

    Login om te reageren
  12. Spiderman zegt

    31 december 2009 om 16:39

    Ik heb niks met elektrische auto’s, maar die Tesla S sedan heeft een vormgeving waar veel andere merken wat van kunnen leren…

    Login om te reageren
  13. Aero zegt

    31 december 2009 om 16:41

    Als ik mij niet vergis bezit de eigenaar van de Landaulet al de door jou genoemde LP640 Roadster. Een witte, als het goed is ook de enige Roadster op Nederlands kenteken.

    Login om te reageren
  14. matthias zegt

    31 december 2009 om 16:53

    Wie vindt er ook dat de koplampen van die model S wel heel hard op die van de maserati granturismo lijken? Evenals de front-grille trouwens… (vooral op de derde foto)

    Login om te reageren
  15. Mclaren_F1_LM zegt

    31 december 2009 om 17:03

    Zeker een mooie Ferrari

    Login om te reageren
  16. RuudV68 zegt

    31 december 2009 om 17:09

    Hoi Appeltje,

    THANX voor alle SCHITTERENDE spots in de afgelopen tijd….heb er altijd met heel veel plezier naar gekeken en van genoten :-D :-D !!!!!

    Alle goeds voor 2010!!

    Hartelijke groet,
    ruud

    Login om te reageren
  17. vla zegt

    31 december 2009 om 17:13

    Nee Appeltje mag niet weg! Neeeee! :cry:

    Login om te reageren
  18. zdev zegt

    31 december 2009 om 17:17

    De Tesla is prachtig. Hoe willen ze daar 7 mensen in kwijt? Ik begreep 2 volwassenen voorin, 3 op de achterbank, en dan nog twee kinderen achterstevoren met de neus tegen de achterruit geplakt?

    Login om te reageren
  19. BananaFlip zegt

    31 december 2009 om 17:17

    Zo, eens even kijken… de V12 Vantage is overbodig dus mag weg in 2010. De R8 V10 niet, die is gewoon heet. De GTC mag wel blijven, maar de Speeds niet. Dat is gewoon overtollige rotzooi, te standaard geworden naar mijn mening. De 430 vertrekt sowieso dus het is wachten op de 458 Spider. De 62S Landaulet mag zeker ook blijven want hoewel het een verschrikkelijk dure en overbodige machine is, is het leuk om er een te spotten. En, bovenal: de Tesla Model S is heel erg welkom! De eerste elektrische auto die echt een beauty is. Zo, dat was dan mijn persoonlijke vooruitblik en meteen mijn laatste reactie van 2009.

    Login om te reageren
  20. Christiaan zegt

    31 december 2009 om 17:27

    Jim, waarom ga je nu weg!!! :| :( :shock:

    Je foto’s zijn prachtig en keurig strak! Altijd!

    Login om te reageren
  21. F458I zegt

    31 december 2009 om 17:30

    mooi spul! maar dat vind iedereen!

    Login om te reageren
  22. Heinrich zegt

    31 december 2009 om 17:39

    Scuderia spreek je dacht ik uit met de klemtoon op de i (maar pin me er niet op vast)…

    Login om te reageren
  23. JPM zegt

    31 december 2009 om 17:45

    @Heinrich

    Juist dat klopt.

    Login om te reageren
  24. Dimglor zegt

    31 december 2009 om 17:51

    Kan niet wachten tot ik die Tesla Model S op de baan tegenkom, hij ziet er gewoon prachtig uit!

    Login om te reageren
  25. SimonMc zegt

    31 december 2009 om 18:05

    Tiens, dacht dat die striping op die Scuderia 16M anders was?2 grijze strepen ipv de Italiaanse vlag?

    Italiaanse vlag is toch alleen maar op de 360 CS?

    Login om te reageren
  26. SimonMc zegt

    31 december 2009 om 18:07

    Ow nee wacht, blijkbaar is dat alleen maar op de 460 scuderia, bij de 460 scuderia 16M spider hebben ze terug de vlag gehanteerd.

    Mijn fout…

    Login om te reageren
  27. Appeltje zegt

    31 december 2009 om 18:13

    Ik vind het erg ontroerend om te lezen dat m’n artikelen gemist gaan worden! Ik vind het ook jammer voor jullie, maar ik denk dat er voorlopig niets vernieuwends/interessants bij zal zitten. Maybe later nog een keer als ik weer ècht gemotiveerd ben door bijvoorbeeld allerlei nieuwe dingen…

    @Aero
    De witte LP640 Roadster is van iemand anders, met ook nog een witte LM002. De eigenaar van de Landau is onder andere “bekend” van de eerste Veyron in NL, en de Carrera GT waar Albers ooit mee op pad ging (ander exemplaar dan waar hij nu mee rijdt)

    @RuudV68
    Heel graag gedaan! Leuk dat je het met zo veel plezier hebt gelezen. Eveneens de beste wensen voor 2010.

    @vla & Christiaan
    Sorry…

    Login om te reageren
    • EJS zegt

      31 december 2009 om 18:24

      @Appeltje:

      Mijn eerste fles champagne voor deze avond gaat zo open, ik zal ‘m drinken op jou^^

      @Iedereen

      Fijne jaarwisseling en een gelukkig nieuwjaar! vanavond niet meer online denk ik zo:)

      Login om te reageren
  28. opelsintrafreak zegt

    31 december 2009 om 18:21

    Ik ga je ook missen Appeltje en je artikelen ook. :(
    vond het altijd leuk vooral omdat je ook informatie bij de foto’s zette. Veel succes verder en hoop dat je ooit nog eens terug komt.

    Login om te reageren
  29. reaguurder zegt

    31 december 2009 om 20:08

    Dit artikel vond ik leuker dan gisteren, maar dat komt omdat ik minder van oude auto’s hou :D Leuke tekst, mooie foto’s.

    Login om te reageren
  30. wimpie zegt

    31 december 2009 om 20:41

    mooiw spots

    Login om te reageren
  31. BmwMPower zegt

    31 december 2009 om 21:29

    Dit artikel lijkt me wel gepast voor een afsluiting.
    Jim, ik heb genoten van al je foto’s die jij hier online hebt gezet.
    Er kwamen lelijke auto’s voorbij (mijn mening, o.a. klassieke Citroëns), maar jij wist die altijd goed en mooi vast te leggen.
    Ik zal je werk hier op AB gaan missen. Veel succes verder met al je fotografisch werk en alvast een gezond, gelukkig en knallend 2010!
    –
    En aan alle medebloggers natuurlijk ook! :)

    Login om te reageren
  32. Benz.. zegt

    31 december 2009 om 21:38

    @Appeltje: Wederom een mooi lijstje met platen..

    Vooral de Ferrari Scuderia springt eruit!

    Login om te reageren
  33. Megakix zegt

    1 januari 2010 om 01:53

    Ik teken voor die Tesla en die Aston….geweldig mooie wagens ! De R8 is echt lelijk….sry…

    Login om te reageren
  34. Cantago zegt

    1 januari 2010 om 14:43

    Een 16M, een V12 Vantage en een R8 V10, wat een geweldige auto’s! Kan alleen maar dromen dat ik die nog eens in het echt tegenkom;)

    Login om te reageren
  35. SLR zegt

    1 januari 2010 om 15:22

    de voorkant van die telsa model s is gewoon gejat van Maserati Quatroporte dus die mag weg maar de rest echt mooi

    Login om te reageren
  36. SLR zegt

    1 januari 2010 om 15:27

    en de koplampen van die telsa model s zijn ook gejat van Maserati Gran Turismo dus ik weet niet of jullie het ziet maar ik vind dat die telsa model s wel veel op de auto’s van Maserati vinden jullie ook niet

    Login om te reageren
  37. SLR zegt

    1 januari 2010 om 15:33

    ik wil nog iets met jullie delen de hele achterkant lijkt ook erg veel op een Jaguar XF volgens mij hebben die ontwerpers van die telsa model s gewoon geen zin gehad om iets nieuws te ontwerpen en gewoon maar van mooie auto’s een stuk ontwerp te jatten dat vind ik niet normaal

    Login om te reageren
  38. tvrspeedsix zegt

    1 januari 2010 om 17:58

    hulde aan appeltje

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North